JAG Corps: Military Lawyer

Korpus adwokacki generalnego sędziego (lub korpus JAG) obejmuje ścieżkę kariery prawników w każdym oddziale wojskowym. Został spopularyzowany zarówno przez program telewizyjny JAG i film A Few Good Men , jak i inne popkultury. Szukasz sposobu, by służyć swojemu krajowi jako prawnik? Nie szukaj dalej niż Korpus JAG.

Co to jest Korpus JAG?

Krótko mówiąc, Korpus JAG jest prawną gałęzią wojskowości zajmującej się wojskowym wymiarem sprawiedliwości i prawem wojskowym.

Głównym adwokatem w każdym oddziale jest rzecznik generalny sędziego, a każdy pod jego opieką jest uważany za adwokata sędziego. Jednak potocznie każdy wojskowy prawnik uważany jest za JAG. JAG zarówno bronią, jak i oskarżają, stosując Jednolity Kodeks Sprawiedliwości Wojskowej (UCMJ). Gdy oficer Korpusu JAG ma wieloletnie doświadczenie, czasami stają się sędziami zarówno w sądzie wojennym, jak i sądach.

UCMJ

UCMJ jest zbiorem prawa, które rządzi siłami zbrojnymi w Stanach Zjednoczonych. Jest niewiarygodnie szczegółowy i był oficjalnym zbiorem praw dla sił zbrojnych od 1951 roku. Niedawno przeprowadzono dyskusję na temat reformy części UCMJ, która została ostatnio zaktualizowana w 2008 r. W celu uwzględnienia zmian wprowadzonych przez prezydenta (zarządzenia wykonawcze) oraz włączenia aktów upoważnień do obrony narodowej z lat 2006 i 2007. Różni się od tradycyjnego prawa w że wojsko używa go do egzekwowania samego siebie, jakby to była jego własna jurysdykcja.

Jak dołączyć do korpusu JAG?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie drogi, w których prawnik może wstąpić do Korpusu JAG, chociaż szczegóły poszczególnych oddziałów są nieco inne. Pierwsza droga jest dla studenta prawa do ubiegania się o przyjęcie do korpusu JAG po ukończeniu szkoły prawniczej. Są pewne zastrzeżenia - zdanie egzaminu adwokackiego, co najważniejsze - i wtedy młody prawnik wejdzie na szkolenie oficerskie.

Druga ścieżka jest dla licencjonowanego adwokata, który zdecyduje się przyłączyć do sił zbrojnych po tym, jak przez jakiś czas jest poza szkołą prawniczą. Jeśli zostanie wybrana, licencjonowany adwokat również wejdzie na szkolenie oficerskie. Stamtąd każdy oddział różni się, jak opisano poniżej.

Armia

Korpus Armii JAG ma unikalną historię założenia przez George'a Washingtona 29 lipca 1775 roku, a Korpus JAG Armii istnieje od tego czasu. Jest tylko jedna droga do wkroczenia do Korpusu JAG-owej Armii - poprzez bezpośrednią komisję, która wymaga ukończenia szkoły prawniczej i przyjęcia do państwowego baru. Po otrzymaniu zlecenia, wejdziesz na oficjalny kurs szkoleniowy dla adwokata, który dzieli się na dwie fazy. Pierwszym z nich jest faza Direct Commerce Course (DCC), która jest sześciotygodniowym szkoleniem podstawowym dla JAG w Fort Benning w stanie Georgia. Druga to Faza Charlottesville'a, która jest 10.5-tygodniowym kursem oficerskim w Centrum Prawnym i Szkole Adwokata Generalnego, zlokalizowanym na kampusie University of Virginia w Charlottesville w Wirginii. Po ukończeniu kursu podstawowego adwokata sędziego, należy wprowadzić aktywny obowiązek, który jest początkowym wymogiem czterech lat.

Marynarka wojenna

Marynarka ma dwie ścieżki, aby zostać oficerem w Korpusie JAG, jak wyszczególniono powyżej.

Jako student prawa, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zdanie egzaminu adwokackiego. Następnie marynarka wojenna może wybrać ciebie i zaoferować prowizję. Po zaakceptowaniu prowizji przystępujesz do Szkoły Rozwoju Oficerów. W Oficjalnej Szkole Rozwoju otrzymasz stopień Chorąży, a twoja czynna płaca i świadczenia zaczną się. Oficjalna Szkoła Rozwoju nie jest tradycyjnym szkoleniem podstawowym - jest przeznaczona specjalnie dla tych, którzy wchodzą do Marynarki Wojennej jako oficerowie. Znajduje się w Newport, Rhode Island. Po ukończeniu Szkoły Oficerskiej ds. Rozwoju wejdziesz do Naval Justice School, która jest również w Newport, Rhode Island. W tym miejscu poznasz UCMJ i konkretne rodzaje praw, które będziesz prawdopodobnie musiał ćwiczyć. Twoja pozycja w tym miejscu to porucznik Junior Grade i porucznik w marynarce wojennej. Po ukończeniu Szkoły Naval Justice rozpocznie się twoja pierwsza wizyta służbowa.

