Ile czasu spędzasz na poszukiwaniu pracy?

Czy powinienem spędzać cały dzień na poszukiwaniu pracy, gdy nie masz pracy? Co powiesz na to, kiedy jesteś zatrudniony i żonglujesz pracą oraz szukasz nowej pozycji? Doradcy zawodowi są często pytani o to, ile czasu osoba poszukująca pracy powinna poświęcić na znalezienie pracy. Formuła będzie się różnić w zależności od okoliczności życiowych i okoliczności związanych z pracą, ale w tym miejscu można określić, ile czasu można przydzielić na szukanie pracy.

Istnieje cienka granica między zbyt małym czasem a spędzaniem zbyt wiele czasu i stresem. Jeśli nie poświęcisz wystarczająco dużo czasu, twoje poszukiwania pracy nie zostaną zerwane. Jeśli spędzasz zbyt dużo czasu, najprawdopodobniej się wypalisz.

Ile czasu poświęcić na szukanie pracy

Łatwo byłoby powiedzieć, że znalezienie zatrudnienia powinno być pełnoetatową pracą tej osoby, ale realistycznie rzecz biorąc, 40 godzin tygodniowo poszukiwań pracy byłoby czymś więcej niż większość osób mogłaby sobie z tym poradzić.

Bardziej rozsądnym celem byłoby 25 godzin tygodniowo dla tych, którzy nie pracują w tymczasowej pracy lub stażu. Dla tych, którzy pracują, 15 godzin tygodniowo byłoby bardziej odpowiednim przydziałem czasu.

Jak rozbić swoje godziny

Podział 25 godzin czasu poszukiwania pracy może wyglądać mniej więcej tak:

Podział czasu w sieci

Ponieważ tworzenie sieci jest najwyraźniej najbardziej skuteczną i często najmniej zrozumiałą strategią dla większości osób poszukujących pracy, uzasadnione jest dalsze wyjaśnienie odpowiednich działań.

Oto próbka działań sieciowych do rozważenia dla tego segmentu tygodniowego harmonogramu wyszukiwania pracy:

Wywiady informacyjne. Zapytaj swoją szkołę zawodową i / lub biuro absolwentów o listę absolwentów pracujących dla firm, branż lub w dziedzinach kariery lub lokalizacjach, które Cię interesują. Dotrzyj do jak największej liczby absolwentów i spróbuj zaplanować wywiady informacyjne, aby dowiedzieć się więcej na ich temat i uzyskać porady dotyczące prowadzenia poszukiwania pracy.

Cień pracy. Jeśli dobrze trafisz z absolwentami, zapytaj, czy możesz ich śledzić przez cały dzień lub dwa, aby uzyskać konkretne zrozumienie ich roli.

Wydarzenia w sieci. Zapytaj w swojej karierze i biurze absolwenta o wszelkie wydarzenia sieciowe lub towarzyskie w twoim regionie lub miejscach zainteresowania jako sposób na kontakt z dodatkowymi absolwentami.

Użyj LinkedIn. Twórz lub ulepszaj profil na LinkedIn i dołącz do grup w swoich uczelniach i dziedzinach zawodowych. Skontaktuj się z innymi członkami grupy, aby uzyskać porady i wygenerować dodatkowe konsultacje informacyjne.

Użyj swojej osobistej sieci. Zdobądź wsparcie swojej rodziny i przyjaciół w sieci. Stwórz ulotkę z aktualnym zdjęciem siebie i szczegółowo kilka ostatnich zabawnych i ciekawych wydarzeń w swoim życiu. Dołącz do nich prośbę o udostępnienie kontaktów pracujących w polach, lokalizacjach lub firmach zainteresowań, a także wszelkie porady dotyczące wyszukiwania. Wspomnij, że skontaktujesz się z nimi w celu przeprowadzenia wywiadów informacyjnych. Wyślij e-mailem lub wyślij ulotkę wszystkim osobom z listy, ponieważ nigdy nie wiesz, kogo mogą znać.

Spytaj przyjaciół. Przejrzyj swoją listę znajomych na Facebooku i skontaktuj się z każdym pracownikiem interesującej firmy lub branży.

Zapytaj, czy możesz odwiedzić ich w pracy w celu przeprowadzenia wywiadu informacyjnego i mogą przedstawić ci kolegów, którzy mogą wpłynąć na zatrudnianie.

Zarób dodatkowe pieniądze i nawiąż nowe połączenia. Jeśli potrzebujesz pracy, aby wygenerować pewien przepływ pieniężny podczas poszukiwania pracy zawodowej, zastanów się, jakie stanowiska dają ci możliwość interakcji z opinią publiczną, takich jak serwer, pracownik recepcji w hotelu lub barman. Gdy zapewniasz doskonałą obsługę i rozwijasz relacje z klientami, pozwól im w bardziej swobodny sposób poznać Twoje ostateczne zainteresowania. Możesz być zaskoczony, ile wizytówek i skierowań możesz uzyskać.

Nawet przy tak długiej liście potencjalnych działań związanych z poszukiwaniem pracy nadal będziesz mieć mnóstwo czasu na zabawę i spotkania towarzyskie. Przecież 25 godzin to tylko 22 procent twoich godzin czuwania. Zrównoważone życie pomoże ci utrzymać energię potrzebną do skutecznej kampanii poszukiwania pracy.