10 kroków do udanej zmiany kariery

TarikVision / iStock

Jesteś zainteresowany nową karierą ? Ludzie starają się zmieniać zawody z wielu różnych powodów. Twoje cele zawodowe lub wartości mogły się zmienić, być może odkryłeś nowe zainteresowania, które chciałbyś włączyć do swojej pracy, możesz zarobić więcej pieniędzy lub mieć bardziej elastyczne godziny pracy, żeby wymienić tylko kilka.

Zanim podejmiesz taką decyzję, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na ocenę obecnej sytuacji, przeanalizowanie możliwości kariery i wybór kariery, która będzie dla ciebie bardziej satysfakcjonująca.

Zapoznaj się z tymi poradami, aby ocenić swoje zainteresowania, zbadać możliwości, ocenić alternatywne ścieżki kariery i przejść do nowej kariery.

10 kroków do udanej zmiany kariery

1. Oceń swoje obecne zadowolenie z pracy. Prowadź dziennik swoich codziennych reakcji na swoją sytuację zawodową i szukaj powtarzających się motywów. Które aspekty obecnej pracy lubisz i lubisz? Czy Twoje niezadowolenie związane jest z treścią pracy, kulturą firmy lub osobami, z którymi pracujesz?

2. Oceń swoje zainteresowania, wartości i umiejętności. Przejrzyj wcześniejsze sukcesy w rolach, pracę wolontariuszy, projekty i oferty pracy, aby określić preferowane aktywności i umiejętności. Ustal, czy twoje podstawowe wartości i umiejętności są adresowane w obecnej karierze. Dostępne są bezpłatne narzędzia online, które pomogą Ci ocenić alternatywne ścieżki kariery.

3. Rozważ alternatywne kariery. Brainstorm pomysłów na alternatywy kariery poprzez badanie możliwości kariery i omawianie podstawowych wartości i umiejętności z przyjaciółmi, rodziną i kontaktami w sieci.

Jeśli masz trudności z wymyślaniem pomysłów, pomyśl o spotkaniu z doradcą zawodowym w celu uzyskania profesjonalnej porady.

4. Sprawdź opcje pracy. Przeprowadzić wstępną ocenę porównawczą kilku pól w celu zidentyfikowania kilku celów dogłębnych badań. Możesz znaleźć bogactwo informacji w Internecie, po prostu przeglądając oferty, które Cię interesują.

5. Zdobądź osobiste. Dowiedz się jak najwięcej o tych dziedzinach i skontaktuj się z osobistymi kontaktami w tych sektorach, aby przeprowadzić wywiady informacyjne . Dobrym źródłem kontaktów dla ankieterów informacyjnych jest twoja sieć kariery absolwentów uczelni. LinkedIn to kolejny świetny sposób na znalezienie kontaktów w konkretnych dziedzinach kariery.

6. Ustaw cień roboczy (lub dwa). Profesjonaliści cieni w dziedzinach, w których najważniejsze jest obserwowanie pracy z pierwszej ręki. Spędź od kilku godzin do kilku dni, pracując w cieniu osób, które mają zainteresowania, które Cię interesują. Twoje biuro karier w college'u jest dobrym miejscem do znalezienia wolontariuszy-absolwentów, którzy są chętni do przyjęcia pośredników pracy. Oto więcej informacji na temat shadowingu zadań i jego działania.

7. Wypróbuj. Zidentyfikuj działania wolontariuszy i niezależnych pracowników związane z Twoim docelowym polem, aby sprawdzić swoje zainteresowania, np. Jeśli myślisz o publikowaniu jako kariera, spróbuj edytować biuletyn PTA. Jeśli jesteś zainteresowany pracą ze zwierzętami, zgłaszasz się na ochotnika do lokalnego schroniska.

8. Weź lekcję. Zbadaj możliwości edukacyjne, które pomogłyby ci połączyć się z Twoją nową dziedziną. Rozważ skorzystanie z wieczornego kursu w lokalnym college'u lub kursu online. Poświęć trochę czasu na jednodniowe lub weekendowe seminaria.

Skontaktuj się z grupami zawodowymi w polu docelowym, aby uzyskać sugestie.

9. Ulepsz swoje umiejętności. Poszukaj sposobów na zdobycie nowych umiejętności w obecnej pracy, które utorują drogę do zmiany, np. Propozycję napisania propozycji dotacji, jeśli pisanie dotacji jest cenione w twojej nowej dziedzinie. Jeśli Twoja firma oferuje szkolenia wewnętrzne, zarejestruj się na tyle klas, ile możesz.

10. Rozważ nową pracę w tej samej branży . Zastanów się nad alternatywnymi rolami w twojej obecnej branży, które wykorzystałyby wiedzę z branży, którą już posiadasz. Jeśli jesteś kierownikiem sklepu w dużej sieci handlowej i masz już dość godzin wieczornych i weekendowych, rozważ przejście do rekrutacji korporacyjnej w branży detalicznej. Lub jeśli jesteś programistą, który nie chce programować, rozważ sprzedaż techniczną lub zarządzanie projektem.

Napisz karierę Zmień życiorys i list motywacyjny

Kiedy będziesz gotowy do ubiegania się o pracę w swojej nowej branży, napisz list motywacyjny, który odzwierciedla twoje aspiracje, a także życiorys, który skupia się na nowych celach.

Oto wskazówki, jak napisać potężne CV o zmianie kariery i przykładowy list motywacyjny zmiany kariery wraz z poradami dotyczącymi pisania.

Czytaj więcej: Jakie są wartości kariery? | Wskazówki dotyczące udanej zmiany w połowie kariery | Jak przeprowadzić rozmowę o zmianie kariery