Dowiedz się, jak ubiegać się o pracę online

Kiedy szukasz nowej pracy, wiele twoich aplikacji zostanie wypełnionych online bezpośrednio na stronie internetowej pracodawcy lub za pośrednictwem tablicy ogłoszeń. Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy należy najpierw przygotować się do wypełnienia internetowych ofert pracy. Wymaga to zebrania wszystkich informacji, które należy zastosować. Łatwiej będzie uzyskać dostęp do aplikacji, jeśli wszyscy pracodawcy mają dostęp do informacji o zatrudnieniu.

Przejrzyj najlepsze witryny, aby znaleźć oferty pracy, prześlij swoje CV i list motywacyjny, informacje, które musisz podać, i porady, jak usprawnić proces aplikacji.

 • 01 Co musisz zastosować

  Sihuo0860371 / iStockPhoto

  Aby ubiegać się o pracę w trybie online i wypełnić aplikacje online, potrzebujesz dostępu do Internetu, adresu e-mail do wyszukiwania ofert pracy, aktualnego CV , listu motywacyjnego do niektórych prac, historii zatrudnienia , i Twoja dyspozycyjność do pracy, jeśli starasz się o pracę na część etatu.

  Ponadto, w ramach procesu ubiegania się o pracę , możesz potrzebować testu zatrudnienia online i być przygotowanym na podanie referencji zatrudnienia .

 • 02 Przygotuj swoje CV

  Zanim zaczniesz szukać pracy i wypełniać aplikacje pracy online, będziesz potrzebować zaktualizowanej wersji swojego CV gotowej do przesłania. Możesz również potrzebować listu motywacyjnego, aby ubiegać się o niektóre prace.

  Upewnij się, że CV zawiera aktualne informacje kontaktowe i historię pracy. Zapisz swoje CV jako yournameresume.doc, a nie ogólną nazwę pliku, np. "Wznów". W ten sposób menedżer ds. Rekrutacji połączy Cię z CV, gdy go przejrzy. Oto jak nazwać swoje CV i list motywacyjny .

  Przygotuj podstawowy list motywacyjny , który możesz dostosować do każdej pracy, do której się aplikujesz. Powinieneś zawsze załączyć list motywacyjny podczas ubiegania się o pracę, chyba że lista stanowisk wyraźnie mówi, że nie.

  Niektóre witryny umożliwiają przesłanie istniejącego CV z programu Microsoft Word na komputer za pomocą kliknięcia przycisku. Czasami zostaniesz poproszony o konwersję dokumentu do pliku PDF lub innego rodzaju pliku. Na innych stronach może być konieczne skopiowanie i wklejenie życiorysu do profilu online lub skorzystanie z kreatora CV, który jest włączony do systemu aplikacji.

 • 03 Poznaj swoją historię zatrudnienia

  Przygotuj szczegóły swojej historii zatrudnienia. Systemy aplikacji online zazwyczaj wymagają takich samych informacji, jak wnioski o pracę w formie papierowej, w tym dane kontaktowe, wykształcenie i historię zatrudnienia, w tym stanowiska pracy, daty rozpoczęcia i zakończenia zatrudnienia oraz wynagrodzenie za każdą pozycję.

  Możesz potrzebować pełnego adresu poprzednich pracodawców, numeru telefonu firmy i nazwiska swojego przełożonego.

 • 04 Przejrzyj przykładowe formularze aplikacyjne

  Pobierz przykładowy formularz podania o pracę i wypełnij go przed uruchomieniem aplikacji online. Wydrukuj i wypełnij, aby dokładnie wiedzieć, jakie informacje musisz podać, gdy składasz podanie o pracę online.

  Skorzystaj z wypełnionego przykładowego wniosku o pracę jako przewodnika podczas wypełniania własnych wniosków o pracę.

  Przejrzyj także listę pytań zadawanych na wniosku o pracę, aby przygotować się do wypełnienia wniosków.

 • 05 Utwórz konta na stronach z ofertami pracy

  Potwór

  Niektóre tablice ogłoszeń i witryny firmowe wymagają od użytkowników utworzenia konta podczas ubiegania się o pracę. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwania pracy online poprzez utworzenie konta na co najmniej jednej z głównych tablicach ogłoszeń, w tym Monster , CareerBuilder i Dice for tech jobs. Jeśli szukasz profesjonalnej pozycji, ważne jest również utworzenie profilu na LinkedIn.

