Świętujemy Dzień Pamięci

Dzień Pamięci

Czcimy tych odważnych Amerykanów i sojuszników, którzy złożyli najwyższą ofiarę za nasz kraj podczas Dnia Pamięci w konfliktach na całym świecie, od wojen światowych po konflikty.

Dzień Pamięci to dzień pamiętania i uhonorowania personelu wojskowego, który zmarł w służbie swojego kraju, szczególnie tych, którzy zginęli w bitwie lub w wyniku ran odniesionych w walce. Podczas gdy ci, którzy zginęli są również pamiętani w Dzień Weteranów, Dzień Weteranów jest dniem odłożonym na podzięce i uhonorowanie WSZYSTKICH tych, którzy służyli honorowo w wojsku - w czasie wojny lub pokoju.

Historia Dnia Pamięci

Trzy lata po zakończeniu wojny domowej , 5 maja 1868 r. Szef organizacji weteranów Unii - Wielkiej Armii Republiki (GAR) - ustanowił Dzień Dekoracji jako czas, w którym naród ozdobił groby zmarłych w wojnie z kwiatami. Generał dywizji John A. Logan oświadczył, że Święto Dekoracji powinno być przestrzegane 30 maja. Uważa się, że wybrano datę, ponieważ kwiaty kwitną w całym kraju. Pierwsza duża obserwacja odbyła się w tym roku na Narodowym Cmentarzu w Arlington.

Uroczystości skupiały się wokół werandy opłakanej werandy rezydencji Arlington, niegdyś siedziby generała Roberta E. Lee. Różni urzędnicy Waszyngtonu, w tym generał i pani Ulisses S. Grant, przewodniczyli ceremoniom. Po przemówieniach dzieci z Domu Sierot i Żeglarzy Żeglarzy i członków GAR przedzierały się przez cmentarz, zasypując kwiatami zarówno groby Unii, jak i Konfederacji, recytując modlitwy i śpiewając hymny.

Szanowanie odważnych poświęceń obu stron wojny podczas tego święta narodowego było sposobem na uzdrowienie naszego narodu po długich latach wojny secesyjnej.

Lokalne obserwacje twierdzą, że są pierwsi

Miejscowe wiosenne hołdy dla zabitych w Civil War już odbyły się w różnych miejscach. Jedna z pierwszych miała miejsce w Columbus, Miss., 25 kwietnia 1866 roku, kiedy grupa kobiet odwiedziła cmentarz, aby udekorować groby żołnierzy Konfederacji, którzy polegli w bitwie pod Szilo.

W pobliżu były groby żołnierzy Unii, zaniedbane, ponieważ byli wrogami. Zaniepokojeni widokiem nagich grobów kobiety umieściły niektóre z kwiatów na grobach.

Dzisiaj miasta na północy i południu twierdzą, że są miejscem narodzin Dnia Pamięci w 1866 roku. Zarówno Macon, jak i Columbus, Ga., Zdobywają tytuł, podobnie jak Richmond, Va. Wieś Boalsburg, Pa., Twierdzi, że to się zaczęło tam dwa lata wcześniej. Kamień w Carbondale, Illinois, cmentarz niesie ze sobą oświadczenie, że pierwsza uroczystość Dnia Dekoracji odbyła się tam 29 kwietnia 1866 roku. Carbondale był wojennym domem gen. Logana. Około 25 miejsc zostało nazwanych w związku z pochodzeniem Dnia Pamięci, wielu z nich na południu, gdzie pochowano większość poległych w wojnie. Bezpiecznie jest powiedzieć, że fundacja Dnia Pamięci rozwijała się w społecznościach i stanach i przekształciła się w święto federalne.

Oficjalne miejsce urodzenia ogłoszone

W 1966 Kongres i prezydent Lyndon Johnson ogłosili Waterloo w stanie Nowy Jork, "miejsce narodzin" Dnia Pamięci. Tam, 5 maja 1866 r., Ceremonia uhonorowała miejscowych weteranów, którzy walczyli w wojnie domowej. Firmy się zamknęły, a mieszkańcy rzucili flagi na pół pracowników. Zwolennicy twierdzenia Waterloo twierdzą, że wcześniejsze obrzędy w innych miejscach były wydarzeniami nieformalnymi, a nie społecznościowymi lub jednorazowymi.

