Najlepsze sposoby na szkolenie w miejscu pracy

Najlepsze możliwości rozwoju pracowników dostępne w Twoim miejscu pracy

Chcesz wiedzieć, jak zapewnić skuteczne szkolenie pracowników? Najlepsze szkolenie zawodowe odbywa się w pracy. Jeśli jesteś zaangażowany w rozwój pracowników - i istnieją ważne powody, dla których rozwój pracowników ma kluczowe znaczenie, szkolenie w miejscu pracy może stanowić najlepszą odpowiedź.

Pracownicy doceniają szansę na rozwój wiedzy i umiejętności bez opuszczania pracy. Możesz także dostosować szkolenie pracowników do swoich potrzeb, norm i kultury w miejscu pracy. Wewnętrzne szkolenia zawodowe i rozwój pracowników przynoszą szczególny plus. W przeciwieństwie do zewnętrznego szkolenia zawodowego, przykłady, terminologia i możliwości mogą odzwierciedlać kulturę, środowisko i potrzeby Twojego miejsca pracy.

Możesz zaoferować pracownikom potężne szkolenie w miejscu pracy, aby uzyskać znaczącą przewagę jako organizacja i dostawca usług lub produktów. Oto dwanaście sposobów zapewnienia szkolenia w miejscu pracy i znacznego rozwoju pracowników. Czy wykorzystujesz wszystkie te możliwości do wewnętrznego szkolenia zawodowego i rozwoju pracowników? Jeśli nie, powinieneś.

 • 01 Mentoring

  Relacja mentorska jest korzystna dla wszystkich stron: pracownika, który poszukuje mentora, mentora i organizacji, które wykorzystują parę mentoringu. Mentoring jest także potężną formą szkolenia zawodowego i może wnosić doświadczenie, umiejętności i mądrość do mentorowanego pracownika, aby zwiększyć i rozwinąć rozwój pracowników.

  Mentoring, czy to z szefem czy innym doświadczonym pracownikiem, jest kluczem do rozwoju pracowników w twojej organizacji.

 • 02 Zapewnij okresowe szkolenia wewnętrzne ze źródeł wewnętrznych lub zewnętrznych

  Jeśli szukasz sposobu na rozwinięcie swojego wewnętrznego personelu, który obejmuje zewnętrznego konsultanta, a nawet wewnętrznego kierownika lub pracownika HR, wewnętrzne szkolenie zawodowe jest skutecznym sposobem oferowania szkoleń i budowania zespołu w tym samym czasie.

  Rozwój pracowników, oferowany w krótkich sesjach, wewnętrznie, na bieżąco, umożliwia ci szkolenie zawodowe z konsultantem lub wewnętrznym dostawcą, który zna Twoje cele, język, kulturę i normy pracy. Te sesje szkolenia zawodowego również budują zespół i pomagają pracownikom rozwijać rozmowy na temat poprawy, rozwoju i zmian.

  Aby zapewnić te krótkie sesje, spotykaj się co tydzień z grupami na dwugodzinną sesję szkoleniową. Sesje te mogą trwać kilka lat, chociaż zwykle ograniczają częstotliwość w czasie.

  Kluczem do sukcesu sesji szkoleniowych jest to, że czas razem, dyskusja, wspólne tematy szkoleniowe, nowe informacje oraz wspólne czytanie zarówno edukują, jak i budują zespół.

  Ponadto nauczanie odbywa się w pogryzie wystarczająco małym, aby ćwiczyć, a uczestnicy nie są przytłoczeni informacjami. Mają także okazję porozmawiać o tym, co zadziałało podczas następnej sesji treningowej.

  Konsekwentne informacje zwrotne z planowanych interakcji polegają na tym, że uczestnicy uznali proces, w którym uczestnicy zbudowali silny, skuteczny zespół, za nieoceniony.

  Tak więc, jeśli szukasz sposobu na rozwinięcie swojego wewnętrznego personelu, który obejmuje zewnętrznego konsultanta, a nawet wewnętrznego kierownika lub pracownika HR, jest to skuteczny sposób oferowania szkoleń i budowania zespołu w tym samym czasie.

