Odznaki spadochroniarzy armii

Skrzydła Skrzydła Airborne

Odznaki spadochronowe Army są przyznawane personelowi Airborne w oparciu o kryteria szkolenia, obsługi i liczby skoków. Odznaki mają zarówno skrzydła, jak i spadochron i często są nazywane Skrzydłami Skoku.

Opis odznaki parachutist armii

Utleniona srebrna plakietka 1 13/64 cala wysokości i 1 1/2 cala szerokości, składająca się z otwartego spadochronu na i nad parą stylizowanych skrzydeł, pokazanych i zakrzywionych do środka.

Gwiazda i wieniec są dodawane nad czaszą spadochronu, aby wskazać stopień kwalifikacji. Gwiazda nad baldachimem wskazuje na starszego spadochroniarza; gwiazda otoczona wieńcem laurowym wskazuje na mistrza spadochroniarza. Małe gwiazdki są nałożone na odpowiednią odznakę, aby wskazać skoki walki w następujący sposób:

Symbolika odznaki Parachutist

Skrzydła sugerują lot i wraz z otwartym spadochronem symbolizują indywidualne umiejętności i kwalifikacje spadochronowe.

Mistrzowska odznaka Parachutist

Przyznawany osobom, które uzyskały doskonały charakter i skuteczność, które wzięły udział w 65 skokach, w tym 25 skoków ze sprzętem bojowym; cztery nocne skoki, z których jedna jest skoczkiem kijem; pięć taktycznych skoczni, których kulminacją jest problem z naporem w powietrzu z jednostką równoważną batalionowi lub większemu, oddzielna firma / bateria lub organiczny personel o rozmiarach pułku lub większym; ukończył kurs Jumpmaster; i służył w statusie skoku z jednostką powietrzną lub inną autoryzowaną spadochroniarzami przez co najmniej 36 miesięcy.

Starszy odznaka spadochroniarza

Przyznawany osobom, które uzyskały znakomity charakter i skuteczność, które uczestniczyły w minimum 30 skokach, w tym 15 skoków ze sprzętem bojowym; dwa nocne skoki, z których jeden jest skoczkiem kijem; dwie masowe skoki taktyczne, których kulminacją jest problem ataku powietrznego; ukończył kurs Jumpmaster; i służył w stanie skoku z jednostką powietrzną lub inną autoryzowaną spadochroniarzem przez co najmniej 24 miesiące.

Odznaka spadochroniarza

Przyznawany każdemu, kto w zadowalający sposób ukończył wymagane badania biegłości podczas przydzielania lub dołączania do jednostki powietrznej lub Wydziału Lotniczego Szkoły Piechoty lub uczestniczył w co najmniej jednym skoku spadochronowym.

Historia odznaki Parachutist

Odznaka spadochronowa została oficjalnie zatwierdzona 10 marca 1941 r. Starszy spadochroniarz i spadochroniarzy zostali zatwierdzeni przez HQDA w 1949 r. I ogłoszeni przez C-4, AR 600-70, datowane 24 stycznia 1950 r.

Stonowane odznaki

Stonowane odznaki są dozwolone w metalu i szmatce. Metalowa plakietka jest czarna. Naszywka ma zieloną oliwkową tkaninę bazową ze skrzydłami, spadochronem, gwiazdą i wiankiem w haftowane na czarno.

Miniaturowe odznaki

Ubrania w miniaturowe plakietki są dozwolone w następujących rozmiarach: Master - 13/16 cala wysokości i 7/8 cala szerokości; Senior - 5/8 cala wysokości i 7/8 cala szerokości; Parachutist - 15/32 cala wysokości i 7/8 cala szerokości.