  Aby założyć konto, musisz zarejestrować się przy użyciu aktualnego adresu e-mail, aby Twoje konto mogło zostać potwierdzone. Twoja nazwa użytkownika będzie to Twój adres e-mail lub wybrana przez Ciebie nazwa. Będziesz mógł wybrać hasło do swojego konta.

  Niektóre witryny umożliwiają osobom poszukującym pracy zarejestrowanie się za pomocą informacji z Facebooka lub LinkedIn. Na tych stronach będziesz mógł użyć swojej nazwy użytkownika Facebook i LinkedIn oraz hasła, aby uzyskać dostęp do witryny. Możesz również zaimportować swoją historię zatrudnienia ze strony, z której korzystasz do połączenia.

 • 06 Użyj słów kluczowych wyszukiwania pracy

  Kiedy szukasz pracy online, najskuteczniejszym sposobem wyszukiwania jest użycie słów kluczowych do znalezienia pracy w dziedzinach kariery i branżach, które Cię interesują.

  Słowa kluczowe mogą być bardziej skuteczne niż użycie predefiniowanych opcji wyszukiwania w bankach zadań, ponieważ przeszukują całą listę (opis zadania, stanowisko pracy, informacje kontaktowe itp.) Dla użytych słów kluczowych.

  Utwórz listę słów kluczowych związanych z szukaniem pracy, które odzwierciedlają Twoje zainteresowania zawodowe, w tym miejsce, w którym chcesz pracować, rodzaj stanowiska, branża itp. Zobacz także te listy umiejętności w celu wznowienia , abyś mógł dopasować swoje umiejętności do wymagań stanowiska.

 • 07 Wyszukiwanie ofert online

  Powiązać

  Oprócz korzystania z tablic ogłoszeń (które zamieszczają oferty pracy zgłaszane przez pracodawców), korzystanie z wyszukiwarki ofert pracy może zaoszczędzić wiele czasu poszukiwania pracy w Internecie. Gdy korzystasz z wyszukiwarki ofert pracy, możesz wyszukiwać oferty znalezione na różnych tablicach ogłoszeń i stronach pracodawców.

  Na przykład wyszukiwarka ofert pracy LinkUp wyszukuje oferty tylko w witrynach firmowych, więc wszystkie otrzymane aukcje będą stanowić bieżące otwarcia. Indeed.com przeszukuje oferty pracy na tablicach ogłoszeń, gazetach, stowarzyszeniach i stronach firmowych, w tym w większości firm z listy Fortune 1000.

  Wyszukaj za pomocą utworzonej listy słów kluczowych wyszukiwania pracy, a otrzymasz listę ofert pracy, które bardzo szybko odpowiadają Twoim danym. Po kliknięciu na otwarcie zadania otrzymasz instrukcje, jak złożyć wniosek i / lub zostać skierowany na stronę firmy, aby złożyć wniosek.

 • 08 Złóż podanie o pracę na firmowych stronach internetowych

  Witryny firmowe są dobrym źródłem ofert pracy, zwłaszcza jeśli wiesz, w jakich firmach jesteś zainteresowany. Możesz przejść bezpośrednio do witryny i szukać i ubiegać się o pracę online bezpośrednio na wielu stronach internetowych firmy. W większości witryn firmowych można ubiegać się o wszystkie pozycje na poziomie online - od godzinowych ofert pracy w niepełnym wymiarze godzin po najwyższe stanowiska kierownicze.

  Ubiegaj się bezpośrednio na stronie internetowej firmy, gdy tylko jest to możliwe, nawet jeśli znajdziesz ją w innym miejscu. Twoja aplikacja trafi bezpośrednio do systemu śledzenia kandydatów firmy i będziesz mógł monitorować jej postępy.

  Oto wskazówki, jak ubiegać się o pracę na stronach firmowych .

 • 09 Kiedy jesteś gotowy do pracy?

