Usługi self-Publishing: przegląd

Round Up popularnych usług self-Publishing

Przeprowadziłeś swoje własne badania i przeczytałeś historie sukcesu związane z samodzielnym publikowaniem - a teraz chciałbyś dowiedzieć się więcej o swoich opcjach.

Oto przydatny przegląd niektórych z najpopularniejszych usług samodzielnego publikowania. Każdy ma swoje wady i zalety, zalety i wady oraz zastrzeżone cechy.

Reklama wydawnicza

Wysokiej jakości zaprojektowane i zilustrowane własne książki
Blurb oferuje usługi drukowania na żądanie i wydaje się szczególnie odpowiedni do wysoce wizualnych książek "o jakości księgarni".

Jako świadectwo popularności Blurb dla artystów wizualnych, była to usługa wybrana przez fotoreportera Craiga F. Walkera z The Denver Post - użył Blurb, by wydrukować swoją nagrodzoną nagrodą Pulitzera kolekcję zdjęć Iana Fishera, młodego żołnierza wysłanego do Iraku . Blurb współpracuje również z Adobe Systems, oferując wbudowaną funkcjonalność bukmacherską Blurb w Adobe Photoshop Lightroom. Ta funkcja sprawia, że ​​proces tworzenia książek staje się "pod klucz" dla tych fotografów i artystów wizualnych, którzy już używają i / lub dobrze znają Adobe Photoshop Lightroom.

BookBaby

Ma swój początek w niezależnej firmie muzycznej
BookBaby wydaje się przyjazny i dostępny i oferuje wiele bezpłatnych zasobów marketingowych, a także przyjazny blog, który zapewnia regularne porady.

CreateSpace

Usługa samodzielnej publikacji wydawnictwa Amazon.com
Dzięki CreateSpace autorzy autorów publikacji mogą utworzyć podstawową książkę bez kosztów początkowych i uzyskać płynny dostęp do swojej spółki nadrzędnej, Amazon.com, potężnej dystrybucji książek i kanału merchandisingowego.

CreateSpace twierdzi, że oferuje "jedne z najwyższych tantiem w branży", a także łatwą konwersję ebooków za pośrednictwem elektronicznego programu wydawniczego Kindle Direct Publishing (KDP) (patrz poniżej).

iUniverse

Autoprzedmiotowa publikacja iUniverse od firmy Author Solutions
iUniverse używa określenia "self-publishing z przewodnikiem", aby opisać bogatą ofertę usług wydawniczych typu "zrób to sam", które są ułożone w taki sam sposób, jak w tradycyjnym wydawcy - w cenach a-carte i pakietowych.

Jeśli chcesz zobaczyć swoją książkę dostępną zarówno w wersji drukowanej, jak i ebookowej, reprezentowanej w sklepach, a może nawet w mediach - i jesteś gotów zapłacić za ten przywilej - weź pod uwagę iUniverse.

Kindle Direct Publishing (KDP)

Self-Publishing eBooks z KDP firmy Amazon
Kindle Direct Publishing oferuje publikowanie tylko w ebookach i zalety możliwości dystrybucji online Amazon.com.

Kobo Pisanie życia

"Życie czytelnicze" Kobo rozciąga się na autorów wydanych samodzielnie eBooków
Japońska wieloplatformowa usługa e-strony Kobo opublikowała usługę publikacji e-booków Kobo Writing Life w wersji beta w czerwcu 2012 r. Oferując kluczowe informacje o czytnikach i narzędzia marketingowe zebrane dzięki ich możliwościom, pisanie Kobo Life ma na celu "Najlepsze w swojej klasie", pomagając autorów opublikowanych samodzielnie, aby "angażować się z fanami na skalę globalną" za pośrednictwem ich usług ereading, i umieszcza wszystkie aspekty publikacji (ustalanie cen, reklamy, marketing) "w rękach pisarzy pomagając im w maksymalizacji sprzedaży."

Lulu.com

Szeroka szata opcji drukowania i książki elektronicznej z funkcją samodzielnego publikowania
Lulu.com to bardzo popularna usługa samodzielnego publikowania, oferująca zarówno drukowaną książkę na żądanie, jak i cyfrowe możliwości tworzenia ebooków oraz szeroką gamę opcji obsługi publikacji.

Autor wybiera pakiet i cenę, a promocja jest dostępna za pośrednictwem Lulu.com.

NOOK Naciśnij

Barnes & Noble eBook Self-Publishing Platform
NOOK Press, należąca do największego sprzedawcy książek, Barnes & Noble , oferuje dystrybucję barnesandnoble.com i niektóre przydatne funkcje promocyjne związane z byciem w dużym sklepie stacjonarnym. Dzięki NOOK Press nie ma żadnych kosztów początkowych i konkurencyjnych stawek opłat licencyjnych.

Smashwords

Prawdziwe "Indie" - samodzielne publikowanie książek elektronicznych
Ze Smashwords autor jest uważany za wydawcę własnego ebooka. W przeciwieństwie do innych usług samodzielnego publikowania książek elektronicznych, Smashwords pozwala autorom na dużą kontrolę nad cenami i dostęp do pracy. Aby w pełni wykorzystać usługę Smashwords, autor musi wziąć na siebie dużą odpowiedzialność za jakość pracy przesłanej do serwisu, a także w pełni zaangażować się w inne aspekty tego procesu.