Korzyści z wolontariatu ze zwierzętami

Istnieje wiele grup, które poszukują wolontariuszy do pomocy swoim pracownikom, a wolontariat może być bardzo satysfakcjonujący na wielu poziomach. Osoby zainteresowane karierą zwierząt mogą w znacznym stopniu skorzystać z wolontariatu w schroniskach, ratach, ogrodach zoologicznych i wielu innych organizacjach związanych ze zwierzętami. Oto osiem najlepszych powodów, aby zostać wolontariuszem:

Uzyskaj wgląd w pole zainteresowania

Wolontariat pozwala poznać ścieżkę kariery bez dodatkowej presji, którą poczujecie jako nowego pracownika.

Możesz również mieć większe szanse na zdobycie wiedzy o bardziej zróżnicowanych aspektach kariery podczas wolontariatu, zamiast być spadkobiercą do typowej nowej pracy "gruntowej", jak to często bywa w przypadku nowych pracowników.

Opracuj cenne umiejętności praktyczne

Działania wolontariackie pomagają zdobyć praktyczne doświadczenie i zdobyć nowe umiejętności. Pozycja wolontariacka to świetny sposób na opracowanie zestawu umiejętności potrzebnych do potencjalnej zmiany kariery lub awansu. Na przykład, jeśli chcesz pracować w fundraisingu, możesz rozważyć pomoc w takich działaniach na rzecz organizacji charytatywnej dla zwierząt lub programu rozwoju zoo . Jeśli chcesz nauczyć się podstawowych umiejętności w zakresie weterynarii i pierwszej pomocy, możesz wziąć pod uwagę wolontariat w klinice weterynaryjnej lub grupie ratującej zwierzęta.

Ustaw się, aby uzyskać płatną pracę w przyszłości

Postawienie stopy w drzwiach z pozycją wolontariusza może otworzyć drzwi do wielu ofert pracy . Zyskasz dobrą reputację dzięki wolontariatowi, a nawet zaoferujesz Ci oferty pracy, które nie zostały jeszcze ogłoszone publicznie.

Niektóre grupy ratownicze i organizacje charytatywne mają opłacane stanowiska personelu, które otwierają się od czasu do czasu lub mogą prowadzić do płacenia za pracę z innymi organizacjami, które szukają kogoś z twoimi umiejętnościami.

Stwórz sieć profesjonalnych kontaktów

Praca wolontariuszy może być doskonałym sposobem na nawiązywanie kontaktów i kontakt z profesjonalistami w dziedzinie, która Cię interesuje.

Możesz wykorzystać tę sieć do uzyskania referencji zawodowych , dowiedzieć się o nowych potencjalnych ofertach pracy, pisać listy polecające (szczególnie ważne dla studentów weterynarii) i przedstawiać cię coraz szerszej grupie profesjonalistów zajmujących się zwierzętami.

Zdobywać nowych przyjaciół

Wolontariat w branży związanej z produkcją zwierzęcą oznacza, że ​​masz szansę poznać przyjaciół zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Będziesz miał okazję pracować z innymi miłośnikami zwierząt, którzy mają podobne zainteresowania i są zjednoczeni z tobą w dążeniu do wspólnej sprawy. Poznasz ludzi spoza twojego zwykłego kręgu, z którymi być może nigdy nie miałbyś okazji nawiązać kontaktu. Istnieje wiele świadczeń socjalnych związanych z pracą wolontariuszy.

Wzmocnienie Wspólnoty

Organizacje wolontariuszy łączą ludzi i budują pozytywne relacje w społeczności. Grupy te są dobre dla społeczeństwa i podnoszą świadomość ważnych przyczyn.

Popraw swoje CV

Dodatkowe doświadczenie i umiejętności, które zdobędziesz jako wolontariusz, mogą z pewnością zostać uwzględnione w Twoim CV, a w rzeczywistości mogą być dużym plusem. To niefortunne, że wiele osób uważa, że ​​tylko zaległe pozycje mogą zostać uwzględnione przy wznowieniu pracy - to absolutnie nie jest wcale.

Upewnij się, że uwzględniłeś wszystkie pozycje w życiorysie, nawet te, które są nieopłacone, jeśli są one w jakikolwiek sposób związane z karierą, której szukasz. Możesz nie uzyskać rekompensaty finansowej za wolontariat, ale zyskujesz umiejętności i doświadczenie, które powinny być wyróżnione.

Baw się dobrze, robiąc coś dobrego

Wolontariat pozwala dokonać zmian, jednocześnie otaczając się innymi, którzy są entuzjastycznie nastawieni do sprawy. Masz możliwość zrobienia czegoś, co cię interesuje i które spełniasz. Wolontariat powinien naprawdę dobrze się bawić. Jeśli to nie jest zabawne, nie znalazłeś jeszcze odpowiedniej okazji dla wolontariuszy.