 • 03 Zaimplementuj Klub Książki w Pracy

  Szukasz łatwego sposobu na udostępnianie informacji na temat rozwoju pracowników w miejscu pracy? Utwórz klub książki, w którym grupa pracowników dobrowolnie przeczyta tę samą książkę. Połącz czytanie książki z regularnie planowanym spotkaniem dyskusyjnym, aby podwoić wpływ książki na szkolenie zawodowe.

  Poproś jednego z pracowników, aby poprowadził dyskusję o przydzielonym tygodniu rozdziale lub dwóch. Poproś drugiego pracownika, aby poprowadził dyskusję na temat znaczenia nauczania książki dla twojej organizacji. Będziesz rozwijać rozwój pracowników dzięki klubowi książki.

 • 04 Wymagaj pracowników, którzy uczęszczają na szkolenia zewnętrzne, aby prowadzić szkolenia

  Kiedy pracownik bierze udział w zewnętrznym seminarium, sesji szkoleniowej lub konferencji, ustanów normę firmową, że pracownik powinien zwiększać doświadczenie dla firmy poprzez szkolenie innych pracowników. Jest to efektywny rozwój pracowników, ponieważ wprowadza nowe pomysły do ​​Twojej organizacji.

  Jest to opłacalne, ponieważ obecny pracownik zapewnia rozwój pracowników innym pracownikom. Prezentacje te promują rozwój pracowników, promulgację nowych pomysłów i poszerzają wiedzę na temat szkolenia zawodowego.

  Wymóg ten rozwija również umiejętności pracownika, który uczestniczył w wydarzeniu zewnętrznym. Ćwiczy dzielenie się pomysłami i prezentacją - obie istotne umiejętności w zakresie rozwoju pracowników.

 • 05 Promocja

  Promocja to potężna forma szkolenia zawodowego. Promocja zmusza pracownika do wzrostu - lub zatonięcia. Przy odpowiednim doradztwie i coachingu promocja jest pozytywną formą rozwoju pracowników. W przypadku szkolenia zawodowego promocja się rozciąga i spełnia.
 • 06 Przeniesienie

  Transfer to podejście do rozwoju pracowników, które pomaga również pracownikom w stworzeniu ścieżki kariery . Przeniesienie zapewnia doświadczenie w innych obszarach obecnego działu pracownika lub w nowym dziale w firmie. To szkolenie zawodowe poszerza horyzonty pracownika i umożliwia pracownikowi zdobycie szerszego i szerszego doświadczenia w branży. Transfer zapewnia efektywne szkolenie zawodowe.
 • 07 Przesuwanie boczne

  W przejściu bocznym pracownik przechodzi do równorzędnej roli w organizacji na rzecz szkolenia zawodowego i rozwoju kariery . Chociaż nowa rola zwykle zapewnia podobny zakres wynagrodzenia i tytuł pracy na tym samym poziomie, ruchy boczne są kluczowe dla rozwoju pracownika. W przejściu bocznym zmieniają się obowiązki pracownika w zakresie obowiązków, zapewniając pracownikom szkolenia i nowe możliwości.
 • 08 Przytrzymaj Brown Bag Lunches

  Obiady w brązowym worku lub lunch i dowiadują się, jak się często nazywa, są inną formą rozwoju pracowników, dostępną wewnętrznie. Niezależnie od tego, czy chodzi o tematy związane z pracą czy życiem zawodowym, lunche z brązowymi torebkami dostarczają pracownikom informacji potrzebnych do tworzenia wspaniałego życia. Jak może to nie być dobre dla pracodawcy?

  Użyj lunchu z brązowymi torebkami lub kup lunch dla pracowników, aby wyróżnić projekty i inicjatywy w twojej firmie. Zapewnij szkolenie zawodowe, które zwiększa wiedzę pracowników na temat Twojej branży, Twojej branży, konkurencji lub klientów.

