Czy pracodawca może wycofać ofertę pracy, jeśli złożysz ofertę wzajemną?

Właśnie dostałeś ofertę pracy - gratulacje! Ale co się dzieje, gdy wynagrodzenie nie jest dokładnie takie, jakiego oczekiwałeś, albo korzyści nie są aż tak wielkie? Może to być trudne terytorium, ponieważ nikt nie chce rozpocząć nowej pracy z żadną negatywnością. Poza tym, wiele osób ubiegających się o pracę obawia się, że mogą one zagrozić ofercie, jeśli wystawią ofertę przeciwną pracodawcy, który może właśnie zdecydować o wycofaniu oferty pracy.

Czy to brzmi jak twoja sytuacja? Weź głęboki oddech i czytaj dalej, aby zwiększyć szanse na złożenie skutecznej oferty licznika.

Zrozumienie zatrudnienia w woli

Zatrudnienie zgodnie z wolą jest ważną koncepcją do zrozumienia, a we wszystkich stanach z wyjątkiem Montany osoby są " zatrudniane na żądanie " przez ustawę prawną. Oznacza to, że pracodawcy mogą zwolnić pracowników w dowolnym momencie bez podania przyczyny lub wyjaśnienia. Oczywiście oznacza to również, że pracownicy mogą zrezygnować w dowolnym momencie.

Ale niestety oznacza to również, że pracodawca może legalnie wycofać swoją ofertę pracy, jeśli poczuje się odstraszony przez twoją prośbę o wyższą pensję lub lepsze świadczenia. Tak więc, jeśli nie jesteś zadowolony z oferty, poświęć trochę czasu, aby zebrać myśli, a następnie postępuj ostrożnie.

Wyjątki od zatrudnienia w woli

Kilka innych państw zapewnia większą swobodę w polityce publicznej dotyczącej wyjątków od woli zatrudnienia . W większości stanów zasada "zatrudnienia na życzenie" rozciąga się na przypadki, w których oferty pracy są wycofywane przy założeniu, że pracodawca może zwolnić pracownika w dowolnym momencie po wynajęciu.

W niektórych stanach kandydaci mogą być chronieni ustawą prawną zwaną "wekselem promosorytalnym", co oznacza obietnicę możliwą do wyegzekwowania na mocy prawa. Tego rodzaju ustawę można stosować w celu obrony osoby poszukującej pracy, gdy ma ona negatywny wpływ w wyniku wycofanej oferty.

Na przykład kandydat mógł utracić swoją pierwotną pracę po uprzednim powiadomieniu poprzedniego pracodawcy lub mógł ponieść koszty przeniesienia do nowej pracy.

Istnieją inne wyjątki, które mogą chronić wnioskodawców po anulowaniu oferty pracy.

Pracodawcy nie mogą wycofać oferty z powodów dyskryminacyjnych, takich jak rasa, religia, orientacja seksualna, wiek lub płeć. Ponadto, jeśli umowa o świadczenie usług zostanie podpisana, zastępuje ona wolną wolę zatrudnienia i chroni kandydata.

Jak skutecznie zliczyć ofertę

Chociaż sytuacja różni się w poszczególnych przypadkach, najlepszym rozwiązaniem jest uniknięcie negatywnej reakcji ze strony pracodawcy. To nie jest wygodny sposób na rozpoczęcie nowej pracy, a sposób, w jaki składasz ofertę kontroferty, może wpłynąć na szanse, że pracodawca zareaguje negatywnie i wycofa oryginalną ofertę. Wtedy w ogóle nie będziesz miał pracy.

Pierwszym krokiem, zanim powiesz cokolwiek, jest wiedzieć, jaki zakres płac może znajdować się w twojej lokalizacji lub w obszarze o podobnej ekonomii.

Zanim poprosisz o wyższą płacę lub lepsze świadczenia, należy podziękować potencjalnemu pracodawcy za ofertę i wyrazić swoje emocje związane z tym stanowiskiem. Jeśli nie jesteś gotowy na natychmiastowy odpłatny kontakt, zapytaj pracodawcę, ile czasu masz na rozpatrzenie oferty. Z uśmiechem rozmawiaj o rozmowie i bądź uprzejmy i profesjonalny przez cały czas.

Upewnij się, że on lub ona wie, że chcesz być częścią zespołu, a sukces firmy jest dla ciebie ważny.

Ponadto powinieneś być przygotowany na obronę swojej prośby z powodów, dla których zasługujesz na zwiększone odszkodowanie. Nawet jeśli obraża cię niska oferta, nie pokazuj tego i nie mów nic w gniewie.

Zamiast tego spokojnie i uprzejmie wyjaśnij, dlaczego robisz kontrofertę. Uważaj, aby nie przedstawiać swojej oferty przeciwnej jako ultimatum, chyba że jesteś gotów opuścić stół przetargowy bez tej pracy.

Jeśli Twoja oferta pracy zostanie wycofana

Mimo najlepszych chęci (i dobrych manier) pracodawca może wycofać ofertę pracy ze stołu. Jeśli w wyniku licytacji znajdziesz się w lepkiej sytuacji, pamiętaj, że możesz skonsultować się z prawnikiem w swoim stanie, aby ustalić, czy masz prawo do ochrony po wycofaniu oferty pracy .