  Zwłaszcza w przypadku ubiegania się o pracę w niepełnym wymiarze godzin, możesz zostać zapytany, w jakie dni i godziny możesz pracować. Zapoznaj się z harmonogramem i dostępnością przed złożeniem wniosku.

  Jeśli jesteś elastyczny w swoim harmonogramie, podkreśl to w swoim wniosku o pracę (i później w wywiadzie ). Pracodawcy doceniają kandydatów, którzy są chętni do pracy w elastycznych godzinach pracy i zmianach w pracy, których inni nie chcą podjąć (takich jak nocna, wieczorna lub weekendowa zmiana).

 • 10 instrukcji aplikacyjnych

  Podczas składania podania o pracę w trybie online ważne jest przestrzeganie wszystkich instrukcji. Może być konieczne wypełnienie profilu, przesłanie CV i listu motywacyjnego i / lub podjęcie testu zatrudnienia w ramach procesu składania wniosku online.

  Niezależnie od tego, w jaki sposób składasz wniosek, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami aplikacji firmy, przesłać wszystkie wymagane materiały i dokładnie sprawdzić aplikację przed kliknięciem przycisku "Prześlij".

  Śledzenie utworzonych kont witryny pracy, aby można było śledzić aplikacje, ubiegać się o więcej zleceń i aktualizować CV. Oto najlepsze sposoby na uporządkowanie poszukiwania pracy .

 • 11 Aplikacje poczty e-mail

  Oprócz ubiegania się o pracę bezpośrednio online, możesz również złożyć wniosek za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  Niektórzy pracodawcy, zwłaszcza mniejsze firmy, nie mają systemów obsługujących aplikacje online. Jest właściwa droga - i niewłaściwe sposoby - aby wysłać swoje CV i list motywacyjny.

  Ważną rzeczą do zrobienia na początku procesu poszukiwania pracy jest utworzenie profesjonalnego konta e-mail do wyszukiwania ofert pracy . Unikaj nieprofesjonalnych adresów e-mail, takich jak partyperson@email.com. Trzymaj się adresów, które zawierają twoje imię i kilka cyfr.

  Oto informacje o tym, jak ubiegać się o pracę za pośrednictwem poczty e-mail , w tym jak załączyć CV i inne dokumenty, co uwzględnić w wiadomości e-mail, co umieścić w temacie i jakie informacje należy podać w podpisie e-mail.

 • 12 Testów zatrudnienia

  Wraz z wypełnianiem podania o pracę przez Internet możesz zostać poproszony o zdanie testu zatrudnienia. Niektóre testy, zwane ocenami talentów , oceniają twoje umiejętności, a nawet osobowość, aby sprawdzić, czy dobrze pasujesz do pracy i firmy. Czasami otrzymujesz informację natychmiast po zdaniu testu, czy przeszedłeś do następnej rundy procesu rekrutacji, czy nie. Inni potrzebują więcej czasu.

  Istnieje wiele innych rodzajów testów przed zatrudnieniem, w tym testy kognitywne i testy inteligencji emocjonalnej (EI). Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat rodzajów testów, które mogą zostać poproszone przez ciebie online i jak sobie z nimi radzić.

 • 13 Monitorowanie aplikacji online

  Jeśli masz kontakty w firmie, mogą one pomóc w zauważeniu zgłoszenia o pracę przez menedżera ds. Zatrudnienia.

  Po wysłaniu aplikacji sprawdź LinkedIn, aby uzyskać kontakty, które możesz mieć w firmie. Jeśli masz kontakt, poproś o skierowanie lub wprowadzenie, jeśli osoba kontaktowa jest wymieniona w ogłoszeniu o pracy. Jeśli na liście nie ma osoby kontaktowej, zapytaj, czy twoja znajomość wie, kto jest członkiem komitetu zatrudniającego, i poproś o wprowadzenie.

  Jeśli jesteś absolwentem college'u , sprawdź w biurze karier, czy mogą zapewnić ci kontakty z absolwentami w firmie.

  Oto więcej informacji na temat znajdowania kontaktów w firmach.

  Przeczytaj więcej: Przewodnik po aplikacjach Aplikacje do pracy osób Informacje potrzebne do wypełnienia podania o pracę Wskazówki dotyczące wypełniania aplikacji