Dowiedz się więcej o swoim ulubionym prawie Dramach

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wielu ludzi twierdzi, że prawnicy w telewizji nie są realistycznymi przedstawicielami zawodu ? Jednak legalne serie są tak popularne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego.

Programy telewizyjne o prawie są powszechne - od beztroskich taryf, takich jak Drop Dead Diva i Ally McBeal, do głębszych dramatów, takich jak Prawo i porządek oraz How to Get Away with Murder . Jeśli jednak jest jedna rzecz, która jest prawdziwa, to jednak jest tak - chociaż pokazy są popularne i zabawne, prawnicy twierdzą, że pole prawne często jest źle przedstawiane w telewizji.

Zaczerpnięte z wielu list, oto osiem najpopularniejszych legalnych seriali telewizyjnych i to, co robią źle - i słusznie.

Prawo i porządek (wszystkie wersje)

Prawo i porządek dobrze pokazują powiązania między policją (ludźmi, którzy łapią przestępców) a prawnikami okręgowymi (ludźmi, którzy umieszczają przestępców w więzieniu). Jednak wydaje się, że to wszystko, co robi dobrze. Show jest niezwykle zabawny, ale wprowadza w błąd na kilka sposobów. Po pierwsze, większość zbrodniarzy Prawa i Zakonu kończy w taki czy inny sposób, przyznając się do przestępstwa - spowiedzi nie są zbyt powszechne, a prawnicy zwykle muszą pracować o wiele mniej, gdy próbują przekonać się, by trzymać się swoich praw. Przyspiesza to również proces sądownictwa karnego - widzowie zobaczą szczęśliwe zakończenie (czyli przekonanie) pod koniec godzinnego odcinka, ale to wcale nie jest realistyczne. Prawo w najmniejszym stopniu nie jest dziedziną o szybkim tempie, a prawnikom często trzeba lat, aby trafili do sądu, aby ścigać lub bronić swoich klientów.

Ogólnie rzecz biorąc, Prawo i porządek pokazuje system od początku do końca, ale robi to w sposób, który ma na celu zabawienie widzów, a nie dokładne przedstawienie procesu prawnego.

Garnitury

Zabawne w Suits jest to, że cała przesłanka opiera się na niemożliwej sytuacji - jeden z dwóch głównych bohaterów, Mike Ross, w rzeczywistości nie posiada wykształcenia prawniczego, a mimo to praktykuje prawo.

Jasne, jest genialny i bierze LSAT za dobrą zabawę (i za dodatkowe pieniądze), ale on i jego koledzy popełniają morze etycznych naruszeń, by zachować tajemnicę o swojej przeszłości. Zwykle tam, gdzie prawnicy kierują się garniturami - jakkolwiek zabawne, nie ma mowy, aby ktoś, kto nie posiada wykształcenia prawniczego, pracował dla firmy BigLaw jako wspólnik bez konieczności wykazywania pewnych referencji, a nie wspomnij o zdaniu egzaminu z paska. Oprócz głównej przesłanki, która nie przemawia do wielu prawników, serial pokazuje wiele aspektów BigLaw poprawnie - późne noce, papierowe pchnięcia i wielkie pieniądze, między innymi. Nie oddaje to w jakim stopniu młodzi współpracownicy nie mogą wykonywać ekscytujących części pracy (w zasadzie wszystkiego, co nie jest badaniem), ale robi to lepiej niż niektóre inne pokazy w tym zakresie.

Dobra żona

Dramatyczna licencja jest oczekiwana, jeśli chodzi o programy telewizyjne, ale scenarzyści biorą dużo więcej w The Good Wife . Występ rozpoczął się od kobiety, która musiała po cichu stać przy swoim mężu, przyznając się do zdrady jej prostytutki, a teraz pokazuje Alicię Florrick jako partnerkę w jej własnej kancelarii prawnej - całkiem dramatyczną poprawę! To, co generalnie denerwuje prawników, którzy oglądają przedstawienie, to wybryki - rzadko zdarza się, by dowody z ostatniej chwili pojawiły się w sądzie, a sprawy w serialu są o wiele szybsze niż w jakimkolwiek innym przypadku w realnym świecie.

Należy jednak zauważyć, że The Good Wife zatrudnia kilku prawników, więc starają się wyprostować fakty, gdy piszą epizody. A serial bardzo dobrze oddaje się przedstawianiu polityki, która często wiąże się z prawem w telewizji.

Jak uniknąć morderstwa

Gdybyś zapytał prawników, czy chcieliby obejrzeć program o studentach prawa ; jest prawie pewne, że powiedzą: "absolutnie nie." Dlaczego? Ponieważ typowy uczeń szkoły prawniczej jest nudny - on lub ona spędza większość dni na zajęciach lub w nauce. Tak nie jest w przypadku, w jaki sposób uniknąć morderstwa . W serialu grupa 1L dostaje prestiżowy staż w Annalise Keating, znanym obrońcy, który uczy również w ich fikcyjnej szkole prawniczej. O ile przypadki są dość dramatyczne, przynajmniej wszystkie należą do kryminalnej obrony Keatinga.

