Dowiedz się o głównych działach w Wydawnictwie

W wydawcy książek jest wiele różnych działów o różnych funkcjach. Jeśli szukasz pierwszej pracy w publikowaniu książek lub chcesz opublikować książkę i jesteś ciekawy, oto przegląd głównych "ruchomych części" organizacji wydawcy książek. Mimo że każdy wydawca książki lub odcisk wydawniczy jest zorganizowany nieco inaczej, są to najbardziej typowe działy w wydawcy i ogólne obowiązki każdego z nich.

Wydawca

Wydawca jest uznanym strategicznym przywódcą domu, nadając wizję i ton wydawnictwu lub odciskając i nadzorując całą operację, publikując listę tytułów od nabycia przez sprzedaż.

Dział redakcyjny

Redaktorzy wydawcy książek wykonują wszystkie obowiązki niezbędne do zdobywania i edytowania książek i oglądania ich aż do publikacji, w tym zajmowania się agentami literackimi, autorami i współpracą z szerokim kręgiem wydawców książek innych pracowników. Przeczytaj więcej o różnych pozycjach w redakcji.

Departament kontraktów i dział prawny

Ponieważ publikacja książek jest działalnością związaną z własnością intelektualną, umowy z indywidualnym autorem są krytycznym, prawnym elementem procesu publikacji, a zatem kluczem do tego jest dział zamówień, współpracując z redaktorami i agentami literackimi, aby negocjować warunki. Ponadto, ponieważ istnieją zobowiązania związane z pisaniem wielu tematów, takich jak znane osobistości, a dział prawny zapewnia, że ​​wydawnictwo jest chronione przed potencjalnymi procesami sądowymi, które mogą wyniknąć z wrażliwych materiałów.

Zarządzanie artykułami redakcyjnymi i produkcją

Redaktor naczelny i jego pracownicy są odpowiedzialni za przepływ pracy rękopisu i sztuki od redakcji do produkcji. Zarządzanie pracami redakcyjnymi zarówno z redaktorami, jak i produkcją, aby uważnie śledzić harmonogram, nie tylko dla gotowego produktu książkowego, ale także dla zaawansowanych materiałów, takich jak ARC, które mogą być potrzebne do sprzedaży lub reklamy, aby wzbudzić zainteresowanie książkami księgarń lub głoska bezdźwięczna.

Działy kreatywne

Dział sztuki tworzenia okładek książek ma kluczowe znaczenie dla procesu publikacji książki , ponieważ dyrektor artystyczny i jego pracownicy tworzą okładkę, która wraz z tytułem książki stanowi pierwsze, ważne wrażenie konsumenckie tej książki. Innymi słowy, tworzą okładkę, dzięki której książka jest rzeczywiście oceniana. Ogólnie mówiąc, różni projektanci tworzą wnętrza książek. Dział promocji zajmuje się projektowaniem sezonowych katalogów wydawniczych, kampanii marketingowych i innych materiałów.

Obroty

Różne działy sprzedaży mają oczywiście kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o dostarczanie książek na rynek, do innych formatów i mediów, i są na tyle ważne, by uzasadnić swój własny artykuł.

Prawa zależne

Dział "subpopraw" sprzedaje umowne prawa do korzystania z treści książek w różnych formach, od zagranicznych tłumaczeń po filmy. Przeczytaj o sprzedaży praw pochodnych.

Marketing, promocja i reklama

Dział marketingu odpowiada za strategię marketingową poszczególnych książek, a także koordynuje działania działu promocji, który jest generalnie odpowiedzialny za projektowanie i produkcję materiałów marketingowych. Dział marketingu pracuje również nad zamknięciem reklamy (w domu lub w agencji reklamowej), aby tworzyć reklamy, zgodnie z budżetem i strategią, dla poszczególnych lub list tytułów.

Działania marketingowe w mediach społecznościowych czasami są objęte marketingiem tytułowym, czasami w bardziej ogólnym dziale marketingu internetowego.

Reklama

Dział reklamowy jest odpowiedzialny za dotarcie do mediów (druk, radio, telewizja itp.) W celu uzyskania ekspozycji dla poszczególnych tytułów. W przypadku większości domów, zakładanie nagrań książek i wycieczek do książek również należy do działu reklamy. Kontakt z blogerami czasami podlega pod reklamę, czasami w ramach marketingu.

Konserwacja witryny dla wydawców

Każde wydawnictwo i / lub wydawnictwo prowadzi własną stronę internetową z książkami, informacjami o autorze itd. (Pozostałe strony prowadzone w celach promocyjnych, takie jak strony autorów ogólnie w całości podlegają "marketingowi", ale należy pamiętać, że większość stron internetowych autora jest opracowywana i utrzymywana przez autora) Oprócz wydawnictw książkowych, wydawnictwa mają takie same działy jak każdy inny duży podmiot gospodarczy, takie jak:

Finanse i rachunkowość

Każda książka ma swój rachunek zysków i strat (rachunek zysków i strat), a dział finansowy monitoruje to, a także wydatki itp.

IT (technologia informacyjna)

W dzisiejszych biurach technicy są niezastąpieni, i nie inaczej jest w wydawnictwie.

Zasoby ludzkie

Dział HR pomaga w rekrutacji i zatrudnianiu talentów, a także korzyściach i innych kwestiach związanych z pracownikami wydawnictwa.