Nie po prostu przeskocz do trendu #Hashtag

Piggybacking Trending Hashtag może być społecznym koszmarem

Tykanie Social Time Bomb. GettyImages

Każdego dnia pojawiają się popularne hashtagi .

Na przykład, w czasie pisania tego artykułu, pięć najpopularniejszych hashtagów w USA na Twitterze było:

Nie musisz być geniuszem, aby wiedzieć, że niektóre z tych tagtagów zostały natychmiast zgłoszone przez kilka marek. Dla Hershey's lub innego producenta czekolady #NationalSmoresDay ma sens.

Ale po prostu wiesz, że są tam agencje mediów społecznościowych , które odbijają się od ścian, próbując wymyślić sposoby na wykorzystanie #MondayMotivation lub # CalmYourselfIn4Words.

Problem z tą strategią " skaczmy z hashtagiem trendującym " (i to nie jest żadna strategia) polega na tym, że ma jeden z trzech rezultatów:

1) Ma to sens i otrzymujesz trochę dodatkowej świadomości w tym konkretnym dniu, JEŚLI praca twórcza została wykonana dobrze, a post na Twitterze lub w mediach społecznościowych był dobrze napisany.

2) Czuje się całkowicie zmuszony, a ty albo jesteś ignorowany przez większość ludzi, albo denerwujesz tych kilka osób, które nie lubią tego, w jaki sposób wciągnąłeś się w rozmowę.

3) Rozbija się i płonie w spektakularny sposób, ponieważ zupełnie źle zrozumiałeś zamiar hashtagu lub rażąco go wykorzystałeś.

Jon Oliver opisał to ostatnie w swoim znakomitym programie "Ostatni tydzień dziś wieczorem", a szczególnie wyróżniał się przypadek #WhyIStayed.

Tag jest potężnym sposobem rozpowszechniania informacji o przemocy w rodzinie, pozwalając ofiarom mówić, dlaczego tak długo stosowali przemoc fizyczną i psychiczną. Niektóre z tych potężnych tweetów to:

Jak widać, nie jest to śmiech. Co więc wspólnego z przemocą domową i #WhyIStayed ma wspólnego z Pizza DiGiorno? Nic. Nie jedna cholerna rzecz. Zdarzały się przypadki nadużywania kobiet, które dzwonią do miejsc dostarczania pizzy potrzebujących pomocy, a te przypadki zostały dobrze udokumentowane. ALE, mrożona pizza ze sklepu spożywczego to prawie to samo. Co więc DiGiorno pomyślał, kiedy napisał tę trawestację?

Najwyraźniej było to spowodowane niezrozumieniem hashtagu trendów i po prostu przeskakiwanie go interpretacją. Ale to nie jest żadna wymówka; wszystko poszło nie tak. Napisy przybierały na sile i szybko, a konto DiGiorno Pizza weszło w główny tryb CYA. Najwyraźniej było to dzieło jednej osoby, ponieważ ogromna liczba przepraszających tweetów, które przyszły po nim, zawierała zwroty typu: "naprawdę czuję się okropnie" i "bardzo mi przykro z tego powodu." To jest głos kierownika społeczności, a nie DiGiorno , a to był oczywiście błąd. Duży błąd.

Jeśli menedżer społeczności był całkowicie na szczycie gry, najpierw zbadałaby hashtag i zdała sobie sprawę, że to nie on. Jednak menedżerowie społeczności nie zarządzają tylko jednym kontem. Pracują przez całą dobę i na wielu rachunkach i są pod ciągłą presją, aby marka klienta zyskała popularność lub publicznie. Te dyrektywy pochodzą z góry, a menedżer społeczności ma za zadanie go zrealizować.

Tak więc, kiedy masz taką presję, brak czasu i listę hashtagów trendujących, przeskakujesz na nich, gdy zobaczysz połączenie ... nawet jeśli to połączenie jest 1000 mil od rzeczywistości rzeczywistego tematu.

Prostym rozwiązaniem jest to, nie przeskakuj na hashtagach. ODPOWIEDŹ, oczywiście, hashtag jest całkowicie odpowiedni dla marki. Ale zanim popełnisz błąd, lepiej upewnij się, że tak jest, co może doprowadzić do poważnych reakcji i utraty pracy.