Agregat rolniczy

Rolnicze środki uzupełniające przedstawiają informacje o postępach w branży, które mogą pozytywnie wpłynąć na lokalnych rolników i producentów zwierząt.

Obowiązki

Przedłużacze ruchu rolniczego podróżują po całym regionie lub dystrykcie w celu dostarczenia rolnikom, hodowcom, grupom społecznym i grupom młodzieżowym najnowszych informacji branżowych. Mogą przedstawiać informacje na temat postępu naukowego, zarządzania gospodarstwem, marketingu, produkcji i innych tematów, które są istotne dla przedsiębiorstw rolnych działających na ich obszarze.

Agenci muszą znać typy operacji rolnych, które mają miejsce na ich terytorium. Zajęcia te mogą obejmować produkcję wołowiny, hodowlę bydła mlecznego , nawadniane uprawy, hodowlę owoców, produkcję jaj , hodowlę koni, produkcję trzody chlewnej i inne. Agenci muszą również znać terminologię, sprzęt i inne kwestie związane z każdym obszarem produkcji.

Znaczące podróże mogą być częścią pracy, zwłaszcza jeśli agentowi przypisano duże terytorium. W ciągu dnia agenci mogą odwiedzać farmy, rancza, wylęgarnie, mleczarnie, stajnie, sady, pola, hodowle pszczół, obiekty akwakultury i różne inne lokalizacje rolnicze. Agenci mogą być również zobowiązani do wzięcia udziału w różnorodnych działaniach społeczności, takich jak konwencje, targi, imprezy w szkołach wyższych, obozy i pokazy 4-H.

Przedłużacze rolnicze mogą być wymagane do pracy wieczorami i weekendami, ponieważ ich sytuacja wymaga, chociaż wielu agentów może pracować w normalnych godzinach pracy w ciągu dnia.

Praca na tym stanowisku może odbywać się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dlatego agenci muszą być przygotowani na radzenie sobie ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi i ekstremalnymi temperaturami.

Pracownicy muszą również zachować należytą ostrożność podczas pracy z dużymi zwierzętami w terenie. Podjęcie odpowiednich środków ostrożności może zapobiec potencjalnym poważnym obrażeniom.

Solidna znajomość zachowań zwierząt może być nieoceniona dla tych agentów, którzy współpracują z producentami zwierząt.

Opcje kariery

Jest wielu pracodawców, którzy zatrudniają agentów rolnych, choć zazwyczaj są oni powiązani z agencjami rządowymi na poziomie federalnym, stanowym lub lokalnym. Przedłużacze rolnictwa mogą również znaleźć zatrudnienie w uniwersytetach dotacyjnych, organizacjach badawczych i grupach edukacyjnych. Niektórzy agenci uczą również kursów na uniwersytecie lub w college'ach społeczności.

Po zakończeniu pracy w charakterze agenta terenowego, personel zajmujący się rolnictwem może awansować na wyższe stanowiska, takie jak stanowiska w wielu okręgach, stanowiska kierownicze lub role kierownicze programu. Niektórzy pośrednicy zajmują się również programami 4-H i innymi organizacjami młodzieżowymi, pełniąc funkcję nadzorczą.

Edukacja i szkolenie

Aspirujące rolnicze środki rozszerzające muszą spełnić znaczące wymagania edukacyjne, aby można je było uznać za pozycję. Pozycja wyjściowa w zakresie rozszerzenia rolnictwa wymaga minimum tytułu licencjata. Stopnie magisterskie są preferowane dla wielu stanowisk i znacznie poprawiają życiorys kandydata.

Stopień, w jakim znajduje się agent pomocniczy może być w jednym z wielu obszarów, w tym edukacji, rolnictwa, nauk o zwierzętach lub innych powiązanych dziedzin.

Zajęcia, które zapewniają szkolenie w zakresie komunikacji, technologii, public relations, marketingu rolnego, matematyki i nauk przyrodniczych, przygotowują aspirującego agenta ds. Rozszerzenia na tę ścieżkę kariery. Nowi agenci pomocniczy zazwyczaj kończą dodatkowe kursy szkoleniowe po ich zatrudnieniu przed rozpoczęciem pracy w terenie.

Przedłużacze rolni mogą również dołączyć do różnych krajowych i lokalnych grup zawodowych. Krajowe Stowarzyszenie Powiatowych Agentów Rolniczych (NACAA) i Krajowe Stowarzyszenie Przedłużających Agentów 4-H (NAE4HA) to dwie takie grupy, które mogą zapewnić cenne informacje, edukację i kontakty branżowe.

Wynagrodzenie

Według Departamentu Badań Rolniczych Departamentu Rolnictwa USA średnia pensja dla agentów uzupełniających posiadających stopień licencjata wyniosła 44 293 USD w grudniu 2010 r.

Agenci rozszerzeniowi posiadający tytuł magistra ukończyli średnio 57.889 USD w 2010 roku. stopień wypadł najlepiej, ze średnią pensją w wysokości 63 375 $.

Oczywiście wynagrodzenia początkowe dla nowych agentów są znacznie niższe. Na przykład w Kentucky nowi agenci pomocniczy z tytułem licencjackim i bez doświadczenia zawodowego zaczynają od podstawowego wynagrodzenia wynoszącego 32 000 $. Osoby z wykształceniem magisterskim i bez doświadczenia zawodowego zaczynają od podstawowego wynagrodzenia wynoszącego 36 000 USD. W Północnej Karolinie nowi agenci rozszerzeń zaczęli otrzymywać podobne wynagrodzenie w wysokości 32 807 $ z tytułem licencjata i wynagrodzeniem w wysokości 38124 $, o ile posiadali tytuł magistra.

Perspektywy kariery

Ścieżka kariery agenta pomocy rozwojowej powinna pozostać solidną opcją dla kandydatów, którzy mają doświadczenie w rolnictwie lub produkcji oraz umiejętności kształcących specjalistów w branży. Według Bureau of Labor Statistics (BLS), wzrost liczby stanowisk pracy w rolnictwie powinien być mniej więcej tak szybki jak średnia dla wszystkich zawodów w latach 2008-2018.

Osoby posiadające wyższe stopnie naukowe, takie jak magister lub doktor, będą nadal miały najlepsze możliwości awansu w tej dziedzinie.