Dowiedz się, jak zostać pupilem

Przewodnik do wejścia na rosnące pole dla zwierząt domowych

Jeśli zastanawiasz się, czy stać się hodowcą zwierząt domowych lub dodać takie usługi do istniejącej firmy, teraz jest to świetny czas, aby to zrobić. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Pet Grooming to dynamicznie rozwijający się przemysł

Pampered pets to wściekłość w dzisiejszych czasach, o czym świadczy rosnąca popularność salonów spa dla psów i salonów dla zwierząt domowych, które oferują usługi począwszy od fryzur o wysokiej fasonie po "petycje", zabiegi masażu i aromaterapii, nawet maseczki i tatuaże dla zwierząt!

Z praktycznego punktu widzenia wiele zwierząt domowych wymaga jedynie prostej kąpieli, przycinania włosów, przycinania paznokci i innych staromodnych usług dla zwierząt domowych. Tak czy inaczej, Amerykanie wydali 4,16 miliarda dolarów na usługi dla zwierząt domowych w samym 2012 roku, a liczba ta ma wzrosnąć w nadchodzących latach. Dla tych, którzy chcą dostać się z modą dla zwierząt domowych, oferując usługi pielęgnacji zwierząt w sklepie , oto kilka podstaw.

Czynniki, które należy rozważyć przed zostaniem pieszczoszkiem

Po pierwsze, przyszły opiekun zwierząt musi naprawdę kochać zwierzęta, mieć dużo cierpliwości i mieć dobre stosunki ze zwierzętami domowymi, a także ludźmi, dla tego przedsięwzięcia. Zacznij więc od kilku badań na temat porad dotyczących karier domowych.

Ważne jest również, aby ocenić rynek lokalny pod kątem potencjalnej konkurencji, twojej lokalizacji i czy masz wystarczające fundusze na wydatki początkowe, ponieważ początkowo jest to co najmniej kosztowne przedsięwzięcie.

Fryzjerzy domagają się zdrowia fizycznego i wytrzymałości

Ponieważ jest to bardzo fizyczny wysiłek, wymagający podnoszenia zwierząt domowych i angażowania się w inne zadania wymagające siły i wytrzymałości, powinieneś ustalić, czy jesteś w stanie to zrobić.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę inne czynniki zdrowotne. Jeśli na przykład masz astmę, zapalenie stawów lub alergię na zwierzęta domowe, może to nie być odpowiednie dla ciebie.

Twoja przestrzeń

Czy twój zakład ma odpowiednią ilość miejsca, aby pomieścić usługi dla zwierząt domowych? Musisz mieć również odpowiednią przestrzeń, najlepiej wyłożoną kafelkami lub inną wodoodporną podłogę, odpowiednią instalację wodno-kanalizacyjną, wygodny dostęp do urządzeń kąpielowych i dobrze rozmieszczone, bezpieczne gniazdka elektryczne, między innymi.

Czystość i bezpieczeństwo są również niezwykle ważne.

Trening

Licencjonowanie i edukacja formalna nie są wymagane, aby zostać groomerem. W rzeczywistości wielu groomerów polega na szkoleniu w miejscu pracy lub stażach, aby nauczyć się swoich umiejętności. Jednak bardzo wskazane jest poszukiwanie profesjonalnej edukacji i certyfikacji w celu uzyskania większej wiedzy i pewności siebie, dzięki czemu można bezpiecznie i skutecznie obsługiwać swoich czworonożnych klientów.

Istnieje szereg kursów internetowych i kursów korespondencyjnych, a także programy kształcenia ustawicznego i szkoły zawodowe oferujące kompleksowe szkolenia dla zwierząt domowych, które mogą prowadzić do uzyskania certyfikatu.

Szkolenie zapewni Ci cenne umiejętności i wiedzę na temat

Uwaga: Niektóre stany wymagają, aby groomerowie otrzymali licencje na podawanie pcheł i kleszczy. Administrator szkoły lub program może Ci powiedzieć, czy tego potrzebujesz i jak uzyskać licencję.

Licencje biznesowe i zezwolenia

Podczas gdy licencjonowanie zawodowe nie jest obecnie wymagane, Twoje miasto lub gmina może żądać uzyskania pewnych licencji i zezwoleń na działalność, nawet jeśli pieszczoch dla zwierząt robi to z domu. Skontaktuj się z urzędem miasta, miasta lub hrabstwa, aby dowiedzieć się, co jest wymagane. Kolejnym dobrym źródłem jest lokalna izba handlowa.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie jest koniecznością, ponieważ nawet najbardziej kompetentny, ostrożny i odpowiedzialny pet groomer nie jest odporny na przypadkowe zranienia zwierząt z powodu niefortunnych wypadków, możliwych alergicznych reakcji zwierząt na produkty i inne potencjalnie niebezpieczne sytuacje. Ogólne ubezpieczenie firm i domów nie obejmuje tych ubezpieczeń. Zrób więc swoją pracę domową w odniesieniu do tego, jakiego rodzaju wymagane jest małe ubezpieczenie biznesowe.

Najbardziej rozpowszechnioną formą jest ubezpieczenie od odpowiedzialności dostosowane do tej konkretnej firmy.

Możesz również rozważyć dodanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej / handlowej. Ponieważ jest to bardzo wyspecjalizowana firma, która przedstawia potencjalne wypadki i obrażenia , ważne jest, aby uzyskać odpowiedni rodzaj ubezpieczenia.

cennik

Na początku ustalenie właściwej strategii cenowej może być trudne. Możesz zacząć od sprawdzenia konkurencji i oceny potencjalnych klientów.

Materiały eksploatacyjne, musisz zacząć

Inne rodzaje pielęgnacji firm do rozważenia

Innym popularnym trendem są mobilne karmienie zwierząt domowych , całkowicie samodzielne samochody dostawcze, które podróżują do domów zwierząt domowych, umożliwiając opiekunowi zwierzątka wykonywanie usług tuż przed drzwiami zwierzaka. Samoobsługowe myjnie dla psów , które zapewniają ludziom możliwość samodzielnego kąpania się, również zyskują na popularności.

Niektóre myjnie samochodowe nawet je dodają, aby rozwinąć swoją działalność. Ten ostatni może mieć na służbę osoby pracujące w niepełnym wymiarze godzin, aby świadczyć usługi, których właściciele nie mogą wykonywać samodzielnie. To może być dobra opcja dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Uwaga na temat typów klientów Furry

Podczas gdy pooches stanowią większość klientów, którzy szukają usług dla zwierząt domowych, przygotuj się również na koty. Ponadto możesz zostać poproszony o obsługę takich zwierząt domowych jak króliki, fretki, świnki morskie i inne małe egzotyczne zwierzęta domowe. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz mój artykuł Pet Grooming dla małych zwierząt.