Rodzaje księgarzy: ankieta, gdzie książki są sprzedawane

Island Bound Bookstore to przykład niezależnej księgarni. Valerie Peterson

Istnieje wiele rodzajów księgarzy, a każdy ma swoje parametry typów książek, które nosi, ponieważ wie, co będą kupować jego stali klienci. Poniżej znajduje się lista typów sprzedawców, którzy sprzedają książki, oraz niektóre z parametrów, których używają do oceny, czy będą nosić konkretną książkę na sprzedaż.

Detaliczne księgarnie

Niezależni księgarze

Niezależni księgarze to zazwyczaj małe i średnie lokalne firmy. Indie-księgarze o ogólnym zainteresowaniu zwykle noszą przyzwoitą gamę tytułów (zazwyczaj w zależności od wielkości sklepu) i koncentrują się na lepszych tytułach sprzedaży wraz z lokalnymi bestsellerami i / lub wybranymi książkami o lokalnym zainteresowaniu (więc autorzy powinni robić to dobrze z lokalnym indie księgarz! )

Przykłady niezależnych księgarzy obejmują książki Turnrow w Jackson, MS ; Octavia Bookstore w Nowym Orleanie, LA ; i City Lights Books w San Francisco, Kalifornia .

Księgarskie łańcuchy księgarń
Największe księgarskie księgarnie są szczególnie ważne dla wydawców i autorów, jeśli chodzi o ich potencjalną możliwość kupowania i sprzedawania dużych ilości nowych książek oraz sprzedawców, którzy sprzedają książki zwrotne, a także o możliwości promowania książek wśród kupujących książki poprzez promocje w całym księgarni.

Większość "superstores" łańcucha ma wyjątkowo duży i głęboki wybór tytułów książek, bestsellerów New York Times i midlist, listy frontowej i listy pobocznej itp.

Po upadku sklepów z Granicami w 2011 roku , główne sieci, które pozostały, to Barnes & Noble Bookseller oraz Books-A-Million (znane w branży jako "BAM").

Księgarnie online
Księgowi online obejmują giganta handlu detalicznego Amazon.com, który zaczął sprzedawać wyłącznie książki. Ale księgarze online obejmują także sprzedawców, którzy koncentrują się na określonym segmencie klientów. Na przykład Jessica's Biscuit to sklep internetowy, który specjalizuje się w książkach kucharskich; CEO Reads skupia się na książkach biznesowych.

E-książki są rozpowszechniane za pośrednictwem szerokiej gamy cyfrowych "sklepów" i innych kanałów dystrybucji .

Usługi książki subskrypcji
Być może termin "wypożyczalni książek" jest bardziej odpowiedni, ale w 2013 roku pojawił się nowy model księgarski, który oferuje czytelnikom dostęp oparty na subskrypcji do dużych "bibliotek" tytułów.

Przeczytaj więcej o modelu subskrypcji dla księgarstwa i przegląd najpopularniejszych usług subskrypcyjnych - Scribd, Oyster i Kindle Unlimited .

Non-Bookstore Detaliści, którzy prowadzą książki
Wiele rodzajów sprzedawców detalicznych obejmuje książki w asortymencie produktów, chociaż konta niebędące księgarskimi sprzedają stosunkowo niewiele tytułów (chociaż mogą sprzedawać każdy z tych tytułów w dużych ilościach). Konta te są zazwyczaj sprzedawane przez przedstawiciela handlowego w dziale sprzedaży Special Markets (choć różni się to w zależności od wydawcy książki). Oto kilka informacji na temat sprzedawców niebędących księgarniami, które sprzedają książki.

Księgowi z rynków specjalnych
Należą do nich duże konta, takie jak skrzynia i beczki, sprzęt do przywracania, stodoła garncarska itp. Zwykle zawierają bardzo niewiele tytułów, zwykle tematycznych, aby przejść do promocji produktu (na przykład książka kucharska z brunchem może być wyświetlana z gofrownicami, mieszanką naleśników itp. .)

Duże sklepy z pudełkami
Kupujący książki dla Walmart, Target itp. Są bardzo selektywni w stosunku do produktu, który biorą, i koncentrują się na nazwach gospodarstw domowych, najlepiej sprzedających się książkach i książkach, które pasują do określonego segmentu klientów (na przykład Target może pobrać książki dla swojego rejestru ślubnego ). Twórcy listy pośredniej i książki o niszowych zainteresowaniach raczej nie zbliżyliby się do tych kupujących w sklepach, ale tytuły, które mają tyle szczęścia, że ​​obniżka ogólnie "sprzedała się" na konto w bardzo dużych ilościach.

Kluby cenowe
Podobnie jak duże sklepy z pudełkami, kluby cenowe są wyjątkowo selektywne w swoich książkach. Ponadto, aby zaoferować wartość, kluby cenowe (takie jak COSTCO lub Sam's Club) często proszą o specjalne opakowanie (takie jak termokurczliwa trylogia z trzema książkami), aby zaoferować wysoką wartość dla wrażliwego na cenę klienta.

Reprezentanci prezentów i powtórzeń smakoszy
Podobnie jak inne konta na specjalnych rynkach, sklepy z upominkami i smakoszy lub sieci sklepów sprzedają wybrany podzbiór produktów książkowych. Na przykład sklep dla smakoszy może skupić się na garstce błyszczących książek kucharskich; sklep z pamiątkami w centrum handlowym może kupować tylko książki o humorach; sklep z pamiątkami w regionie turystycznym może skupiać się na książkach o znaczeniu lokalnym; sklep z klubem country może sprzedawać tylko książki golfowe. Niektórzy dystrybutorzy książek specjalizują się w tych rynkach, a wydawcy używają regionalnych przedstawicieli handlowych do sprzedaży w tych małych, wysoce selektywnych sklepach.

Sprzedawcy detaliczni
Sprzedawcy detaliczni, tacy jak Marshall lub Home Goods, sprzedają zamknięte księgi, które zostały już zarezerwowane, co pozwala im na pobieranie cen znacznie niższych niż sugerowana cena detaliczna.