Dowiedz się, jak oceniać swoje wartości zawodowe za pomocą przykładów

Wartości zawodowe są jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o pracy lub karierze. Nasze wartości zawodowe odzwierciedlają nasze przekonania o tym, co jest ważne w naszej pracy.

Czego chcesz od pracy?

Szukasz prestiżu, kreatywności, elastycznych godzin, niezależności, wysokich dochodów, kontaktu z ludźmi, awansu lub innej satysfakcji ze swojego życia zawodowego? Wartości różnią się znacznie w zależności od osoby, dlatego ważne jest, aby zrozumieć unikalny makijaż swojego systemu wartości.

Satysfakcja zawodowa

Niektórzy teoretycy kariery uważają, że praca lub kariera spełnia nasze wartości powinny być najważniejszym czynnikiem przy ocenie opcji. Teoretycy zakładają, że praca, która jest zgodna z naszymi wartościami, będzie bardziej znacząca i będziemy bardziej skłonni zainwestować naszą energię, aby opanować role i osiągnąć sukces. Większość ekspertów w dziedzinie kariery zaleca rozważenie cech osobowości, zainteresowań i zdolności w połączeniu z wartościami przy podejmowaniu decyzji dotyczących kariery.

Jak ocenić swoje wartości zawodowe

Co jest dla ciebie najważniejsze? Przejrzyj przykłady wartości pracy poniżej i oceń ich wagę w skali od 1 do 10. Następnie sprawdź niektóre z najwyższych ocen i wybierz 6 - 10, które powinny mieć największą wagę przy rozważaniu kariery i alternatyw.

Przykłady wartości kariery