Korpus Pułapu zawierał opisy stanowisk pracy: Ochroniarz

Morscy ochroniarze chronią amerykańskie ambasady

Jednym z największych powodów, dla których żołnierze dołączają do US Marines, jest wzięcie udziału w przygodzie. Ponadto, żołnierze rekrutowani są do piechoty morskiej, ponieważ chcą oni stawić czoła wyzwaniom, fizycznym i psychicznym, stawania się żołnierzem piechoty morskiej.

Według Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych żadna inna sztabka w marines ani żadna inna służba nie są w stanie spełnić obowiązku strażników morskich.

Morscy strażnicy zapewniają bezpieczeństwo w około 125 amerykańskich ambasadach i konsulatach na całym świecie.

Są przede wszystkim odpowiedzialni za bezpieczeństwo wewnętrzne w ambasadach, zazwyczaj w holu lub głównym wejściu. Strażnicy są przeszkoleni do reagowania na akty terrorystyczne, a także do wielu sytuacji kryzysowych, takich jak pożary, zamieszki, demonstracje i ewakuacje. Są oczywiście wyszkoleni na znacznie wyższym poziomie niż jakikolwiek cywilny strażnik, ale podstawową rolą strażnika morskiego jest utrzymanie pokoju.

Historia programu Marine Security Guard

Według strony internetowej Korpusu Piechoty Morskiej program ochrony rozpoczął się w 1948 roku, ale poprzedza go długa historia współpracy z Departamentem Stanu USA.

"Od podniesienia flagi Stanów Zjednoczonych w Derna, Trypolisu i tajnej misji Archibalda Gillespiego w Kalifornii, do 55-dniowego pobytu w Pekinie, amerykańscy marynarze wielokrotnie służyli w misjach specjalnych jako kurierzy, strażnicy ambasad i delegacje i ochrona amerykańskich urzędników w nierozstrzygniętych obszarach ", stwierdza strona internetowa.

Wymogi kwalifikowalności dla morskich strażników bezpieczeństwa

Aby zakwalifikować się do pozycji ochroniarza, Marine musi mieć rangę od E-2 do E-8 . Strażnicy morscy muszą być obywatelami USA i muszą być uprawnieni do otrzymywania ściśle tajnych poświadczeń bezpieczeństwa.

Potencjalni strażnicy morscy muszą osiągnąć ogólny wynik techniczny (GT) 90 lub wyższy w przypadku

Armed Services Vocational Aptitude Battery (ASVAB) test . W pewnych okolicznościach można to odstąpić, ale ci, którzy mają wynik niższy niż 90 w sekcji GT, są zachęcani do ponownego pobrania ASVAB.

Ponieważ w wielu przypadkach będą pierwszymi widocznymi punktami kontaktowymi dla marines i zagranicznych dygnitarzy i innych, Marines, którzy chcą służyć jako ochroniarze, nie mogą mieć widocznych tatuaży w mundurach i muszą się mierzyć z masą Marine Corps i standardy fitness.

A ponieważ praca, którą wykonują, wymaga uczciwości i dyscypliny, strażnicy ochrony morskiej nie muszą mieć żadnych danych o karach pozbawienia wolności w ciągu roku od ubiegania się o pracę.

Marines w rankingu E-5

Marines w randze E-5 i poniżej, którzy chcą służyć jako ochroniarze, muszą być małżeństwem bez osób na utrzymaniu. Jednakże ci Marines, którzy mają dzieci, ale nie są głównymi opiekunami, nie są natychmiast zdyskwalifikowani (tj. Płacenie alimentów na dziecko lub alimenty nie jest natychmiastową dyskwalifikacją). Marines w randze E-6 i wyższych mogą mieć maksymalnie 4 osoby pozostające na utrzymaniu, w tym małżonków, i nadal kwalifikują się do tej pracy.

Jeśli spełniają wszystkie kryteria i są przyjmowani do programu, Marines uczęszcza do szkoły ochrony w Quantico w stanie Wirginia.

Po ukończeniu szkoły MSG, Marines w randze E-5 lub niższej są przydzielani jako standardowi ochroniarze lub "strażnicy". Ci marynarze służą następnie trzema odrębnymi całorocznymi trasami, z których jeden prawdopodobnie będzie stanowił trudną sytuację w kraju trzeciego świata.