Wznów pisanie szablonu i wskazówek

Poniższy szablon CV zawiera listę informacji, które należy uwzględnić w CV. Użyj szablonu, aby wygenerować listę informacji do uwzględnienia w CV, a następnie skompiluj szczegóły, aby sformatować swoje CV w niestandardowe CV, które chcesz wysłać do pracodawcy.

Wznów szablon

Informacje kontaktowe
Pierwsza część CV powinna zawierać informacje o tym, jak pracodawca może się z Tobą skontaktować.

Imię i nazwisko
Adres ulicy
Kod pocztowy miasta
Telefon (komórka / dom)
Adres e-mail

Cel ( opcjonalnie )
Co chcesz robić? Jeśli załączysz tę sekcję, powinno to być zdanie lub dwa o twoich celach związanych z zatrudnieniem. Zindywidualizowany cel, który opisuje, dlaczego jesteś idealnym kandydatem do pracy, może pomóc Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Najważniejsze informacje o karierze / Kwalifikacje / Profil ( opcjonalnie )
Spersonalizowana sekcja CV zawierająca najważniejsze osiągnięcia, umiejętności, cechy i doświadczenie związane z pozycją, o którą się ubiegasz, może służyć dwóm celom. Podkreśla twoje odpowiednie doświadczenie i pozwala przyszłemu pracodawcy dowiedzieć się, że poświęciłeś czas, aby stworzyć życiorys, który pokazuje, w jaki sposób kwalifikujesz się do tej pracy.

Doświadczenie
Ta część CV zawiera historię pracy . Wymień firmy, dla których pracowałeś, daty zatrudnienia, zajmowane stanowiska oraz wypunktowaną listę obowiązków i osiągnięć.

Firma nr 1
Stan miasta
Daty zadziałały

Stanowisko
Obowiązki / osiągnięcia

Firma nr 2
Stan miasta
Daty zadziałały

Stanowisko
Obowiązki / osiągnięcia

Edukacja
W sekcji edukacyjnej swojego CV podaj listę uczelni, do których uczęszczałeś, uzyskane stopnie oraz wszelkie specjalne nagrody i wyróżnienia, które zdobyłeś.

College, stopień
Nagrody, wyróżnienia

Umiejętności
Umiejętności związane z pozycją / dziedziną kariery, o które się starasz, np. Umiejętności obsługi komputera, umiejętności językowe.

Referencje
Nie ma potrzeby dołączania referencji do CV. Zamiast tego należy sporządzić oddzielną listę referencji, aby podać pracodawcom na żądanie.

Więcej wskazówek dotyczących pisania CV

Przeczytaj opis zadania w reklamie , zwracając szczególną uwagę na słowa kluczowe opisujące obowiązki, umiejętności i kwalifikacje związane z pozycją. Następnie dopasuj swoje wrażenia i umiejętności do tych słów kluczowych i podkreśl je w swoim CV i liście motywacyjnym.

Przejrzyj formaty CV i wybierz najlepszy rodzaj CV na Twoje doświadczenie i pracę, o którą się ubiegasz. Na przykład, jeśli Twoje doświadczenie zawodowe dobrze pasuje do roli, najlepszym wyborem może być chronologiczny życiorys . Z drugiej strony, jeśli wykonałeś dużo pracy , lub szukasz pracy, gdy byłeś bezrobotny, CV funkcjonalne może być lepszym rozwiązaniem, ponieważ koncentruje się na umiejętnościach w porównaniu z liniową historią zatrudnienia.

Obejrzyj wznowione próbki, aby zobaczyć, jak włączyć informacje o szablonie wznowienia do odpowiedniego formatu.

Rozważ skorzystanie z szablonu CV wznowienia , jeśli zaczynasz działać.

Pobierz bezpłatny szablon CV, aby utworzyć CV lub skorzystaj z szablonów dostępnych w Microsoft Word .

Nie komplikuj. Wybierz podstawową czcionkę i rozmiar czcionki, którą można odczytać. (Innymi słowy, nie jest to odpowiedni czas na używanie fantazyjnych czcionek kaligraficznych lub eksperymentowanie z wieloma różnymi rozmiarami czcionek). Upewnij się, że formatowanie jest zgodne z CV, listem motywacyjnym i innymi materiałami aplikacyjnymi.

Dostosuj swoje CV. Zawsze spersonalizuj i dostosowuj swoje CV, aby odzwierciedlało twoje umiejętności i umiejętności i łączy je z zadaniami, o które się starasz. Twój gotowy produkt powinien być unikalnym odzwierciedleniem tego, co możesz przynieść do pracy - nie jest to cienko poprawiony szablon do pobrania. Dobrym pomysłem jest także nabycie nawyku dostosowywania CV do każdego podania o pracę.

Nawet jeśli ubiegasz się o podobne role w różnych organizacjach, każdy pracodawca będzie miał własne wymagania i priorytety. Upewnij się, że Twoje CV i inne materiały aplikacyjne odpowiadają konkretnym potrzebom i zwiększają szanse na uzyskanie pracy.

Korekta, korekta, korekta. A kiedy skończysz korektę, poproś przyjaciela, aby sprawdził rzeczy po raz ostatni, zanim złożysz wniosek. Drobne błędy mogą mieć duży wpływ na twoje szanse - a nie w pozytywny sposób.

Czytaj więcej: Jak zbudować CV w 7 prostych krokach