Zapłać za dni śniegu i inne niepogodne dni

Czy jesteś uprawniony do otrzymania zapłaty, jeśli twoja firma zostanie zamknięta ze względu na śnieg lub jeśli nie możesz jej zabrać ze względu na śnieg? A co z inną niepogodą?

Obejmuje to kilka czynników, w tym to, czy jesteś zwolnionym pracownikiem, czy nie jesteś zwolnionym pracownikiem, prawem federalnym i stanowym oraz zasadami firmy. Innym czynnikiem jest to, czy biuro jest zamknięte, czy jest otwarte, ale nie można go uruchomić.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat otrzymywania zapłaty za śnieg i inne niepogodne dni.

Zapłać za dni śniegu i dni pogardy

Departament Wydziału Pracy i Wynagrodzeń Departamentu Pracy nadzoruje ustawę o sprawiedliwych normach pracy , która określa standardy zatrudnienia, takie jak płaca minimalna, nadgodziny i inne.

Wydział ds. Wynagrodzenia i Godziny publikuje listy z opiniami, które zapewniają wskazówki dla pracodawców, którzy decydują, jak płacić zwolnionym pracownikom w okresach złej pogody.

Zwolnieni pracownicy to zwolnieni z obowiązku zapłaty za nadgodziny . Zwolnieni pracownicy zazwyczaj otrzymują wynagrodzenie i otrzymują określone minimalne wynagrodzenie (w 2017 r. Wynagrodzenie to 47 476 USD rocznie).

Wytyczne dotyczące płacenia zwolnionych pracowników różnią się w zależności od tego, czy firma jest zamknięta z powodu pogody, czy firma jest otwarta, a pracownik decyduje się na pozostanie w domu. Przeczytaj poniżej, aby uzyskać więcej informacji o każdym scenariuszu.

Kiedy firma zamyka się z powodu pogody

Pracodawcy zamykający się w okresach złej pogody muszą płacić tygodniową pensję zwolnionemu pracownikowi podczas zamknięcia. Tak więc, niezależnie od tego, czy pracownik był w pracy przez cały tydzień, pracownik powinien otrzymywać wynagrodzenie za cały tydzień.

Jednakże pracodawca może wymagać od zwolnionego pracownika korzystania z narosłych urlopów przez dni nieobecności podczas takiego zamknięcia.

Ten naliczony urlop może obejmować płatny urlop, urlop lub inne formy naliczonego urlopu.

Biorąc to pod uwagę, pracodawca jest nadal zobowiązany do zapłaty pełnego wynagrodzenia zwolnionego pracownika, niezależnie od tego, czy pracownik ma saldo urlopu. Tak więc, jeśli pracownik nie ma więcej wolnego czasu, pracodawca może być zobowiązany do przekazania mu urlopu.

Kiedy firma pozostaje otwarta

Pracodawcy, którzy pozostają otwarci w takich okresach, muszą płacić zwolnionym pracownikom za częściowy lub cały dzień, w którym pracownik zgłasza się do pracy w takich okresach.

Na przykład, nawet jeśli pracodawca kończy działalność w ciągu dnia z powodu pogody (na przykład pogoda się pogarsza), nadal musi płacić zwolnionym pracownikom pełne wynagrodzenie.

Jednak w dni, w których zwolniony pracownik decyduje się nie zgłaszać do pracy z powodu pogody, pracodawca może odliczyć naliczony urlop za takie nieobecności w banku urlopowym pracownika.

Jeżeli zwolniony pracownik nie jest jeszcze uprawniony do naliczenia urlopu lub wyczerpał taki urlop, pracodawca może dokonać obniżenia wynagrodzenia za nieobecność w ciągu całego dnia.

Pracownicy nieobjęci zwolnieniem

Według Wydziału Płac i Godzin istnieje różnica między tym, jak pracodawcy muszą płacić zwolnionym pracownikom a pracownikami niezwiązanymi z zwolnieniem.

Pracownicy nieobjęci zwolnieniem to ci, którzy nie są zwolnieni z wynagrodzenia za nadgodziny. Większość pracowników niezwiązanych z zwolnieniem otrzymuje wynagrodzenie za godzinę, a nie wynagrodzenie.

W przypadku pracowników niezwiązanych z zwolnieniem (którzy otrzymują wynagrodzenie za godzinę za faktycznie przepracowane godziny), prawo federalne nie wymaga, aby płacono im, gdy nie przychodzą do pracy z powodu niepogody, albo z powodu niezdolności do pracy, lub dlatego, że firma jest zamknięta.

Jeśli firma zamknie się z dnia na dzień z powodu pogody, pracodawca musi płacić pracownikom niezwiązanym z zwolnieniem za godziny przepracowane przed zamknięciem.

Jednak w niektórych stanach obowiązują przepisy dotyczące "czasu na raportowanie", które wymagają, aby pracownicy zwolnieni z obowiązku zwolnienia byli opłacani przez określoną liczbę godzin, gdy pracownik zgłasza, że ​​pracuje zgodnie z harmonogramem, nawet jeśli nie ma pracy. Sprawdź u swojego Departamentu Stanu pracy regulacje obowiązujące w twoim stanie.

Praca z domu

Niektórzy pracodawcy pozwalają pracownikom na zdalną pracę przy złej pogodzie. W takim przypadku zazwyczaj otrzymują pełne wynagrodzenie i nie muszą korzystać z naliczonego czasu urlopu.

Jeśli nie masz pewności co do polityki firmy, skontaktuj się ze swoim przełożonym lub działem zasobów ludzkich, aby sprawdzić, czy jest to dostępna opcja. Jeśli tak, powinieneś otrzymywać regularną stawkę wynagrodzenia za godziny pracy w domu.

Powiązane artykuły: Co to jest urlop osobisty? | Najlepsze i najgorsze wymówki za brak pracy