Reszta serialu jest co najmniej nieprzyjemna. Pomijając fakt, że 1L podejmują kurs Prawa karnego 101 (który jest prawdopodobnie połączeniem kilku innych kursów, które większość studentów prawa podejmuje później w swojej karierze), omawiają również aktualne sprawy Annalise w klasie. To się nigdy nie zdarzy. Dodatkowo, ABA ma zasadę, że 1L nie może pracować więcej niż pewna liczba godzin w tygodniu, a ci studenci z pewnością pracują powyżej progu. Choć wydaje się, że jest to zabawne, wydaje się, że jest to bardziej błędne niż słuszne, jeśli chodzi o prawo.

Drop Dead Diva

Dla wielu ludzi - zarówno prawników, jak i obserwatorów telewizji - Drop Dead Diva prawdopodobnie nie zarejestrował zbyt wiele w skali dobrych i złych, jeśli chodzi o legalne pokazy. Jednak główny bohater jest prawnikiem, a prawo jest integralną częścią wielu działek. Założenie jest wyjątkowe - model vapid umiera tego samego dnia, co cichy prawnik z wielkim sercem, a vapid model musi kontynuować życie w ciele cichego prawnika. Większość legalnych wątków jest w najlepszym wypadku licha, a dramatyczność może być trochę większa. Cały spektakl jest jednak zabawny i budzący ducha, a także dość trafnie pokazuje politykę, jaka ma miejsce w firmach BigLaw, wraz z wyboistą ścieżką do potencjalnego partnerstwa.

WYSTĘP

JAG pokazu miał wyjątkowy stosunek do prawników sił zbrojnych. Podczas gdy twórca Donald P. Bellisario (były Marine) dążył do dokładności podczas tworzenia swojego wojskowego dramatu prawnego, niektórzy prawnicy uważają, że serial nie dość trafia we wszystkie punkty niezbędne, aby być całkowicie dokładnym w sensie prawnym. Jedną z rzeczy, które udało się uzyskać, była zmiana sposobu, w jaki prawnicy są postrzegani w kulturze popularnej. Zanim pojawił się JAG , prawnicy byli często przedstawiani jako nerdy i bookish. Prawnicy JAG byli jednak bardziej "macho" i rozproszyli przekonanie, że siła jest przeciwieństwem jakichkolwiek umiejętności, które miałby prawnik.

Ally McBeal

Pod wieloma względami Ally McBeal nigdy nie była prawniczym show - było to przedstawienie o seksie, miłości i życiu pod koniec lat 90. XX wieku. Jednak Ally była prawniczką pracującą w bardzo dziwacznej kancelarii prawnej iz tego powodu tworzy tę listę. Chociaż przypadki, nad którymi pracuje Ally, są w dużej mierze nieznane publiczności (ponieważ serial był naprawdę o niej, a nie o jej sprawie), były też inne części jej charakteru, które były bardzo dobrze znane - jej szafa i jej głównie słoneczny usposobienie, imię dwa. Jeśli chodzi o to, czy Ally McBeal utrzyma się w XXI wieku, to dość łatwo powiedzieć, że jej wybór ubrań zdecydowanie nie. To może nie być w porządku, ale prawnikom płci żeńskiej wciąż mówi się, co mogą i czego nie mogą nosić podczas uprawiania prawa, a krótkie spódnice Ally z pewnością nie zrobią tego.

Prawo LA

Pod wieloma względami Prawo LA było oryginalnym dramatem prawnym, który zachęcał młodych ludzi do wejścia na pole prawne. W rzeczywistości wielu prawników wymienia LA Law jako swój ulubiony dramat prawniczy, jaki kiedykolwiek był w telewizji. Czemu? Kiedy premiera miała miejsce pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, Law Law zrewolucjonizowało sposób przedstawiania prawników w kulturze popularnej. Zostali nagle uznani za ludzi, którzy mają trudne zadania, ale którzy są również skomplikowanymi postaciami. Prawo LA przypisuje się temu, że bezprecedensowa liczba studentów zgłosiła się do szkoły prawniczej, i chociaż przedstawienie pokazywało pewne aspekty bycia adwokatem, to również miało sporo racji.

Nie jest to wyczerpująca lista programów telewizyjnych, w których prawnicy są głównymi bohaterami, ale jest to dobry punkt wyjścia do rozważenia, co kultura popularna robi dobrze i źle, gdy emituje legalne show w telewizji. W wielu przypadkach postacie są dobrze rozwinięte, ale wątki prawne są uproszczone, gloryfikowane i sprawiają wrażenie bardziej ekscytujących niż w życiu poza telewizją. Czy są rozrywkowe? Jasne - i mnóstwo prawników obserwuje każdego z nich. Po prostu nie są tak poprawne z punktu widzenia prawa, jak tylko mogą, ze względu na tę rozrywkę!