Co ubrać na rozmowę o wakacyjnej pracy

Wywiady dla letniej pracy ? Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz wywiady w sprawie pracy biurowej czy stanowiska doradcy obozowego, zawsze powinieneś wyglądać na dobrze przygotowanego i schludnie ubranego na rozmowę kwalifikacyjną. Możesz jednak wyglądać profesjonalnie i zachować spokój podczas przeprowadzania wywiadów w miesiącach letnich.

Oto, w co się ubrać na letnią rozmowę kwalifikacyjną, w tym strój do wywiadu dla kandydatów do pracy dla mężczyzn i kobiet, jak uzyskać dostęp, co zabrać ze sobą i jak zachować spokój podczas wywiadów.

 • 01 stroje kobiece Summer Interview

  Młode kobiety powinny nosić ładne spodnie (spodnie khaki lub spodnie) i bluzkę. Sukienki i spódnice są również odpowiednie i pomogą Ci zachować spokój, ale powinny być do kolan. Strój powinien być wolny od zmarszczek i rozerwań.

  Można nosić bluzkę bez rękawów, ale szerokość ramion powinna wynosić co najmniej jeden cal; Unikaj ramiączek lub szortów, które pokazują paski biustonosza. Należy również unikać bluzek, które są zbyt ciasne lub zbyt niskie.

  Niektórzy pracodawcy, zwłaszcza w społecznościach ośrodków wypoczynkowych lub do pracy w parkach i parkach rozrywki, pozwolą Ci nosić szorty, szczególnie khaki lub lniane szorty. Jednakże, jeśli nie masz absolutnej pewności, że pracodawca nie będzie miał nic przeciwko noszeniu szortów, trzymać się spodni, sukienki lub spódnicy.

  Akcesoria: Utrzymuj akcesoria z umiarem: ograniczaj perfumy, makijaż i biżuterię. Jest to szczególnie ważne w lecie; jeśli się spocisz, nie będziesz musiał się martwić o swój makijaż, a nie będziesz się pocił wszystkich perfum!

  Obuwie: Nosić obuwie z zamkniętymi palcami, które nie są sneakersami; obcasy są w porządku, o ile nie są bardzo wysokie.

 • 02 Męski strój na lato

  Młodzi mężczyźni nie muszą nosić krawata na rozmowę o pracę, ale powinni nadal ubierać się profesjonalnie .

  Koszula: Odpowiednia koszula, spodnie khaki i pas są odpowiednie, podobnie jak koszulka z kołnierzykiem.

  Spodnie: niektórzy pracodawcy, na przykład podczas rozmów kwalifikacyjnych o letnie prace na przykład w ośrodku lub parku, pozwolą Ci nosić szorty; jednak wiele męskich szortów jest nieco workowatych i nieodpowiednich dla obszaru roboczego. Spodenki khaki i len są bardziej profesjonalne niż spodenki cargo i spodenki jeansowe i dlatego są bardziej odpowiednie do wywiadów. Jednakże, jeśli nie masz absolutnej pewności, że pracodawca nie będzie miał nic przeciwko noszeniu szortów, trzymać się spodni khaki lub męskich spodni.

  Upewnij się, że twoje spodnie i koszula są bez zmarszczek, a twoja koszula jest schowana w spodnie. Twoje spodnie i koszula nie powinny być zbyt luźne lub zbyt ciasne i powinny być wolne od dziur.

  Obuwie: Nosić obuwie z zamkniętymi palcami, które nie są sneakersami, takie jak buty ubioru lub buty do łodzi. Powinieneś również zostawić czapkę baseballową w domu; czapki są uważane za nieprofesjonalne.

 • 03 Co przynieść do letniej rozmowy kwalifikacyjnej

  Jest kilka rzeczy, które musisz zabrać ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli masz CV, przynieś jego kopię.

  W przeciwnym razie przynieś listę informacji podanych podczas wypełniania wniosku o pracę. Musisz znać swoje dane dotyczące historii zatrudnienia, jeśli pracowałeś wcześniej.

  Przynieś listę referencji osób, które mogą polecić ci pracę.

  Ponadto przynieś notatnik i długopis, aby móc zanotować pytania, które masz na temat osoby przeprowadzającej rozmowę i dania, które chcesz zapamiętać po rozmowie.

  Poproś o wizytówkę lub zapisz nazwisko swojego rozmówcy, aby móc wysłać list z podziękowaniami , notatkę lub wiadomość e-mail po powrocie do domu.

 • 04 Jak zachować spokój podczas letniej rozmowy kwalifikacyjnej

  Może być wyzwaniem, aby zachować spokój, gdy przeprowadzasz wywiady w ciepłe dni. Nie chcesz wyglądać spocony lub niechlujny z powodu upału i zrujnować wygląd wywiadu.

  Istnieją sposoby, aby zachować spokój pomimo temperatury zewnętrznej. Wybierając materiał, trzymaj się bawełny lub lnu, dzięki czemu będziesz chłodniejszy. Jasne kolory zapewnią również chłodniejszą atmosferę.

  Jeśli masz długie włosy, możesz odłożyć włosy w gładki koński ogon lub kok, aby pozostały chłodne.