Pod koniec XIX wieku ceremonie Dnia Pamięci odbyły się 30 maja w całym kraju. Władze stanowe przyjęły proklamacje wyznaczające dzień, a armia i marynarka wojenna przyjęły przepisy dotyczące właściwego przestrzegania ich placówek.

Dopiero po pierwszej wojnie światowej dzień ten został poszerzony, aby uczcić tych, którzy zginęli we wszystkich wojnach amerykańskich. W 1971 roku Dzień Pamięci został uznany za święto narodowe przez akt Kongresu. Został on również umieszczony w ostatni poniedziałek maja, podobnie jak niektóre inne święta federalne.

Niektóre państwa mają konfederackie obrzędy

Wiele państw południowych również ma swoje dni na uhonorowanie zmarłych Konfederatów. Mississippi świętuje Konfederacki Dzień Pamięci w ostatni poniedziałek kwietnia w Alabamie w czwarty poniedziałek kwietnia i Gruzję 26 kwietnia. Północna i Południowa Karolina obserwują to 10 maja, w Luizjanie 3 czerwca, a Tennessee nazywa tę datę Konfederacyjnym Dniem Dekoracji.

Teksas świętuje Dzień Bohaterów Konfederacji 19 stycznia, a Virginia w ostatni poniedziałkowy majowy Dzień Pamięci Konfederacji.

Polecenie gen. Logana dotyczące jego stanowisk do ozdabiania grobów w 1868 r. "Najpiękniejszymi kwiatami wiosny" ponagliło: "Powinniśmy strzec ich grobów świętą czujnością. ... Pozwól przyjemnym ścieżkom zaprosić przybyłych i odwiecznych gości i lubić żałobników. Niech nie zaniedbanie, nie niszczą czasu, świadczą o teraźniejszości lub przyszłym pokoleniom, że zapomnieliśmy jako naród o kosztach wolnej i niepodzielnej republiki ".

Tłum biorący udział w pierwszej ceremonii Dnia Pamięci na Cmentarzu Narodowym w Arlington był w przybliżeniu tej samej wielkości co ci, którzy uczestniczyli w dzisiejszym obchodzeniu, około 5000 osób. Następnie, tak jak teraz, na każdym grobie umieszczono małe flagi amerykańskie, które dziś są tradycją na wielu cmentarzach narodowych. W ostatnich latach zwyczaj ten rozrósł się w wielu rodzinach, aby udekorować groby wszystkich zmarłych bliskich.

Narodowy Moment Pamięci

Aby zapewnić, że ofiary poległych bohaterów Ameryki nigdy nie zostaną zapomniane, w grudniu 2000 r. Kongres Stanów Zjednoczonych podjął uchwałę, a prezydent podpisał ustawę "The National Moment of Remembrance Act", ustanawiającą Komisję Białego Domu na temat Narodowego Momentu Pamięci. Karta Komisji ma zachęcać mieszkańców Stanów Zjednoczonych, aby oddali coś swojemu krajowi, co zapewnia im tak dużą swobodę i możliwość, poprzez zachęcanie i koordynowanie uroczystości upamiętniających Stany Zjednoczone w ramach Dnia Pamięci i Narodowego Momentu Pamięci.

Narodowy Moment Pamięci zachęca wszystkich Amerykanów do zatrzymania się w dowolnym miejscu o godzinie 15.00 czasu lokalnego w Dniu Pamięci przez minutę ciszy, aby pamiętać i czcić tych, którzy zginęli w służbie dla narodu. Jak powiedziała Carmella LaSpada, założycielka Moment of Pamięci: "W ten sposób wszyscy możemy pomóc w ponownym umieszczeniu tego memoriału w Dniu Pamięci".

Znaczna część powyższego artykułu dzięki uprzejmości Veterans Administration (VA)