Dowiedz się, jak dostać się do szkoły weterynaryjnej

Jak zdaje sobie sprawę większość początkujących lekarzy weterynarii, istnieje tylko 28 szkół weterynaryjnych akredytowanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynaryjnych w USA, a rekrutacja jest bardzo konkurencyjna. Wejście do szkoły weterynaryjnej z pewnością nie jest łatwe, ale możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na akceptację, osiągając dobre oceny, zdobywając zróżnicowane doświadczenie i starannie przygotowując swój pakiet aplikacji.

Ubieganie się o średnią punktową 4.0 jest celem każdego kandydata, ale często nie jest rzeczywistością.

Nie poddawaj się, jeśli nie masz doskonałej średniej. Ogólnie rzecz biorąc, większość szkół szuka co najmniej średniej punktowej 3,0; proste A nie są obowiązkowe. Wielu studentów jest w stanie uzyskać średnią ocen w zakresie od 3,5 do 3,9, jeśli mają oni kombinację wspaniałego praktycznego doświadczenia i solidnych zaleceń. Posiadanie pozycji lidera w organizacjach uczelnianych jest również dużym plusem dla twojej aplikacji.

Zdobądź zróżnicowane zwierzęce doświadczenie

Uzyskanie zróżnicowanego doświadczenia ze zwierzętami ma kluczowe znaczenie. Musisz być w stanie udokumentować jak najwięcej godzin doświadczenia, pracując zarówno w klinikach weterynaryjnych dużych, jak i małych zwierząt. Najprawdopodobniej zaczniesz wykonywać bardzo podstawową pracę jako asystentka w dziale hodowli i zaczniesz asystować przy procedurach i leczeniu jako asystent weterynaryjny. Aby uzyskać więcej porad na temat uzyskania pracy w klinice weterynaryjnej, kliknij tutaj . Należy również udokumentować dodatkowe doświadczenie w pracy lub wolontariat w ogrodach zoologicznych, stajniach, ratunkach dla zwierząt i schroniskach dla zwierząt.

Zdobądź Listy Rekomendacyjne

Twoi profesorowie i pracodawcy w college'u będą tymi, o które poprosisz o rekomendacje dotyczące twojej aplikacji dla weterynarza, więc ważne jest zbudowanie z nimi solidnych relacji. Będziesz potrzebować trzech listów polecających, które możesz dołączyć do aplikacji szkolnej dla weterynarza. Możesz poinformować swoich autorów listów, jakie obszary chcieliby podkreślić, takie jak doświadczenie w obsłudze zwierząt, role przywódcze lub umiejętności komunikacyjne.

Jeden z tych listów powinien pochodzić od weterynarza , dla którego pracowałeś, inny powinien pochodzić od profesora nauk ścisłych, a trzeci może pochodzić od pracodawcy lub dodatkowego kontaktu weterynaryjnego. Pamiętaj, aby poprosić o list wcześniej, aby dać pisarzowi wystarczająco dużo czasu, aby spełnić twoją prośbę.

Dołącz osobiste oświadczenie

Będziesz także musiał dołączyć osobiste oświadczenie do swojej aplikacji. Zastanów się nad tym stwierdzeniem. To jest Twoja jedyna szansa na spersonalizowanie twojego podania i sprawienie, że komitet akceptacyjny poczuje się kim jesteś i co możesz wnieść do zawodu lekarza weterynarii. Wyjaśnij swoje zainteresowanie medycyną weterynaryjną i tym, co zrobiłeś, aby przygotować się do tej kariery.

Uczyć się do egzaminu

Koniecznie uczyć się do egzaminu Graduate Record; nie decydujcie się po prostu "odejść" i zakładajcie, że wasze zajęcia w college'u będą was prowadzić. Jeśli dobrze się uczysz na własną rękę lub przygotujesz kurs przygotowujący do lekcji, skorzystaj z podręcznika GRE na CD-ROM, jeśli skorzystasz z pracy w tym otoczeniu.

Niektóre szkoły wymagają dodatku GRE do biologii oprócz ogólnego GRE. Upewnij się, że wyniki zostały przesłane do wybranych szkół w odpowiednim czasie. Aby uzyskać więcej informacji na temat GRE, przeczytaj ten artykuł z centrum kariery American Veterinary Medical Association.

Złóż wniosek do szkoły państwowej

Wysyłając wniosek, należy złożyć wniosek do szkoły państwowej (jeśli istnieje program weterynaryjny w Państwa stanie - niektóre stany bez szkół weterynaryjnych podpisały umowy z sąsiednimi państwami w celu przyjęcia określonej liczby studentów). Twoja najlepsza szansa na akceptację będzie w szkole państwowej.

Pamiętaj również, aby dokładnie przeczytać wymagania wstępne każdej szkoły, aby upewnić się, że spełniasz wszystkie wymagania dotyczące akceptacji. Większość szkół ma podobne wymagania, ale nie chcesz, abyś został odesłany na techniczną stronę. Nie musisz być pre-vet majorem, aby dostać się do szkoły weterynaryjnej, ale większość kandydatów ma specjalizację w dziedzinie nauk ścisłych. Główni specjaliści zajmujący się nauką zazwyczaj biorą udział w większości lub wszystkich kursach wstępnych jako część swojego programu.

Wiele amerykańskich szkół weterynaryjnych akceptuje scentralizowaną aplikację z Veterinary Medical College Application Service (VMCAS).

Ta aplikacja jest dostępna online od 1 czerwca, a wnioski zwykle obowiązują od 1 października. Podczas procesu aplikacyjnego możesz zostać wybrany do rozmowy kwalifikacyjnej w co najmniej jednej z potencjalnych szkół. Przygotuj się na to, ponieważ możesz być poddawany różnym stylom rozmów.

Jeśli nie wdasz się za pierwszym razem, nie poddawaj się. Zawsze możesz rozważyć kontynuowanie edukacji (takiej jak tytuł magistra), uzyskanie licencji na technik weterynarii lub dodanie do CV CV w pracy jeszcze przed ponownym złożeniem wniosku. Skontaktuj się ze szkołami, które Cię odrzuciły i poproś o opinie na temat tego, co może sprawić, że będziesz bardziej atrakcyjnym kandydatem w przyszłości.