Jak zdobyć książkę wydaną

Autorzy mogą sądzić, że robią ciężką pracę, pisząc książkę, ale publikowanie książki jest równie pracochłonnym przedsięwzięciem - dla wszystkich zaangażowanych. Oto przegląd publikacji - od propozycji do publikacji.

Napisz powieść lub propozycję książki

W przypadku fikcji autorzy tworzą gotowy manuskrypt. W przypadku non-fiction autorzy tworzą propozycję książki, dokument sprzedaży, który nakreśla wizję autora dla ukończonej książki

Zdobądź agenta literackiego

Jeśli chcesz, aby Twoja książka została opublikowana przez tradycyjne wydawnictwo, znacznie trudniej jest uzyskać redaktora, który przyjrzy się propozycji książki lub manuskryptowi, jeśli nie masz agenta .

Podpisanie umowy książkowej

Umowa książki jest prawnie wiążącą umową między autorem a wydawcą książki. Od książki fizycznej do umowy finansowej, umowa książki określa obowiązki i prawa każdej strony w umowie.

Wiedz, że wiele rąk będzie teraz dotykało twojej książki

Zastanawiasz się, jak książka dostaje od pisarza do czytelnika? Jeśli jesteś autorem opublikowanym przez jednego z głównych wydawców książek, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje cały zespół osób zaangażowanych w pomoc w "skonfigurowaniu" książki do publikacji.

Zapoznaj się z działem redakcyjnym

Za treść opublikowanych książek - od nabycia do ostatecznych wydrukowanych stron - odpowiada redakcja .

Pracuj nad swoim manuskryptem poprzez proces redakcyjny

Proces redakcyjny to pierwszy etap, w którym rękopis staje się skończoną książką. Redaktor pomaga w kształtowaniu treści i gdy pracuje razem z autorem, aby dojść do uzgodnionego ostatecznego rękopisu.

Zobacz swój rękopis w procesie produkcyjnym

Dział produkcji książek odpowiada za projektowanie, układ, drukowanie i kodowanie e-booków gotowej książki lub obu.

Proces tworzenia książki oficjalnie rozpoczyna się, gdy "ostateczny" manuskrypt trafia do osoby, która wykonuje kopie, a która należy do działu produkcji.

Wiedz, że zespół ludzi pracuje nad pakowaniem twojej książki

Czasami nawet konsultacji z tobą! Możliwe, że będziesz pracował ze swoim edytorem, aby dopracować tytuł, z którego zacząłeś, aby zmaksymalizować atrakcyjność czytelnika. Również w tradycyjnym wydawnictwie proces projektowania marynarki książkowej odbywa się równolegle z wieloma procesami redakcyjnymi i produkcyjnymi książki i rozpoczyna się miesiącami - nawet rok lub dłużej - przed publikacją.

Wiedz, że marketing, promocja i działy sprzedaży są strategiczne

... o tym, jak zdobyć swoją książkę w księgarniach (takich jak Amazon.com, Barnes & Noble i niezależni księgarze ) oraz przed mediami i konsumentami.

Ciesz się widokiem ukończonej książki!

Kopie lądują w księgarniach iw twoich rękach. Ale jeśli myślisz, że skończyłeś, nie masz racji - teraz plany marketingowe i promocyjne sięgają najwyższego poziomu!