5 wskazówek, jak poprawić swój rozwój zawodowy

Owe sam plan rozwoju rozwoju kariery

Zarządzanie karierą to nie tylko miła rzecz, to konieczność, jeśli oczekujesz, że osiągniesz maksymalny sukces i szczęście od godzin, w które zainwestowałeś w pracę. Spójrzcie prawdzie w oczy, prawdopodobnie będziecie pracować 40 godzin tygodniowo przez całe dorosłe życie. Dlaczego nie uczynić ich najlepszymi 40 godzinami, które możesz stworzyć?

Naszą odpowiedzią jest zarządzanie karierą, w którym planujesz i pracujesz, aby zdobyć nowe umiejętności, możliwości i doświadczenia. Podziel się swoimi celami z szefem i stwórz partnera, który może pomóc Ci poszerzyć swoje doświadczenia.

Masz mnóstwo talentów i umiejętności. Kontynuując ich rozwój rozciągniesz swój świat i umożliwisz więcej swojego wyjątkowego wkładu. To z kolei sprawi, że twój sukces zawodowy i postęp będą kamieniem węgielnym w twoim w pełni rozwiniętym życiu. Czy twój świat jest lepszy od tego? Nie całkiem.

Możliwości rozwoju kariery i rozwoju

Kiedy większość pracowników myśli o swojej karierze, nie zastanawiają się nad obecną pracą lub kolejną promocją, którą chcieliby otrzymać . Muszą poszerzyć swoje myślenie krótkoterminowe. Ponieważ pracownicy są promowani w górę schematu organizacyjnego , mniej miejsc pracy staje się dostępnych, ale wciąż rosnące umiejętności i doświadczenie powinny być nadal priorytetem dla osób, które czerpią wartość i zwiększają wartość swojej kariery zawodowej .

Możesz nadal doświadczać rozwoju kariery, biorąc pod uwagę rozwój kariery i postęp. Oto kilka sposobów, w jakie możesz współpracować z szefem, aby zarządzać swoją karierą.

5 wskazówek dotyczących rozwoju kariery i rozwoju

Oto dodatkowe przemyślenia na temat zarządzania karierą. Dr Tracey Wilen-Daugenti, wiceprezes i dyrektor zarządzający Apollo Research Institute oraz Visiting Scholar w programie Media X na Uniwersytecie Stanforda, zaleca pięć dodatkowych strategii zarządzania karierą.

  1. Czy twój rozwój kariery i zarządzanie mogą pomóc w nabraniu rozpędu? Ludzie, którzy odnoszą największe sukcesy i są zadowoleni ze swojej kariery, aktywnie ustalili, czego chcą od pracy. Gdy już zdecydują o swoich celach, robią plan, aby osiągnąć cele.
  2. Opracowanie harmonogramu z celami kariery i oczekiwanymi kamieniami milowymi to również skuteczny sposób na zarządzanie swoją karierą. Przeniesienie szefa i jego sponsoringu i mentoringu na scenę zapewni, że będziesz mieć wewnętrznego mentora, który pomoże ci w zarządzaniu karierą.
  3. Niektóre firmy mają formalne programy pomagające pracownikom rozwijać karierę. W innych będziesz musiał nieformalnie rozwijać swój rozwój zawodowy. Firmy korzystające z programów generalnie skupiają energię na pomaganiu pracownikom w rozwijaniu i podążaniu ścieżką kariery .
  4. Ścieżka kariery jest omawiana na kilku spotkaniach dwa razy w roku z szefem pracownika. Firma nie jest właścicielem ścieżki kariery; pracownik to robi. Ale firma wykazuje głębokie zaangażowanie w swoich pracowników, pomagając, w miarę możliwości, zasobami czasu i dolarów.
  1. Ścieżki kariery są zalecane z tego samego powodu, dla którego zalecane są cele. Jest to pisemny plan, który może pomóc każdemu pracownikowi skupić się na tym, co jest najważniejsze dla jego realizacji i sukcesu. Bez planu możesz czuć się bez steru i nie masz punktu odniesienia, w którym możesz zmierzyć swoje postępy.

5 wskazówek dotyczących strategicznego zarządzania karierą

Dr Tracey Wilen, wiceprezes i dyrektor zarządzający Apollo Research Institute oraz Visiting Scholar w programie Media X na Uniwersytecie Stanford, zaleca te dodatkowe strategie zarządzania karierą.

"Sukces w wymagającym, zmieniającym się miejscu pracy wymaga strategicznego planu zarządzania karierą Pracodawcy chcą przyciągać, zatrudniać i zatrzymywać pracowników, którzy zapewniają najlepszą wartość. Więc pomyśl o sobie, czym jest firma oferująca produkt do sprzedaży i stwórz strategię marketingu wartości swojego miejsca pracy .

"Dane Instytutu Badawczego Apollo dotyczące przyszłości edukacji, pracy i kariery sugerują następujące pięć strategii zarządzania karierą:

  1. "Aktywnie angażuj swojego menedżera w dyskusję na temat swoich celów zawodowych i współpracuj, aby stworzyć plan rozwoju kariery. Najważniejszą możliwością wywierania wpływu jest zaangażowanie menedżera w proces planowania kariery.
  2. "Zbadaj krótko- i długoterminowe wymagania dotyczące umiejętności: jeśli chcesz zostać wiceprezesem działu kadr, poznaj wymagania dotyczące wykształcenia, umiejętności, technologii i doświadczenia oraz opracuj tymczasowe plany kariery, aby osiągnąć swój długoterminowy cel kariery.
  3. "Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat możliwości kariery zawodowej, poproś o indywidualne spotkania informacyjne ze współpracownikami i menedżerami. Celem tych krótkich spotkań jest zbieranie informacji, które pomogą Ci podejmować świadome decyzje zawodowe. rada .
  4. "Wolontariuszem do realizacji ambitnych projektów i zadań Jednym z najlepszych sposobów na rozwój kariery jest identyfikacja problemu organizacyjnego i zaproponowanie rozwiązania. Oferując wdrożenie rozwiązania, nie tylko zwiększysz swoją widoczność jako rozwiązującego problemy w organizacji, ale możesz także rozwinąć swoje umiejętności w tym procesie.
  5. "Skonsultuj się z działem zasobów ludzkich, aby dowiedzieć się o rozwoju kariery i możliwościach zatrudnienia, takich jak zwrot kosztów za naukę do college'u lub certyfikacji, wewnętrzne techniczne lub zawodowe kursy szkoleniowe i dostępne oferty pracy. Skorzystaj z dostępnych możliwości. Zachowaj dynamikę i zobowiązuj się do Ciągłe budowanie umiejętności i doskonalenie Dzięki planowaniu swojej strategii kariery zwiększasz szanse na znalezienie zatrudnienia i osiągnięcie długoterminowych celów zawodowych. "

Każdy z nas ma pewną liczbę lat, aby zainwestować w pracę i zarabianie na życie. Posiadanie pracy jest w porządku, ale tworzenie kariery zmaksymalizuje Twoje szanse na sukces. Aby odnieść sukces w karierze, musisz realizować strategie zarządzania karierą, takie jak te.

Sukces w karierze nie dzieje się bezmyślnie. Wymaga planowania, pielęgnowania i częstego przeglądu. Czy jesteś gotowy, aby realizować te strategie rozwoju kariery?

Dodatkowe zasoby dla rozwoju kariery