The Air Force Song - Full Lyrics

Autor: Robert Crawford, dzięki uprzejmości USAF Heritage Of America Band

US Air Force - F16. .tysiąc

Wszystkie oddziały wojskowe mają własną piosenkę, którą śpiewają podczas ceremonii i maszerują podczas oficjalnych parad. Często słyszy się je w zespołach wojskowych na meczach Akademii Akademii Sportowej, w szkoleniach dla absolwentów szkół podstawowych i innych zawodach, a także w bardziej oficjalnych ceremoniach, takich jak przechodzenie na emeryturę, pogrzeby, śluby członków wojskowych oraz imprezy wakacyjne, takie jak Dzień Pamięci, Dzień Weterana i obchody urodzin. oddziału usług.

Jak powstała piosenka lotnicza?

W 1937 roku, po solidnej dekadzie rozwoju wojskowego użytkowania samolotów, zastępca szefa korpusu powietrznego (generał brygady Henry Arnold) uznał, że Korpus Lotnictwa Armii Krajowej potrzebuje pieśni walki podobnej do Armii, Marynarki Wojennej i Korpusu Piechoty Morskiej. The Air Force Song - właściwie zatytułowana "The US Air Force" została stworzona, gdy magazyn Liberty promował konkurs na utwór dla ówczesnych sił powietrznych armii w 1938 roku. Magazyn zaoferował kompozytorowi nagrodę w wysokości 1000 $ z piosenką, która odpowiadała Army Air Force to co najlepsze. Komitet żon armii lotniczej wybrał kompozycję Roberta MacArthura Crawforda (1899-1961), która została oficjalnie wprowadzona do Ameryki podczas Cleveland Air Races w 1939 roku przez samego Roberta Crawforda. Siły Powietrzne nie istniały jako odrębna gałąź wojska do 1947 r.

Tekst piosenki:

Zejdziemy na dziki błękitny tam,

Wspinaczka wysoko w słońce;

Tutaj zbliżają się, aby sprostać naszemu grzmotowi,

Na chłopaki, dajcie broń! (Daj teraz pistolet!)

W dół nurkujemy, tryskając naszym płomieniem spod

Off z jednym huczącym rykiem!

Żyjemy w sławie lub schodzimy w płomieniach. Hej!

Nic nie powstrzyma amerykańskich sił powietrznych!

Dodatkowe wersety:

Umysły ludzi stworzyły skrzynię grzmotów,

Wysyłam go wysoko na niebiesko;

Ręce ludzi rozwaliły świat;

Jak żyli, Bóg tylko wiedział! (Bóg tylko wtedy wiedział!)

Dusze ludzi marzących o niebie do zdobycia

Dał nam skrzydła, aby kiedykolwiek wzbić się!

Z harcerzami przed i bombowcami. Hej!

Nic nie powstrzyma amerykańskich sił powietrznych!

Bridge: "Toast za gospodarza"

UWAGA: Ten werset upamiętnia członków upadłego lotnictwa i naszego wielkiego kraju. Jest to inna melodia i odzwierciedla bardziej ponury i pełen szacunku nastrój .

Oto toast dla gospodarza

Z tych, którzy kochają ogrom nieba,

Do znajomego wysyłamy wiadomość od jego braci, którzy latają.

Pijemy tym, którzy dawali z siebie wszystko,

Potem ryczymy, by zdobyć tęczową potoczkę złota.

Toast dla gospodarza mężczyzn, którym się pochwalimy, amerykańskich sił powietrznych!

Powiększenie!

Wychodzimy w to dzikie niebo,

Utrzymuj skrzydła w poziomie i prawdziwe;

Gdybyś żył, by być siwowłosym cudem

Trzymaj nos z dala od niebieskiego! (Z niebios, chłopcze!)

Latający mężczyźni, strzegący granicy państwa,

Będziemy tam, a potem jeszcze więcej!

W rzucie rożnym kontynuujemy. Hej !

Nic nie powstrzyma amerykańskich sił powietrznych!

Uwagi: Crawford nie napisał "Hej!"; właściwie napisał "SHOUT!" bez określania słowa, które ma zostać wykrzyczane. Gdziekolwiek się pojawią, słowa "US Air Force" zostały zmienione z oryginalnego "Army Air Corps". Słowa w nawiasach są mówione, a nie śpiewane.

Piosenka i teksty "The Air Air Force" wygrały konkurs z ponad 750 zgłoszonych i przetrwały czas, gdy siły powietrzne tego kraju nadal ewoluowały w napęd strumieniowy, rakiety, rakiety i część triady nuklearnej. Posiadanie gałęzi usług, która dominuje nad powietrzem, było technologicznym cudem światowej klasy inżynierów i odważnych pilotów, a urzędników państwowych z geniuszem foresight.

Podczas gry w Air Force Song Indoors

Członkowie Sił Powietrznych i Weterani w strojach mundurowych lub cywilnych powinni stać na baczność i śpiewać, jeśli to możliwe. Zazwyczaj śpiewa się tylko pierwszy werset z Piosenki Sił Powietrznych i jeśli podczas ceremonii lotnictwa, jak na emeryturze, ślubie, nabożeństwie żałobnym lub pogrzebie, słowa zostaną wydrukowane w programie ceremonii, w której nie będą uczestniczyć osoby niebędące członkami.

Podczas grania piosenki na żywo w powietrzu

Członkowie Sił Powietrznych i Weterani w strojach mundurowych lub cywilnych powinni stanąć na baczność, jeśli to możliwe, lub maszerować w formacji podczas parady i pozostać na stanowisku uwagi od pierwszej do ostatniej nuty muzyki. Nie salutuj. Ta sama uprzejmość jest przekazywana piosenkom z usługami siostrzanymi.