Praca w Marine Corps: operator łączności satelitarnej MOS 0627 SHF

US Marine Corps używa wojskowego systemu specjalności zawodowej, aby przypisać kody do różnych ról i zadań posiadanych przez członków służby. Kody te są identyfikowane przez oznaczenie "MOS" i serię czterech liczb. MOS 0627 znajduje się na pozycji Operatora Łączności Satelitarnej, zwanej również Satellite Comm Ops. Jest częścią Batalionu Łączności.

To jest PMOS, pierwotny MOS zarezerwowany dla żołnierzy marines, oficerów z ograniczonymi dyżurami, naczelników nakazu i oficerów nakazu promowanych z ich głównego MOS.

Zmiany w PMOS dla Aktywnego Komponentu Morskiego podlegają zatwierdzeniu przez CMC (MM). Zmiany w PMOS jednostki RC Marine wymagają zatwierdzenia przez CC (RA).

Zakres rangi dla tej pozycji to Sierżant przez Prywatnego.

Obowiązki służbowe i obowiązki MOS 0627: Operator łączności satelitarnej

Operator / opiekun komunikacji satelitarnej SHF PMOS identyfikuje Marines, którzy łączą, zasilają i weryfikują działanie terminali satelitarnych SHF. Ci Marines instalują, utrzymują i obsługują satelitarne platformy komunikacyjne swoich jednostek. Zarządzają i zawierają zarówno niesklasyfikowane i tajne informacje i dane, jak i telekonferencje w różnych środowiskach, w tym w garnizonie iw sytuacjach taktycznych.

Satelitarne platformy komunikacyjne obejmują:

Są to Marines, którzy pomagają członkom serwisów stacjonować za granicą w komunikowaniu się za pomocą poczty elektronicznej z członkami rodziny, od "ptaka" do "odległego końca". "Ptak" to satelita, który umożliwia tę zdolność, a "odległy koniec" reprezentuje źródło docelowe komunikacji.

MOS 1627 Marines ułatwiają także ważną komunikację pomiędzy plutonami oraz dowódcami i żołnierzami. Są skutecznym elektronicznym głosem Korpusu Piechoty Morskiej.

Dyrektywa NAVMC 3500.106, "Podręcznik szkolenia i gotowości komunikacyjnej", zawiera pełną listę wszystkich obowiązków i zadań związanych z pozycją oficera łączności satelitarnej MOS 0627.

Wymagania do pracy

Ponieważ jest to PMOS, wymagania aplikacji są wysokie i wymagające. Potencjalni operatorzy łączności satelitarnej muszą posiadać wynik EL co najmniej 105, a im wyższy tym lepiej. Muszą być obywatelami USA i mieć prawo do poufnego tajnego poświadczenia bezpieczeństwa. Dodatkowo wymagana jest prawidłowa licencja kierowcy.

Aby się zakwalifikować, kandydat musi posiadać już MOS 0621. Muszą ukończyć następujące kursy w Fort Gordon w Gruzji:

Powiązane Kody Wydziału Pracy

Powiązane zadania korpusów piechoty morskiej

Powiązana klasyfikacja SOC / kod SOC

Powyższe informacje pochodzą częściowo z MCBUL ​​1200, części 2 i 3.