10 najważniejszych powodów, by zostać obrożnym

Profesjonalne pielęgnowanie psów to dynamicznie rozwijająca się branża, która zapewnia stałe zatrudnienie wielu miłośnikom zwierząt. Rozważasz karierę jako profesjonalny groomer dla psów ? Oto niektóre z głównych powodów, dla których kandydaci są wybierani na tę konkretną ścieżkę kariery:

1. Praca z psami na zasadzie codziennej

Dog groomerki codziennie pracują z psami, co z pewnością stanowi dużą zachętę dla miłośników psów! Jest to praca o wysokim poziomie praktycznego kontaktu.

Groomers mogą również pracować wyłącznie z określonym rodzajem zainteresowania, jeśli tak zdecydują.

2. Promowanie zdrowia zwierząt

Groomerzy zapewniają cenne usługi związane ze zdrowiem, takie jak przycinanie paznokci, kąpiel, czyszczenie uszu i sprawdzanie stanu skóry. Mogą oni poinformować właściciela o wszelkich nietypowych zmianach lub obserwowalnych problemach ze zdrowiem zwierzęcia, tak aby mogły zostać podane do wiadomości wykwalifikowanego weterynarz .

3. Elastyczny harmonogram

Groomers mają luksus ustalania harmonogramu pracy, który pragną. Podczas gdy wielu groomerów pracuje głównie w tradycyjnych godzinach pracy, niektórzy decydują się na pracę w niepełnym wymiarze godzin lub podróżują po torze pokazowym.

4. Czas życia nauki

Groomerzy zawsze uczą się nowych technik i umiejętności, czy to z praktycznego doświadczenia, nauki od innych groomerów, czy chodzenia do kliniki szkoleniowej i targów. Nowy sprzęt jest zawsze wprowadzany na rynek, a top groomerzy wykorzystują innowacje, które mają na celu poprawę jakości i wydajności pracy.

5. Dobra pensja

Opiekunowie psów mogą ustalać własne ceny za różne rodzaje cięć, które wykonują (wraz z cenami w zależności od ilości czasu i trudności technicznych związanych z danym cięciem). Doświadczeni groomerzy z solidną bazą klientów mogą żądać od swoich klientów najwyższego dolara. Show groomers pracujący na poziomie krajowym może zarobić wyjątkowo wysokie wynagrodzenie za każdy ukończony cut.

6. Zdolność do specjalizacji

Opiekunowie indywidualni mogą skoncentrować się na świadczeniu usług dla kilku konkretnych ras (lub w niektórych przypadkach tylko jednej konkretnej rasy). Ewentualnie mogą świadczyć usługi na rzecz szerszych kategorii, takich jak grupy robocze lub rasy zwierząt. Niektóre groomers specjalizuje się jeszcze bardziej, zapewniając usługi pielęgnacyjne wyłącznie do tych w branży wystawowej (szczególnie lukratywną opcją, jeśli groomer ma wymagany poziom umiejętności).

7. Ograniczone zaangażowanie edukacyjne

Opiekunom psów można nauczyć się podstaw handlu w stosunkowo krótkim czasie. Niektóre salony będą szkolić groomerów w pracy, ale istnieje również wiele profesjonalnych programów szkoleniowych, które obejmują niezbędne umiejętności w ciągu kilku tygodni lub miesięcy intensywnej praktyki. O ile certyfikacja nie jest konieczna do kontynuowania tej ścieżki kariery, istnieje kilka opcji certyfikacji, które mogą poprawić profesjonalne kwalifikacje groomera.

8. Interakcja klienta

Groomerzy lubią pracować zarówno ze zwierzętami domowymi, jak i ludźmi, i na pewno mają możliwość kontaktu z obiema osobami na tej ścieżce kariery. Promowanie dobrych relacji z klientami może być kluczowym aspektem sukcesu groomera. Właściciele zwierząt domowych mogą stać się dobrymi przyjaciółmi z opiekunką swojego zwierzaka (podobnie jak w przypadku zaprzyjaźnienia się z fryzjerem).

Może to prowadzić do wartościowych rekomendacji i połączeń w lokalnym obszarze biznesowym.

9. Stałe zapotrzebowanie na usługi pielęgnacyjne

Badanie przeprowadzone w 2014 r. Przez American Pet Product Association (APPA) wykazało, że przemysł petardy był odpowiedzialny za roczne wydatki w Stanach Zjednoczonych w wysokości 58,5 miliona USD. Sektor usług dla zwierząt domowych, obejmujący hodowlę zwierząt domowych, był odpowiedzialny za 4,73 miliarda dolarów tej sumy. Wydatki na usługi dla zwierząt domowych są jednym z najszybciej rosnących aspektów tej branży, co przekłada się na doskonałe możliwości dla hodowców psów i innych dostawców usług dla zwierząt domowych .

10. Świetna okazja dla małych firm

Dog grooming to niezwykle dostępna opcja dla osób, które chcą pracować na własny rachunek. Fryzjer może otworzyć własny salon (lub stać się niezależnym wykonawcą w ramach ustalonego salonu) z dość rozsądną inwestycją w fundusze na podstawowy sprzęt i reklamę.

Inną opcją, która zyskuje na popularności, jest mobilny salon pielęgnacji psów , w którym groomer kupuje specjalnie wyposażony furgonetkę i podróżuje do domów klientów w celu wykonania zabiegów pielęgnacyjnych.