Praca jako Wirtualny Asystent z Twojego Home Office

Getty / PeopleImages

Czy rozważałeś pracę jako wirtualny asystent? Ta praca w domu oferuje dużą elastyczność i może być dość lukratywna w miarę postępów. Jednak nie dla wszystkich! Sprawdź, czy masz to, czego potrzeba, a następnie rozpocznij poszukiwanie wirtualnych stanowisk asystenta .

Wirtualny asystent Obowiązki i kwalifikacje

Jak sama nazwa wskazuje, wirtualny asystent (VA) zapewnia pomoc osobom ze zdalnej lokalizacji.

Typy czynności wirtualnego asystenta dla klientów obejmują:

Biorąc pod uwagę różnorodność zadań podejmowanych przez wirtualnych asystentów, nie jest zaskoczeniem, że zaradność jest prawdopodobnie najważniejszą cechą wirtualnego asystenta. Ponadto VA muszą być bardzo dobrze obeznane z komputerem, mieć przyjemny telefon i być dobrze zorganizowane.

Co wirtualni asystenci nie robią

Wirtualni asystenci zwykle nie wykonują zadań wymagających specjalistycznych umiejętności, takich jak prowadzenie ksiąg, edycja, prace projektowe itp. Mogą jednak zapewnić wsparcie w tych zadaniach, takich jak śledzenie wydatków lub korekta lekkości. Czasami te same firmy, które zatrudniają wirtualnych asystentów, również zajmują te stanowiska.

Podczas gdy wirtualni asystenci mogą pracować dla korporacji, a nie dla osób indywidualnych, zwykle nie wykonują zadań obsługi klienta ani sprzedaży. To jest praca z wirtualnym centrum telefonicznym. Chociaż niektóre mniej uczciwe firmy mogą pozycjonować stanowiska call center jako wirtualne stanowiska asystenta, nie są one takie same.

W jaki sposób wypłacane są wirtualne asystenci?

Przeglądając listę firm zatrudniających wirtualnych asystentów poniżej, zobaczysz, jak wiele jest różnorodności w aranżacjach pracy i strukturach płac używanych przez wirtualne firmy asystujące.

Podczas gdy większość wirtualnych asystentów to niezależni wykonawcy, istnieje kilka firm, które zatrudniają ich jako pracowników pełnoetatowych lub pracujących na część etatu. VA może mieć własną firmę, ale ponieważ praca jest zdalna, znalezienie klientów może być trudne, jeśli nie współpracujesz z firmą, która połączy cię z klientami.

Zazwyczaj wirtualni asystenci, nawet ci, którzy są kontrahentami, otrzymują wynagrodzenie za godzinę. Zapłata może rozpocząć się już od 11-12 USD za godzinę, ale istnieje szeroki zakres potencjalnych zarobków, w zależności od Twoich doświadczeń i rodzaju wymaganej pracy.

Co musisz być wirtualnym asystentem

Zasadniczo wirtualni asystenci, nawet ci, którzy są pracownikami firmy, potrzebują biura domowego z niezawodnym komputerem i szybkim Internetem. Biuro powinno być spokojnym miejscem wolnym od zakłóceń. Zwykle wystarczający jest telefon komórkowy, ale niektóre firmy mogą wymagać specjalnej linii telefonicznej. Również zazwyczaj wymagana jest kamera internetowa.

7 miejsc do rozpoczęcia jako wirtualny asystent

AssistantMatch udostępnia platformę wirtualnym asystentom do łączenia się z klientami. Obciąża klientów opłatą za mecz, a stawka godzinowa dla asystentów różni się w zależności od ich obowiązków. Oferuje szkolenia dla wirtualnych asystentów, ale nie jest wymagane, aby zarejestrować się jako VA na stronie.

Firma Belay Solutions zatrudnia wirtualnych asystentów, a także zatrudnia bardziej wyspecjalizowane stanowiska, takie jak wirtualne księgowi, twórcy treści i webmasterów. Jego model polega na zatrudnianiu niezależnych wykonawców na tych stanowiskach.

Equity wynajmuje swoje VA, ponieważ pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin płacili początkową pensję w wysokości 15 godzin. Oprócz wirtualnych stanowisk asystenta wykonującego, zatrudnia wyspecjalizowaną pomoc w zakresie marketingu lub prawa. Licencjat jest wymagany.

Team Delegate współpracuje z freelancerów, aby współpracować z klientami korporacyjnymi. Wymagane jest co najmniej dwuletnie doświadczenie jako asystent wykonawczy lub administracyjny.

Timeect zatrudnia niezależnych wykonawców w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii z doświadczeniem w pracy jako wirtualny asystent, asystent osobisty, asystent wykonawczy, sekretarz lub asystent administratora. Praca obejmuje zadania administracyjne, wypełnianie formularzy, zarządzanie harmonogramem, organizację podróży i ewentualnie media społecznościowe, pisanie lub blogowanie.

Zapłata zaczyna się od 11 USD za godzinę.

Upwork to strona wymiany freelancerów, w której możesz oferować swoje usługi jako freelancer. Ma dość solidną sekcję poświęconą wirtualnym asystentom. Zajmuje to procent Twoich zarobków od klientów, z którymi łączysz się za pośrednictwem swojej platformy.

Zirtual zatrudnia usługodawców wirtualnych jako pracowników (i oferuje świadczenia). Proces składania wniosków obejmuje obszerny kwestionariusz i przesyłanie filmów wideo o sobie.