Tytuły prac, tytuły, porady i porady zawodowe

Public relations (PR) odnosi się do relacji między firmą a społeczeństwem. Public relations polega na pomaganiu firmie w utrzymaniu pozytywnego wizerunku publicznego. Interesuje Cię kariera w public relations? Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tytułów prac PR, opisy i porady dotyczące kariery.

Celem jest skłonienie ludzi do zakupu produktu, promowania swojego pomysłu lub wspierania swojej pozycji. Aby to zrobić, ludzie pracujący w PR komunikują się poprzez komunikaty prasowe, przemówienia, specjalne wydarzenia, media społecznościowe i wiele innych.

Specjaliści public relations (PR) starają się uzyskać rozgłos dla swoich klientów (jeśli pracują w firmie PR) lub dla swojej organizacji (jeśli pracują w dziale komunikacji korporacyjnej z daną organizacją).

Czym jest PR All About?

Zamiast płacić za reklamy, takie jak specjaliści od reklam, programiści Public Relations starają się zwrócić uwagę mediów na swoich klientów, mając nadzieję, że dziennikarze prasowi, internetowi i / lub telewizyjni, którzy zdecydują się na emisję, zdecydują, że warto zapoznać się z historią, która jest dostępna za pośrednictwem ich papieru, czasopisma, strony internetowej lub telewizji / radia program.

Pracownicy ds. Public relations wykonują zadania, takie jak pisanie komunikatów prasowych, łączenie kluczowych graczy w ich organizacji klienta z prasą w celu przeprowadzenia wywiadów, organizowanie konferencji prasowych i innych wydarzeń, komponowanie kopii internetowej i tworzenie biuletynów.

Specjaliści PR muszą mieć silne umiejętności pisania, mówienia i prezentowania; być dobrze zorganizowanym, zorientowanym na szczegóły; być asertywnym i wygodnym dotarciem do innych.

Posiadanie solidnych umiejętności marketingowych również może być bardzo pomocne.

Praca w public relations

Dziedzina public relations ma wiele tytułów. Istnieje pełna ścieżka kariery w public relations, więc zobaczysz tytuły dla praktykantów i pracowników klasy podstawowej, a także pracowników pierwszej linii, przełożonych, menedżerów i obszarów specjalistycznych.

Poniżej znajduje się obszerna lista różnych tytułów zleceń public relations. Użyj tej listy podczas wyszukiwania pracy w PR. Możesz również skorzystać z tej listy, aby zachęcić pracodawcę do zmiany tytułu stanowiska, tak aby odpowiadał Twoim obowiązkom.

Tytuły prac public relations

Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych tytułów z branży public relations, uporządkowana według kategorii. Aby uzyskać więcej informacji na temat każdego stanowiska pracy, zapoznaj się z podręcznikiem "Working of Statistics Statistic's Occupational Outlook".

Ogólne tytuły pracy

Tytuły zadań konta

Tytuły zadań komunikacyjnych

Tytuły prac rozwojowych i fundraisingowych

Marketingowe tytuły zatrudnienia

Media Job Titles

Wykorzystuje tytuły prac PR

Jeśli szukasz pracy, wiedząc, że niektóre z powszechnie używanych stanowisk pracy mogą pomóc Ci w skuteczniejszym wyszukiwaniu pracy w Internecie . Jeśli szukasz pracy z zakresu public relations, ale nie znasz różnych tytułów, możesz otrzymać puste zapytania, gdy dostępne są oferty pracy.

W przypadku public relations używaj także terminów marketing , komunikacja, relacje z mediami, rozwój i pozyskiwanie funduszy podczas poszukiwania pracy w terenie. Uwaga: pole public relations nie ma ścisłej hierarchii, ponieważ nie jest licencjonowane i regulowane.

Jeśli jesteś pracodawcą, który chce zmienić stanowisko pracy swojego pracownika, aby nadążyć za zmianą tytułów w terenie, użyj powyższej listy do pomysłów. Możesz również użyć go do przesiewania kandydatów i osądzania, czy przeżyli doświadczenia public relations, które na pierwszy rzut oka mogą nie być oczywiste. Na przykład tytuły prac, takie jak "Menedżer konta" lub "Operator upominków", mogą nie wydawać się początkowo związane z public relations, ale są.

Jeśli jesteś jedynym pracownikiem public relations w Twojej firmie, możesz być kojarzony, specjalistyczny, koordynator, menedżer, dyrektor i dyrektor wykonawczy, a wszystko to w jednym. Skorzystaj z tej listy, aby rozważyć, czy powinieneś zapytać pracodawcę o nowy tytuł pracy odzwierciedlający twoje obowiązki.

Nawet jeśli public relations jest tylko częścią twojej pracy, możesz poprosić o tytuł, który możesz wymienić w swoim CV. Na przykład możesz być zarówno asystentem wykonawczym, jak i dyrektorem mediów społecznościowych .

Wskazówki dotyczące rozpoczęcia kariery w Public Relations

Studenci, którzy chcą kariery w public relations mogą przygotować się do wejścia w PR dziedzinie, wykonując niektóre lub wszystkie z następujących czynności:

Przygotowując się w ten sposób "wyróżnisz się od konkurencji i położysz fundament pod satysfakcjonującą karierę w public relations. Pomoże to również w przejrzeniu tych pytań dotyczących wywiadu w dziedzinie public relations przed rozpoczęciem rozmów kwalifikacyjnych o potencjalne stanowiska PR.