Promuj swój osobisty wzrost i motywację

Odzyskaj podekscytowanie i radość

Czy czujesz blah o swojej pracy i życiu? Czy doświadczasz poziomu nudy, który sprawia, że ​​jesteś pozbawiony motywacji i nie jesteś zainteresowany? Czy masz kryzys wieku średniego? Możesz promować własny wzrost, motywację i rozwój kariery, aby przezwyciężyć tę bezwładność.

Istnieje kilka metod, które możesz wykorzystać do odkrywania osobistego rozwoju, wyznaczania nowych celów , wybierania motywacji i zdobywania życia oraz pracy na kursie, który podnieca, motywuje i napełnia Twoje życie radością.

Możesz wykorzystać tę chwilę, aby stworzyć życie, które chcesz osiągnąć dzięki kryzysowi w połowie kariery .

Stereotypowy kryzys związany z życiem w średnim wieku zamienia konserwatywnego biznesmena i rodzinę w sportowego, długowłosego, czerwonego kierowcę helikopterów z Corvette. To nie musi tak być.

Kryzysy w średnim życiu - bez względu na to, czy masz 30, 50 czy 65 lat - mogą być czasem przebudzenia, samorealizacji i nowego kierunku.

Zorientowane ćwiczenia myślowe

Poświęć trochę czasu na wykonanie tych ćwiczeń. Zainwestowany czas pozwoli Ci skupić się na pozytywnym i możliwym dla twojego życia.

Wymień wszystko, co chcesz robić w swoim życiu

Listy te mogą zawierać kilkaset pozycji i często są nazywane listami wiadkowymi. Twój wybrany styl życia musi pozwolić na spełnienie tych marzeń.

Zapisz swoje 10 ulubionych zajęć

Ale tylko te, bez których twoje życie byłoby pozbawione życia. Nie ma wyboru życiowego, chyba że wykonasz swoje ulubione zajęcia co najmniej raz w tygodniu, najlepiej codziennie.

Pomyśl o czasie, kiedy poczujesz się bardziej pozytywnie o swoim życiu

Co zmieniło się między wtedy i teraz? Wymień wszystko, co jest inne. Być może zyskasz wgląd w to, co powoduje twoje obecne niezadowolenie i ten wgląd może pomóc ci zmienić okoliczności powodujące twoje nieszczęście.

Zaplanuj spokój, myśl o sobie każdego dnia

Jeśli jesteście jak wielu ludzi, rzadko macie czas, aby być sam na sam z sobą. Wielu ludzi unika tego czasu i woli wypełniać każdą minutę dnia aktywnością. Spraw, aby priorytetem było spędzanie czasu samemu z samym sobą. Niektórzy praktykują medytację, inni uprawiają jogę. Kluczem jest spędzenie czasu w swojej głowie, delikatnie idąc tam, gdzie cię myślą. Jeśli te myśli stają się negatywne lub samo-deprecjonujące, po prostu zmień temat.

Weź udział w ćwiczeniach

Rób to codziennie, badając, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy.

Oto więcej sposobów na zbadanie osobistego rozwoju, rozwoju i motywacji, aby stworzyć życie, które Cię ekscytuje.

Osobisty wzrost i zrozumienie instrumentów i ankiet

Pośród nowych myśli i działań powinieneś uzupełnić swoje myślenie testami i quizami, które dostarczają informacji o sobie. Podejmij osobowość, przywództwo i karierę: testy, ankiety, profile i quizy, aby zwiększyć zrozumienie siebie.

Czytaj książki o rozwoju osobistym i motywacji

Książki o rozwoju osobistym i motywacji własnej wypełniają całą sekcję lokalnej księgarni i zwiększają zrozumienie siebie. Książki przygotowane lub współautorowane przez Barbarę Sher są dobrym punktem wyjścia.

Powinieneś także rozważyć przeczytanie "Pasji i celu Hansona: jak rozpoznać i wykorzystać potężne wzory, które kształtują twoją pracę / życie".

Wziąć udział w zajęciach

Twoja lokalna uczelnia lub uniwersytet będzie prawdopodobnie miała kilka kursów dotyczących rozwoju osobistego i motywacji. Podczas wypełniania wcześniej zalecanych ćwiczeń możesz kierować dodatkowe tematy, które chcesz studiować. Ustrukturyzowany kurs byłby dobrym sposobem na zrobienie tego.

Poświęć czas na zgłębienie swojego kryzysu w połowie życia, aby zidentyfikować swoje potrzeby dotyczące rozwoju osobistego i motywacji. Może to tylko praca cię przygnębia. Być może nie skupiasz się na dodawaniu ulubionych zajęć do codziennego życia.

W codziennej męczarni życia zapomniałeś myśleć o własnej potrzebie samotności, troskliwości i eksploracji. Jeśli poświęcisz czas na zapoznanie się z tymi zalecanymi czynnościami, znajdziesz odpowiedzi, odświeżysz swój życiowy widok i włożysz radość i energię, na którą zasługujesz z powrotem w swoim życiu.