Ścieżka licencjonowanego adwokata jest pod wieloma względami podobna - weźmiesz udział w Szkole Oficerskiej ds. Rozwoju, Szkole Sprawiedliwości Marynarki Wojennej, a następnie rozpoczniesz swoją pierwszą służbę. Różnica jest w rankingu - zaczynasz w klasie gimnazjalnej w Szkole Oficerskiej ds. Rozwoju.

Siły Powietrzne

Siły Powietrzne mają cztery różne programy wejścia do JAG Corp. Pierwszą z nich jest opcja dla studentów, w której składasz podanie jako 1L lub 2L i zobowiązujesz się do wypełnienia Aktywnego Duty jako członek Korpusu JAG po ukończeniu studiów i zdaniu egzaminu adwokackiego. Drugi program ma wejść jako licencjonowany adwokat. Jest to program bezpośredniego wejścia do Korpusu JAG. Trzecia opcja dotyczy członka wojskowego Active Duty, który kontynuuje naukę w szkole prawniczej i wraca do Active Duty jako oficer korpusu JAG. W ramach tego programu istnieje kilka różnych ścieżek (w tym finansowany program edukacji prawnej). Czwarta opcja jest dla doświadczonego prawnika do pracy w niepełnym wymiarze godzin z Air Force JAG Corps przy zachowaniu jego cywilnej pracy. Bez względu na program, w którym będziesz uczestniczyć, weźmiesz udział w pięciotygodniowym programie szkolenia dla oficerów, który nauczy cię być liderem w lotnictwie. Następnie wprowadzisz Active Duty, czyli zobowiązanie na cztery lata.

Korpus Piechoty Morskiej

Podobnie jak wiele innych oddziałów wojskowych, istnieją dwa sposoby na wejście do Korpusu JAG jako Marine. Pierwszy nazywa się programem PCL-Law, który jest odpowiednikiem programu wstępnego dla korpusu piechoty morskiej. Studenci będą wypełniać dziesięciotygodniową Oficerską Szkołę Kandydata podczas letniego kursu przed szkołą prawniczą lub latem 1L lub 2L. Oficerska szkoła kandydacka dla piechoty morskiej jest w Quantico w stanie Wirginia. Po OCS kandydaci otrzymają stopień podporucznika i zostaną postawieni na nieaktywne obowiązki w oczekiwaniu na ukończenie szkoły prawniczej. Po ukończeniu szkoły prawniczej należy przystąpić do pierwszego zaplanowanego egzaminu adwokackiego w dowolnym stanie, a także podać wyniki LSAT powyżej 150+. Po przejściu baru wejdziesz do Szkoły Podstawowej, która jest sześciomiesięcznym intensywnym szkoleniem podstawowym dla piechoty morskiej. Po zaliczeniu TBS dołączysz do członków JAG Corps z marynarki wojennej w Naval Justice School w Newport na Rhode Island. Gdy wszystko to zostanie ukończone, zostaniesz przydzielony do pierwszego stanowiska pracy. Druga opcja wejścia do Marine JAG Corps odbywa się w ramach programu OCC-Law, który jest otwarty dla licencjonowanych prawników. Jest to bardzo podobny program - musisz być przyjęty do państwowego baru, ukończyć szkołę prawniczą i zdobyć 150+ na LSAT. Następnie wejdziesz do Oficerskiej Szkoły Kandydatów, a następnie Szkoły Podstawowej i Szkoły Sprawiedliwości Marynarki wojennej, zanim zostaniesz przydzielony do pierwszego stanowiska pracy.

Coast Guard

W przeciwieństwie do innych oddziałów wojskowych, istnieje tylko jeden sposób na wejście do korpusu straży przybrzeżnej JAG Corps - jako bezpośredni prawnik Komisji (DCL). Studenci prawa w ostatnim roku lub licencjonowani adwokaci mogą wejść w ten sposób do Straży Przybrzeżnej. Po uruchomieniu będziesz uczestniczyć w kursie Direct Commander Officer w New London w stanie Connecticut, który trwa od 4 do 5 tygodni. Gdy to się skończy, będziesz uczęszczać do dziesięciotygodniowej lekcji podstawowych prawników w Naval Justice School w Newport na Rhode Island. Następnie zgłosiłbyś się do pierwszego zadania i ukończyłeś cztery lata aktywnego dyżuru.

Jeśli interesujesz się obsługą swojego kraju i praktyką w interesującej dziedzinie prawa, rozważ dołączenie do JAG Corp! Nigdy nie wiadomo - może Tom Cruise pojawi się w jednym z twoich początkowych argumentów.