Jak przedstawić się w nowej pracy

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w grupie pięciu lub pięćdziesięciu osób, wstęp może być trudny. Jednak prawidłowe przedstawianie się jest bardzo ważnym krokiem w budowaniu zarówno zawodowych, jak i osobistych relacji ze współpracownikami.

Najpierw powinieneś się dowiedzieć, czy twój menedżer ds. Rekrutacji planuje wysłać wiadomość e-mail lub przedstawić spotkanie zespołu. Wtedy będziesz znać kolejne kroki, ale ostatecznie to od działu zasobów ludzkich lub od twojego przełożonego powinno zacząć się wczesne wprowadzanie. Jeśli nie przejdzie przez to, wtedy będziesz wiedział, że musisz wziąć sprawy w swoje ręce. Wcześniejsze

Oto sześć wskazówek, jak wprowadzić się do nowej pracy .

 • 01 Nie bój się prosić o rundę wprowadzenia

  Jeśli nie spotkałeś się już z nikim, nie bój się zapytać swojego przełożonego, czy jest gotów przedstawić cię ludziom . Możesz go swobodnie poruszyć, żeby nie zabrzmiało to wymagającym lub zmartwionym. Po prostu powiedz: "Zacząłem odczuwać, kto tu pracuje i z kim będę pracować, ale nadal jestem trochę niejasny. Myślisz, że masz 10 minut na rundę przedstawień dziś rano?
 • 02 Jak się przedstawić

  Jeśli twój przełożony jest niedostępny, użyj zdrowego rozsądku (lub zapytaj w pobliżu), aby dowiedzieć się, z kim prawdopodobnie będziesz się kontaktował, a następnie, jeśli to możliwe, przedstaw się osobiście. Jeśli pracujesz w małej firmie, stosunkowo łatwo jest ustalić, z kim będziesz współpracować na co dzień.

  Po ustaleniu tak wiele, należy przedstawić się osobiście i być tak przyjazny i tak angażujący, jak to możliwe. Twoje wprowadzenie może być proste: powinieneś oczywiście podać swoje imię i rolę, którą bierzesz. Pomocne może być również podzielenie się smakiem doświadczeń (np. Gdzie ostatnio pracowałeś i co tam robiłeś), aby Twoi współpracownicy mogli poznać Twoją perspektywę i procesy.

  Skok windy, który mógł być użyty podczas poszukiwania pracy, będzie działał dobrze dla szybkiego wprowadzenia.

 • 03 Poproś o schemat organizacyjny

  Dzięki temu będziesz mieć pewność, z kim będziesz się kontaktować, z kim będziesz zarządzać i z kim będziesz pracować z boku. Jeśli pracujesz w dużej firmie, struktura organizacji może nie być od razu jasna.

  Nie bój się kontaktować z osobami kontaktowymi w dziale kadr, aby zapytać, czy może dostarczyć "tabelę org", abyś mógł zorientować się, z kim będziesz się zgłaszać i komu zarządzasz.

 • 04 Potwierdź wszystkich w swoim miejscu pracy

  Zapytaj swojego przełożonego, z kim najczęściej będziesz się kontaktować i zachowaj szczególną ostrożność, aby zrobić dobre wrażenie.

  Bądź gotów na wszelkie pytania, które mogą mieć o tobie, i być otwarci na wszelkie opinie i informacje, które mogą mieć na temat twojej roli i twoich przyszłych relacji roboczych. Dobrym pomysłem może być zapytanie współpracowników, z którymi będziecie współpracować, aby uzyskać kawę, lunch lub drinka po pracy, aby poznać ich w nieco mniej formalnym otoczeniu.

  Jednocześnie zacznij dobrze i staraj się doceniać wszystkich w swoim miejscu pracy, nawet jeśli jest to tylko uśmiech i "cześć".

 • 05 Wyślij e-mail z monitem

  Chociaż nie musisz kontaktować się z każdą osobą, gdy zapoznasz się z osobami, z którymi będziesz ściśle współpracować, zawsze dobrze jest wysłać notatkę.

  To nie musi być skomplikowane:

  "Cześć Susan, miło było cię dzisiaj spotkać! Dziękujemy za informacje, które podałeś.

  Z niecierpliwością czekam na współpracę z tobą w przyszłości i nie wahaj się skontaktować, jeśli możesz wymyślić coś, co byłoby dla mnie przydatne lub masz jakiekolwiek pytania. "

 • 06 Nie obrażaj się, jeśli nie przedstawiłeś się każdemu

  Nie bierz tego osobiście. Ludzie są zajęci iw zależności od statusu w firmie mogą nawet nie być świadomi (lub angażować się) w proces zatrudniania poniżej.

  To powiedziawszy, jeśli jest ktoś, kogo czujesz, że musisz się spotkać , czy to jest ktoś, kto będzie podejmował decyzje dotyczące twoich zarobków i promocji, to później jest w twoim dziale lub ważne, abyś wykonał swoją pracę lub był zaangażowany w twoje proces rozmowy, nie wahaj się skontaktować z przełożonym lub kontaktem z działem zasobów ludzkich i poproś o wprowadzenie do wiadomości e-mail.