Najlepsze porady, jak zostać zatrudnionym przez Google

Caiaimage / Paul Bradbury / OJO Images / Getty I mag

Czy chcesz pracować w Google? Jeśli tak, nie jesteś sam - firma otrzymuje miliony aplikacji każdego roku. Oprócz bycia na czele technologii i ogromnego sukcesu, Google znane jest z oferowania pracownikom niesamowitych korzyści, w tym usług odnowy biologicznej na miejscu, urlopu rodzinnego, zdolności (w niektórych lokalizacjach) do doprowadzenia psa do pracy z tobą, a także wielu inne korzyści.

Google zawsze znajduje się wysoko na liście najlepszych pracodawców i powszechnie uważa się, że jest miejscem docelowym dla pracowników.

Tylko najbardziej wykwalifikowani kandydaci przejdą przez bardzo selektywny proces selekcji . Dowiedz się więcej o tym, co stanowi silnego kandydata w Google, i czego się spodziewać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Co Google chce mieć w stosunku do pracownika

Czego Google chce od kandydatów, których zatrudnia? Znajdziesz mnóstwo informacji na stronie Google zatrudniającej. Obecnie firma wspomina o "poszukiwaniu osób, które mogą wnieść do naszego zespołu nowe perspektywy i doświadczenia życiowe".

Wyzwania, przywództwo i inteligentne

Google szuka pracowników, którzy potrafią myśleć nieszablonowo i tworzą innowacyjne rozwiązania problemów. Kandydaci, którzy mają wyraźne osiągnięcia w podejmowaniu trudnych wyzwań i mobilizowaniu wysiłków innych w celu osiągnięcia rezultatów, będą mieli największy apel.

Jeśli jesteś liderem, który może aktywnie realizować swój program, ale może również rozpoznać, kiedy ktoś inny w pokoju ma lepszy pomysł, będziesz miał cechy, które firma chce.

Musisz być mądry. Google rekrutuje pracowników, którzy wykazują wysoki poziom inteligencji i którzy fascynują rozwojem technologii. Umiejętności techniczne, takie jak kodowanie materii dla wielu ról inżynierskich i programistycznych.

Jednak Google preferuje kandydatów z szeroką wiedzą podstawową i umiejętnościami, w przeciwieństwie do osób o głębokiej wiedzy w wąskiej dziedzinie.

Biorąc pod uwagę szybki wzrost zmian w sektorze technologii, Google poszukuje kandydatów z pasją do nauki, którzy mogą przełożyć nowe pomysły na działanie.

Czy masz Googleyness?

Kolejnym czynnikiem jest "Googleyness" - to, co jest znane jako dopasowanie kandydata . Czy jesteś odpowiednią osobą do pracy i do Google? Czy dopasujesz się do kultury firmy ?

Przeczytaj wszystko, co możesz znaleźć w Internecie na temat pracy w Google, aby dowiedzieć się, czy to może być miejsce do pracy. Recenzje Google Glassdoor.com to dobry punkt wyjścia do uzyskania wglądu.

Proces wynajmu Google

Gdy znajdziesz pozycję w Google, która Cię interesuje, i wyślesz CV, zostaniesz sprawdzony przez rekrutera, który skontaktuje się z Tobą, jeśli uzna, że ​​Ci pasuje. Po tym pierwszym spotkaniu odbędzie się rozmowa telefoniczna, a następnie rozmowa na miejscu z komitetem zarządzania i rówieśnikami. Proces ten może zająć kilka tygodni, ponieważ Google stosuje bardzo selektywne metody zatrudniania i podejmuje wszelkie środki, aby upewnić się, że jest zgodny z wynajętym dzierżawieniem.

Wskazówki dotyczące przeprowadzania wywiadów w Google

Google szczyci się interesującą i zróżnicowaną siłą roboczą. Zachęcają Cię do dzielenia się tym, co czyni Cię wyjątkowym i oferują doskonałe porady na temat tego, co im się podoba, a czego nie lubią w CV.

Twoja rozmowa kwalifikacyjna jest kluczową częścią procesu rekrutacji w Google.

Google stosuje podejście behawioralnego wywiadu . Oznacza to, że będziesz musiał przygotować przykłady i anegdoty do wykonania kopii zapasowej. Twoi rozmówcy (i spodziewają się, że spotkacie przynajmniej kilku z nich) będą chcieli dowiedzieć się, co osiągnęliście, a nie co robili. Przygotuj się na udostępnianie historii i konkretnych przykładów tego, co zrobiłeś. Google słynęło z tego, że podczas wywiadów pytał rozmówców, jak rozwiązywać trudne łamigłówki, ale już tego nie robi.

Przejrzyj poniższą listę i znajdź role lub sytuacje z poprzednich doświadczeń, gdy klikniesz te cechy, aby wygenerować wyniki. Im bliżej meczu można zrobić, tym większe szanse na przejście do przodu w procesie rekrutacji.

20 najważniejszych rzeczy, które Google szuka u kandydatów

1.

Zdolności poznawcze przejawiające się zdolnością uczenia się

2. Intensywna ciekawość

3. Innowacyjność

4. Umiejętność przystosowania się do zmian

5. Myślenie algorytmiczne

6. Obiekt z pisaniem kodu komputerowego

7. Rozbieżne myślenie

8. Umiejętności analizy statystycznej

9. Zdolność do kopania dużych zbiorów danych

10. Pokora i umiejętność dawania kredytu innym

11. Umiejętności analityczne do rozwiązywania problemów

12. Osoby o zróżnicowanym pochodzeniu

13. Styl zarządzania charakteryzujący się wzmacnianiem innych

14. Orientacja na działanie

15. Zademonstrowana umiejętność podejmowania wyzwań i uporania się z pokonywaniem przeszkód

16. Dowody aktywnego przywództwa z zachowaniem równowagi między namiętnym wpływem na innych a akceptowaniem lepszych pomysłów innych

17. Kandydaci, którzy bezpośrednio atakują problemy

18. Dowód na przejęcie odpowiedzialności za projekty i odpowiedzialność za nie

19. Współpraca zespołowa

20. Komfort z niejednoznacznością

Czytaj więcej: Porady dotyczące wynajmowania przez firmę Dream