Jak opublikować książkę dla dzieci - wprowadzenie do książki dla dzieci

Pisanie, ilustrowanie i / lub praca z książkami dla dzieci

"Jak opublikować książkę dla dzieci?" jest jednym z dwóch najczęściej zadawanych pytań specjalistów od publikacji książek ( tutaj jest drugi ).

Publikowanie książek dla dzieci i młodzieży jest zasadniczo bardzo niezależne od publikacji dla dorosłych, nawet w tym samym wydawnictwie. Książki dla dzieci są podzielone na kategorie według przedziału wiekowego i często są ilustrowane. Ze względu na te i inne czynniki, istnieją wyjątkowe względy dla tych, którzy chcą kariery w branży wydawniczej dla dzieci - czy jako autor lub ilustrator dla dzieci lub jako redaktor dziecięcy, księgarz lub bibliotekarz .

Książka dla dzieci Wydawnictwo Strażnicy

Specjaliści branży wydawniczej książek dla dzieci są odźwiernymi dla niewiarygodnie ważnych klientów: dzieci i młodych dorosłych. Wydawcy książek dla dzieci mają tendencję do pozostawania w książkach dla dzieci, a dzieci i dorośli książkowi nie mają zbyt wiele wspólnego.

Agenci dziecięcy, redaktorzy, bibliotekarze, księgarze itp. Bardzo poważnie traktują swoje role:

Oczekują, że książka to wszystko zrobi? Absolutnie.

Pisanie książki dla dzieci

Być może dlatego, że tak wielu z nas nauczyło się naszej miłości do książek jako dzieci, wielu ludzi aspiruje do pisania książek dla dzieci.

Wydaje się, że niektórzy autorzy książek dla dzieci uważają, że pisanie książek dla dzieci jest łatwiejsze niż pisanie książki dla dorosłych, lub że łatwiej jest opublikować książkę dla dzieci.

Bynajmniej. Dostęp do książki dla dzieci opublikowanej przez uznanego wydawcę ma wysoki poprzeczkę.

Niektórzy początkujący pisarze książek dla dzieci mogą pomyśleć: "Istnieje wiele nieudanych książek dla dzieci, mogę napisać i / lub zilustrować książkę dla dzieci przynajmniej tak dobrą, jak [wypełnić puste miejsce]". Jeśli tak się stało, rozważ cytat z niesamowitego Teda Elliotta i Terry'ego Rossio, współautorów (między innymi) scenariuszy do Shreka , Antza i Piratów z Karaibów . "Crap-plus-one naprawdę nie jest wart, a to nie jest strategia kariery". (W rzeczywistości ta rada dotyczy praktycznie każdej kariery artystycznej ...)

Dlatego jeśli jesteś pisarzem lub ilustratorem, który dąży do złamania rynku "literatury dziecięcej" - a może pewnego dnia zdobędziesz prestiżowy Medal Newbery lub Medal Caldecotta, dobrze by było, gdybyś nauczył się dziecięcych konwencji wydawniczych.

Godne uwagi wyjątki od zasad książki dla dzieci

Wydawcy książek będą raczej nabywać wszystko, co dotyczy już założonej animowanej postaci telewizyjnej dla dzieci i / lub jest napisany przez celebrytę, ponieważ wydawcy zawsze patrzą czule na projekty książek, które mają wbudowaną platformę . (Dzieje się tak dlatego, że wbudowane platformy umożliwiają automatyczne rozpoznawanie projektu przez użytkownika i zwiększają prawdopodobieństwo, że książka się sprzeda - w końcu jest to firma.) Jeśli więc jesteś właścicielem praw do tego pierwszego, lub możesz zgodnie z prawem nazwać siebie sobą ten ostatni, prawdopodobnie już jesteś w kontrakcie na tę książkę.

Rynek książek dla dzieci

Jeśli masz aspiracje do pracy z książkami dla dzieci, musisz nauczyć się jak najwięcej o tym, co już jest na rynku książek dla dzieci i gdzie możesz się dopasować. Możesz zacząć od tych zaleceń od długoletniego księgowego firmy dla dzieci , Elizabeth Harding .

Dla osób aspirujących do redakcji książek dla dzieci, wywiady z doświadczonym, lokalnym księgarni dla dzieci - będą oni zaznajomieni z rynkiem i jakim domem publikuje każdy rodzaj książki.

Twórcy książek dla dzieci i ilustratorzy powinni rozważyć dołączenie do Stowarzyszenia Twórców Książek dla Dzieci i Ilustratorów, który zapewnia bogactwo informacji, edukacji i rzecznictwa swoim członkom. I / lub podejdź do bibliotekarza dziecięcego w lokalnej bibliotece, powiedz jej, jaki aspekt książek dla dzieci szukasz, aby napisać lub zilustrować i zapytaj o sugestie polecanych książek w tym samym formacie i przedziale wiekowym.