Dowiedz się więcej o stażach dla zwierząt morskich

Uzyskaj informacje o możliwościach w SeaWorld i innych parkach

Istnieje wiele możliwości odbycia stażu dla osób pragnących zdobyć doświadczenie ze zwierzętami morskimi. Oto próbka tego, co przemysł ma do zaoferowania:

Podwodny świat

SeaWorld oferuje różnorodne staże w swoich parkach w całym kraju. Kandydaci na staże zootechniczne powinni mieć ukończone co najmniej rok ukończenia studiów wyższych (preferowany jest kierunek biologii, psychologii lub pokrewny obszar). Muszą również być w stanie zdać test pływalności, mieć doświadczenie w szkoleniu lub opiece nad zwierzętami i być gotowi do pracy na świeżym powietrzu w różnych warunkach.

Rekompensata za staż dla zoologów w Discovery Cove Orlando (gdzie goście wchodzą w interakcje z delfinami) wynosiła 10 USD za godzinę plus kredyt uczelni.

Przygoda Marine Dolphin

Marineland Dolphin Adventure (w St. Augustine na Florydzie) oferuje staż szkoleniowy dla zwierząt morskich, w którym stażyści współpracują z delfinami w celach praktycznych. Stażyści zaczynają od przysłuchania się doświadczonym trenerom, a także pomagają przy przygotowywaniu posiłków, szkoleniach, public relations i utrzymaniu habitatu. Wnioskodawcy powinni być młodszymi uczniami lub seniorami specjalizującymi się w naukach o zwierzętach , psychologii, biologii, zoologii lub pokrewnym obszarze. Stażyści muszą przepracować 40 godzin tygodniowo przez trzy miesiące nieodpłatnego stażu.

Akwarium Georgia

Akwarium w Georgii oferuje wiele możliwości odbycia stażu, w tym możliwość odbycia stażu na zwierzętach. Stażyści zajmujący się zwierzętami pracują bezpośrednio z delfinami butlonosowymi podczas przygotowywania żywności, wykonywania zadań utrzymania siedlisk, asystowania przy codziennych pokazach delfinów, technik uczenia się i monitorowania zachowania.

Kandydaci powinni być co najmniej juniorami na studiach prowadzących specjalizację z biologii, nauk o zwierzętach, zoologii lub pokrewnej dziedziny. Jesienny staż trwa od sierpnia do grudnia.

Alaska SeaLife Center

Alaska SeaLife Center (ASLC) oferuje możliwości odbycia stażu w takich dziedzinach, jak hodowla akwariów, hodowla ssaków morskich i badania lwów morskich.

Praktyki ASLC są przeznaczone dla studentów lub absolwentów szkół morskich. Praktyki trwają minimum 10 do 12 tygodni, a zakwaterowanie jest zapewnione.

Disney Professional Internships

Staż Disney Professional jest oferowany w różnych parkach Disneya. Potencjalne opcje stażu morskiego obejmują akwakulturę , badania wodne, wodny szpital weterynaryjny, biologię morską i ssaki morskie. Opcja stażu dla ssaków morskich jest oferowana w ośrodku Epcot, gdzie studenci uczą się dbać o delfiny i manatki bottlenose, przygotowywać diety, utrzymywać siedliska, obserwować szkolenia i dostarczać prezentacje gościom. Wymagana jest certyfikacja SCUBA, a staż jest dostępny tylko dla młodszych i starszych studentów lub absolwentów.

Sea Life Park na Hawajach

Sea Life Park Hawaje oferuje staże w obszarach takich jak opieka i szkolenie dla ssaków morskich, opieka nad rafami i żółwiami morskimi oraz usługi weterynarza . Stażyści mogą pracować z delfinami, lwami morskimi, fokami, pingwinami, żółwiami morskimi, płaszczkami, rekinami i rybami rafowymi. Sea Life Park ma jedyny program hodowlany żółwia zielonego w USA. Wszystkie staże są bezpłatne, ale lunch jest zapewniony; zakwaterowanie i transport są obowiązkiem stażysty.

Instytut Perry'ego

Instytut Perry'ego (na stacji w Bahamach) oferuje staże naukowe o tematyce morskiej, które mogą być szczególnie interesujące dla przyszłych biologów morskich . Stażyści współpracują z naukowcami morskimi na stacji terenowej i uczestniczą w projektach badawczych, nurkowaniu i monitorowaniu środowiska. Wnioskodawcy muszą posiadać certyfikat SCUBA na wodach otwartych oraz certyfikat pierwszej pomocy / CPR. Letnie praktyki morskie są oferowane od maja do września i nie są opłacane, ale zapewniony jest pełny lub częściowy pokój i wyżywienie.

Staże konserwatorskie REEF

Staże konserwatorskie REEF (w Key Largo na Florydzie) oferowane są studentom wyższego szczebla i absolwentom. Praktyki trwają cztery miesiące i nie są opłacane, ale REEF może zaoferować częściową zapłatę kosztów mieszkaniowych. Stażyści zdobywają doświadczenie w różnych dziedzinach, takich jak nurkowanie i snorkeling, identyfikacja gatunków ryb z Florydy i Karaibów, badanie próbek, prowadzenie seminariów i prowadzenie biura non-profit.

Studenci muszą posiadać podstawową certyfikację i sprzęt SCUBA z zakresu otwartej wody.

Virginia Institute of Marine Science

Virginia Institute of Marine Science (VIMS) oferuje staże letnie dla studentów w dziedzinach takich jak biologia morska, ekologia morska i rybołówstwo. Preferowane praktyki są dla juniorów szkół wyższych i seniorów. Letni stażyści realizują również projekt badawczy podczas swojego pobytu w VIMS.

Inicjatywa wielokulturowa w dziedzinie nauk morskich

Inicjatywa wielokulturowa w dziedzinie nauk morskich (MIMSUP) zapewnia możliwości odbycia praktyki dla studentów studiów mniejszościowych. MIMSUP akceptuje ośmiu studentów do ukończenia dwóch kwartałów sesji w Shannon Point Marine Center w Waszyngtonie, gdzie realizują projekty badawcze i uczestniczą w kursach. Program jest oferowany studentowi bez żadnych kosztów i obejmuje zakwaterowanie, jedną podróż w obie strony z miejsca zamieszkania studenta do placówki, kredyt na uczelni oraz dodatek za naukę w wysokości 3335 USD na pokrycie kosztów żywności.

Wiele innych akwariów i instytutów badawczych oferuje staże związane z morzem, dlatego należy sprawdzić ich strony internetowe pod kątem dalszych szczegółów. Nawet jeśli nie ma na liście pozycji, dobrze byłoby wysłać list motywacyjny i wznowić, pytając o potencjalne możliwości.