The Big 5 Trade Book Publishers

"Big 5" to pseudonim dla głównych wydawnictw z branży wydawniczej w Stanach Zjednoczonych. Wydawanie publikacji przez jednego z wydawców książek Big 5 jest celem wielu autorów, ponieważ publikacja w dużym wydawnictwie ma pewne zalety w porównaniu z mniejszymi prasami lub samodzielnymi publikacjami .

Dawniej znany jako "The Big 6" (do czasu oficjalnego połączenia Random House i Penguin w czerwcu 2013 r.), Wszyscy wydawcy książek w Wielkiej Brytanii mają swoją główną siedzibę w USA w centrum publikacji książek w Nowym Jorku.

Wydawcy książek "Big 5" w Stanach Zjednoczonych

... są to głównie amerykańskie oddziały wydawców z innych krajów. W porządku alfabetycznym są to:

Hachette Book Group

Hachette Book Group (HBG) to oddział drugiego co do wielkości wydawcy książek branżowych i edukacyjnych na świecie, Hachette Livre. Hachette Livre ma siedzibę we Francji i jest spółką zależną francuskiej firmy medialnej Lagardère.

Amerykańskie korzenie Hachette sięgają roku 1837, kiedy to założono jednego z jego wydawców: Little, Brown and Company. Time Warner przejął Little, Brown w 1968 roku, a HBG powstało, gdy Hachette Livre przejął Time Warner Book Group w 2006 roku.

Oddziały wydawnicze Hachette obejmują wydawnictwo Grand Central; Little, Brown and Company; Małe, brązowe i firmowe książki dla młodych czytelników; Słowa wiary; Center Street; Orbita; Yen Press; Hachette Audio; i Hachette Digital. Przeczytaj o Forever, Hachette's Romance oraz o Forever Yours, ich cyfrowej pierwszej linii Romance.

237 Park Avenue
Nowy Jork, NY 10017
(212) 364-1200
hachettebookgroup.com

HarperCollins

HarperCollins Publishers jest spółką zależną News Corp, globalnej firmy medialnej kierowanej przez Ruperta Murdocha.

"Harper" połowa HarperCollins rozpoczęła się w Nowym Jorku w 1817 roku jako J. i J. Harper, nazwany na cześć jego założycieli, braci Jamesa i Johna Harpera.

Firma stała się Harper & Brothers, a ostatecznie Harper & Row, którą NewsCorp nabył w 1987 roku. W 1990 roku NewsCorp przejął brytyjskiego wydawcę William Collins & Sons i utworzył światową grupę wydawniczą.

Niektóre z wydawców HarperCollins i odciski to HarperCollins; William Morrow; Avon Books; Książki na Broadside; Harper Business; HarperCollins Childrens; HarperTeen; Ecco Books; To książki; Newmarket Press; Harper One; Harper Voyager US; Harper Perennial; HarperAcademic i Harper Audio.

195 Broadway
Nowy Jork, NY 10007
(212) 207-7000
harpercollins.com

Wydawcy Macmillan

Macmillan to globalna firma wydawnicza, której właścicielem jest niemiecka firma Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck, z odcisków w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Australii, RPA i na całym świecie.

Amerykańscy wydawcy książek Macmillan to Farrar, Straus i Giroux; Henry Holt and Company; Pikador; St. Martin's Press; Tor / Forge; Macmillan Audio; i Macmillan Children's Publishing Group. Macmillan publikuje również na rynku akademickim i książki akademickie. W wielu amerykańskich wydawnictwach Macmillan z siedzibą w zabytkowym budynku Flatiron w Nowym Jorku.

175 Piąta Aleja
Nowy Jork, NY 10010
646-307-5151
us.macmillan.com

Penguin Random House

Oryginalnie międzynarodowe giganty wydawnicze na swoje własne prawa, 1 lipca 2013 r., Penguin, firma Pearson i Random House, należąca do niemieckiej firmy Bertelsmann, połączyły swoje wydziały zajmujące się fikcją i literaturą dla dorosłych i dzieci oraz cyfrowe wydawnictwa książkowe.

W rezultacie Penguin Random House ma prawie 250 odcisków i wydawnictw. Niektóre z najbardziej znanych grup wydawniczych Penguin Random House to Random House Publishing Group, Knopf Doubleday Publishing Group; Crown Publishing Group; Penguin Group US; Dorling Kindersley; Mass Market Paperbacks, Penguin Group US; Random House Książki dla dzieci; Penguin Young Readers Group, USA

Losowe biura domowe
1745 Broadway
Nowy Jork, NY 10019
(212) 782-9000

Biura pingwinów
375 Hudson Street
Nowy Jork, NY 10014
(212) 366-2000

Dorling Kindersley
345 Hudson Street
Nowy Jork, NY 10014
(646) 674-4000
penguinrandomhouse.com

Simon i Schuster

Simon & Schuster został założony w 1924 roku przez Richarda L. (Dick) Simon i M. Lincoln (Max) Schuster z bestsellerową książką krzyżówkową. W różnych okresach swojej historii był własnością Marshall Field, Gulf + Western i Viacom. Simon and Schuster jest obecnie wydawcą ręki firmy medialnej CBS Corporation, gdzie jej różnorodne oferty obejmują książki z zakresu wydawnictwa dla dorosłych, wydawnictwa dla dzieci , audiobooki i cyfrowe książki.

Wśród wydawnictw Simona i Schustera znajdują się: Atria, Folger Shakespeare Library, Free Press, Gallery Books, Howard Books, Pocket Books, Scribner, Simon & Schuster, Threshold Editions i Touchstone.

1230 Avenue of the Americas
Nowy Jork, NY 10020
(212) 698-7000
simonandschuster.com