Pierwsze pielęgnowanie szczeniaka

Wskazówki dotyczące pielęgnacji dla zwierząt

Pierwsza sesja pet groomingu dla zwierząt jest najbardziej doniosłą okazją, podobną do tego, kiedy dziecko dostaje pierwszą fryzurę. Praca ze szczeniętami może również wypróbować cierpliwość najbardziej uzdolnionych opiekunów zwierząt domowych.

Twoje początkowe podejście może mieć wpływ na całe życie, czy to pozytywne, czy negatywne.

Oto kilka ważnych wskazówek dotyczących radzenia sobie z małymi przywiązaniami, z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych.

Przygotowanie szczeniaków na pierwszą sesję pielęgnacji zwierząt domowych

Podczas pierwszej sesji pielęgnacyjnej głównym założeniem jest zaznajomienie szczeniąt z procesem.

Jak wspomniano wcześniej (i nie można tego przecenić), początkowe doświadczenia szczeniaka w salonie fryzjerskim mogą być sceną dla tego, jak reaguje na bycie zadbanym do końca życia. Dlatego ważne jest, aby doświadczenie było jak najbardziej przyjemne.

Możesz rzucić okiem na wyzwania związane z wprowadzeniem swoich szczeniaczków do procesu pielęgnacji zwierząt domowych, dając im rodzicom wskazówki, jak przygotować szczeniaki do tego, co może być przerażającym doświadczeniem. Im bardziej zsocjalizowany i przywykł do bycia szczeniakiem, tym lepiej.

Kiedy nowi rodzice szczeniąt zadzwonią, aby umówić się na pierwszą wizytę, zachęć ich, aby przygotowali szczeniaka do bycia obsługiwanym w sposób, w jaki mogą nie być przyzwyczajeni. Na przykład, powiedz rodzicom, aby regularnie łaskotali swoje łapy (w tym między palcami), uszami i tuszami, które są niektórymi obszarami, nad którymi będziesz pracować.

Przed przygotowaniem Szczeniąt

W dniu, w którym szczeniak po raz pierwszy pojawia się w twoim sklepie, pamiętaj, aby zacząć od powolnego przedstawiania się maluchowi poprzez mówienie do niego miękkim, kojącym głosem, pieszczoty i przytulanie go i bawienie się z nim przez chwilę, zdobyć jego zaufanie i pozwolić mu traktować uwodzenie jako zabawne, przyjemne doświadczenie.

Przede wszystkim cierpliwość jest kluczem.

Opiekunowie zwierząt domowych powinni również trzymać się krótkiej sesji, aby uniknąć stresu dla maluchów i umożliwić im przyzwyczajenie się do obsługi przez groomera. Ponadto należy pamiętać, że szczenięta mogą być przerażone, gdy są po raz pierwszy narażone na takie obce urządzenia i narzędzia, jak strzyżenia, hałaśliwe suszarki i tabele pielęgnacyjne.

Chuck Simons, wynalazca urządzenia do pielęgnacji stolika Groomer's Helper i współwłaściciel wraz z żoną, Beth, z popularnego Pet Salonu w Margate, NJ, zaoferowali tę radę.

"Nie robimy wiele podczas pierwszych sesji, chcemy, aby szczeniak przyzwyczaił się do bycia traktowanym.Najpierwsze doświadczenie musi być dobrym doświadczeniem, z dużą ilością miłości i smakołyków.To jest ich szczególne miejsce z dala od domu. przepychasz ich przez to doświadczenie i powstrzymujesz, a potem psujesz tego psa do końca życia. "

Pierwsze kroki

Wielu rodziców-szczeniąt popełnia błąd czekania, aż ich młode osiągną wiek 6 miesięcy lub więcej, zanim wezmą je do pielęgnacji. Ogólna zasada mówi jednak, że nie powinny mieć więcej niż 16 tygodni, ponieważ młodsi są łatwiejsi w szkoleniu . Powinni także mieć wszystkie swoje strzały przed przygotowaniem po raz pierwszy.

Ponadto sesje pielęgnacyjne powinny być początkowo krótkie i słodkie. Wielu opiekunów zaleca początkowe trzymanie się następujących usług, kilka razy, gdy przygotowują szczenięta:

Rozpoczęcie powoli umożliwi opiekunowi zbudowanie do pełnego cięcia i innych bardziej skomplikowanych usług.

"Nie wycinamy w pełni paznokci, tylko przechylamy je" - powiedział Simons.

Szczenięta powinny również być swobodnie powściągliwe.

"Wszystko powinno być luźne, nigdy ciasne," powiedział Simons. "Nie będą szkoleni na smyczy, ale mogą być przeszkoleni. Będą w pętli, ale powinieneś pozostać z nimi przez cały czas dla ich bezpieczeństwa i pomóc im przystosować się do tego. "

To samo dotyczy kąpieli. "Kąpiący musi być z szczeniakiem przez cały czas, musi być miłosnym doznaniem, podobnie jak z dzieckiem, pomagasz mu przez to, aby czas kąpieli stał się czasem zabawy, po prostu wystawiaj go z miłością. tę regularność, którą pogodzili z doświadczeniem uwodzenia. "

Simons dodał, że potrzeba dwóch do trzech sesji, aby szczeniak całkowicie się zaaklimatyzował i był wygodny w procesie pielęgnacji.

Ale jeśli podejdziemy do właściwej drogi, może to umożliwić hodowcy zwierząt domowych nawiązanie przez całe życie szczęśliwych relacji z ich nowymi klientami, którzy zapewnią im długotrwałe zdrowie i szczęście.

"Będziesz go pieścić od czterech do pięciu razy w roku do końca życia" - podsumował Simons. "Jeśli zapewnisz przyjemne doświadczenie, zobaczą salon pielęgnacji jako swoje kochające miejsce z dala od domu i chętnie tam przybędą."