Funny Pet Shop Names: Przewodnik po nazewnictwie firmy w przemyśle zoologicznym

Nazwanie firmy jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę otwierając nowe lub rebranding istniejącej firmy dla zwierząt domowych. Oto kilka kluczowych kroków, o których należy pamiętać.

Znaj swoją bazę klientów i dane demograficzne

Czy Twoi klienci są głównie młodzi i modni? Czy są przede wszystkim starsi i konserwatywni, czy jedno i drugie? Czy Twoja firma znajduje się w tętniącym życiem obszarze metropolitalnym lub w bardziej wiejskim regionie? To tylko niektóre z pytań, które należy rozważyć podczas nazywania firmy dla zwierząt domowych.

Nazwa, która może działać w jednym obszarze, może zostać uznana za obraźliwą w innych miejscach. Na przykład w Filadelfii jest wielofunkcyjny butik dla zwierząt zwany Doggie Style. Ludzie wielkiego miasta uważają tę konkretną firmę za zabawną. Ale nazwa ta nie nadszedłaby dobrze, gdyby firma znajdowała się, powiedzmy, w małym miasteczku w Utah o gęstej populacji Mormonów.

W porządku jest mieć zabawne imię

Tymczasem wielu ekspertów biznesowych twierdzi, że podczas nazywania firmy należy unikać zbytniego szału lub kiczu. Jeśli chodzi o firmy dla zwierząt domowych, nie zgadzam się z tym. W zależności od lokalizacji i odbiorców Twojej firmy może to być idealne i możesz mieć mnóstwo zabawy z nazwą swojej firmy.

Na przykład w West Hollywood są dwa sklepy dla zwierząt o nazwie Barkingham Palace i Chateau Marmutt. O ile to miasto jest znane z tego, że jest modne i ekscentryczne, te nazwy działają.

W stosunkowo zamożnym, a jednak wyluzowanym regionie South Jersey, w którym mieszkam, odbywa się tu operacja dla zwierząt domowych o nazwie Barkin 'Bubbles oraz hodowla zwierząt domowych o nazwie Furry Godmother Pet Sitting.

Te imiona są urocze, do rzeczy i skuteczne.

Czego nie robić podczas nadawania nazwy firmie

Innym ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest unikanie nazw firm, które mogą zawierać potencjalnie obraźliwe podwójne zachęty lub mogą nie być dobrze tłumaczone na inne języki, w szczególności w przypadku sklepów w obszarach wielokulturowych.

Keep Business Name Simple

Wybierz nazwę, która jest łatwa do zaklasyfikowania i wymówienia, nie jest zbyt uciążliwa, wyraźnie wskazuje na to, co oferuje firma, i będzie pasować do Twojego logo , reklam , wizytówek i innych obszarów, w których się dobrze prezentuje. będzie promować twój biznes.

Wybierz nazwę firmy, która Cię wyróżnia

Nie tylko ma to sens w sensie biznesowym, ale jest także dobrym sposobem na uniknięcie naruszenia praw autorskich, co jest kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy nazywaniu firmy. Należy więc przeprowadzić pewne badania, aby upewnić się, że nazwa nie jest znakiem towarowym. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Patentów i Znaków Towarowych USA.

(Gdy zdecydujesz się na nazwę firmy, nie zapomnij go zarejestrować, dla swojej ochrony.)

Jeśli Twoja firma jest własnością rodziny i jest obsługiwana, jedną realną opcją jest podanie imienia i nazwiska (może to być Twoje imię lub nazwisko, w zależności od tego, co działa najlepiej) podczas nazywania firmy. Po pierwsze zapewnia to bardziej spersonalizowany dotyk i pomoże odróżnić Twój biznes dla zwierząt domowych od dużych sklepów z pudełkami .
Dobrym pomysłem jest także krótki opis oferty Twojej firmy .

Na przykład, jeśli Twoja firma specjalizuje się w naturalnych i holistycznych karmach dla zwierząt domowych, możesz dodać coś takiego: "Smith's All-Natural Pet Shop".

Wskazówki dotyczące nazewnictwa biznesu online

Nazwanie biznesu eCommerce to inna gra w piłkę. Po pierwsze, ponieważ nie polegasz na fizycznym ruchu pieszym, konieczne jest uwzględnienie takich czynników, jak optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO). Innymi słowy, nazwa domeny Twojej witryny powinna być łatwo znaleziona, gdy ludzie szukają Twojej firmy i produktów, które nosisz.

Ponieważ Internet zawiera teraz tak ogromną liczbę stron internetowych i wiele nazw jest podejmowanych, wymagana jest kreatywność połączona z prostotą. Na przykład spróbuj wyszukać w Google hasło "naturalne naturalne karmy dla zwierząt". Zobaczysz, przeciwko czemu przeciwstawiasz się i potrafisz określić, jak wyróżnić się od reszty.

Dotyczy to również cegieł i zapraw oraz innych firm związanych z hodowlą zwierząt z fizycznymi lokalizacjami, ponieważ teraz ludzie chętniej polegają na wyszukiwaniach internetowych w przeciwieństwie do starych dobrych żółtych stron, gdy próbują zlokalizować określone typy firm.

Więc chcesz być wysoko na liście, gdy ludzie robią bardziej konkretne wyszukiwania w obszarze.

Ponownie szukaj w swoim regionie czegoś takiego jak naturalne karmy dla zwierząt domowych (twoje miasto lub region) i zobacz, co się pojawi.

Podczas gdy Szekspir powiedział kiedyś: "Róża o innym imieniu pachnie jak słodko", wymyślanie odpowiedniego imienia dla firmy dla zwierząt domowych jest jednym z czynników, które pomagają doprowadzić do słodkiego zapachu sukcesu.