  Lub po prostu pomóż pracownikom zarządzać równowagą między życiem zawodowym a ich indywidualnymi potrzebami w codziennym życiu. Niezależnie od tematu, lunche z brązowymi torebkami lub lunch i nauka, zwiększają rozwój pracowników i ich zaangażowanie w biznes.

 • 09 W trakcie szkolenia

  Na szkoleniu zawodowym zwykle kładzie się nacisk na szkolenie zawodowe każdego nowego pracownika. Niezależnie od tego, czy jest to ustrukturyzowane, z pisemnymi procesami i procedurami, czy też nieformalne, nie można przecenić potęgi szkolenia zawodowego w zakresie rozwoju pracowników.

  Wczesne i terminowe szkolenie zawodowe zapewnia, że ​​pracownik będzie skutecznie wykonywać swoją pracę. Kompetencja buduje morale i motywację pracowników oraz zapewnia zaangażowanie i utrzymanie pracowników.

  Włączenie pracownika do pracy lub orientacja na nowego pracownika ma również kluczowe znaczenie w tym zestawie szkoleń. Można również tworzyć filmy z wewnętrznym szkoleniem zawodowym i inne zasoby, które umożliwiają pracownikom nieograniczony dostęp do szkoleń zawodowych.

 • 10 Coaching

  Kierownictwo, menedżerowie i inne osoby zainteresowane rozwojem kariery i rozwojem pracowników coraz częściej zwracają się do trenera biznesowego, wewnętrznego lub zewnętrznego, do indywidualnie dostosowanego procesu rozwoju dla siebie lub zgłaszania pracowników.

  Coaching od szefa lub innego zainteresowanego menedżera jest zawsze przydatnym szkoleniem zawodowym. Coaching to także inny system szkoleń, ponieważ szkolenia, zwłaszcza z długoterminowymi menedżerami i osobami, które są w dalszej karierze, nie działają. Coach współpracuje z menedżerem, aby dostosować program szkolenia zawodowego do obszarów wymagających umiejętności.

 • 11 Job Shadowing

  Cienie pracownicze umożliwiają pracownikom naukę i korzystanie z krótkich okresów szkolenia zawodowego, podczas gdy pracownik obserwuje i uczestniczy w pracy innego pracownika. Cieniowanie pracy, czy to na dzień, miesiąc, czy jakiś inny okres określonego czasu, jest mało używaną formą rozwoju pracowników.

  Wykorzystywane przez uczelnie i uniwersytety, wraz ze stażami do eksploracji kariery studenckiej, śledzenie pracy może również zapewnić szkolenie zawodowe. Cienie pracownicze to także doskonałe podejście do szkolenia zawodowego pracowników, którzy zapewniają wsparcie dla takich miejsc pracy, jak płace. Cień pracy jest również idealny dla pracownika z tymczasowym zleceniem wynikającym z rozwiązania umowy o pracę .

 • 12 Zapewnienie szkoleń i zasobów związanych z Internetem, intranetem i seminarium

  Jeśli Twoja firma nie zapewnia szkoleń online na wiki lub w intranecie lub w innych zasobach pracowniczych online, tracisz doskonałą okazję do rozwoju pracowników. Dostęp do części pracowników , dostęp do informacji firmowych i departamentowych, a nawet do podręcznika dla pracowników , są łatwiej dostępne online. Wszystko, co każdy pracownik musi wiedzieć o Twojej firmie, powinno być dostępne dla pracowników online.

  Internetowe zasoby Myriad Internet, dotyczące niemal każdego tematu szkolenia zawodowego, który można sobie wyobrazić, są również dostępne online. Dostawcy z uniwersytetów i firm konsultingowych rywalizują o pieniądze za szkolenie pracowników w Internecie.

  Zainwestujesz czas w weryfikację dostawców, ale szkolenia online są dzisiaj ważnym źródłem szkoleń dla pracowników - pod warunkiem, że są w pracy. Od seminariów internetowych przez prelegentów po kursy prezentowane przez telefon, pracownicy lub grupy pracowników mogą uzyskać dostęp do szkoleń online.