Targi Książki we Frankfurcie - Największe i najstarsze wydarzenie na świecie

Frankfurt Book Fair / Fernando Baptista

Mając 500-letnią historię, Targi Książki we Frankfurcie są uznawane za największe na świecie targi książki, przyciągające globalną publiczność profesjonalistów z branży wydawnictw książkowych i co roku odwiedzają ponad ćwierć miliona odwiedzających.

O Frankfurckich Targach Książki

Targi Książki we Frankfurcie odbywają się we Frankfurcie w Niemczech, gdzie znany jest jako Frankfurter Buchmesse . Impreza odbywa się w Frankfurter Messe , kompleksie budynków o powierzchni prawie czterech milionów stóp kwadratowych.Targi Książki we Frankfurcie odbywają się w październiku każdego roku. W typowym roku na targach gości ponad 7 300 wystawców ze 100 krajów, od Albanii po Zimbabwe. W wydarzeniu weźmie udział około 300 000 gości, a obejmie go ponad 10 000 dziennikarzy. W przeciwieństwie do największych targów książki w Stanach Zjednoczonych, BookExpo America (BEA) , Targi Książki we Frankfurcie otwierają drzwi dla publiczności w ciągu ostatnich dwóch dni targów.

Dla amerykańskiego przemysłu wydawniczego Targi Frankfurckie to przede wszystkim targi, czyli profesjonalne miejsce spotkań wydawców, redaktorów, bibliotekarzy , menedżerów praw do publikacji książkowych, wydawców międzynarodowych przedstawicieli handlowych, księgarzy, agentów, filmów, telewizji i wideo producenci gier, eksperci branży wydawniczej, autorzy i wielu innych, którzy zajmują się tworzeniem i sprzedażą książek oraz licencjonowaniem treści książek we wszystkich swoich licznych formach.

Targi Książki we Frankfurcie były zazwyczaj ważnym wydarzeniem w przypadku kupna i sprzedaży praw pochodnych - prawa do przedruku do zagranicznych wydań, praw do filmów i programów telewizyjnych, praw do publikacji elektronicznych itp.

Historia Frankfurckich Targów Książki

Pierwsze targi książki odbyły się we Frankfurcie kilka lat po tym, jak ukazała się pierwsza książka Gutenberga w Moguncji, odległa.

Przez wieki miasto Frankfurt było centrum bankowości i handlu w Europie, a odniesienia do Frankfurter Messe sięgają roku 1150. Według niektórych źródeł targi książki odbywają się we Frankfurcie od 1478 roku i od dawna mają znaczenie międzynarodowe . W swojej książce "Historia Frankfurckich Targów Książki", autor Peter Weidhaas (były dyrektor targów, w latach 1975-2000), pisze, że król Henryk VIII wysłał sir Thomasa Bodleya jako osobistego emisariusza na Frankfurckie Targi Książki, by kupić książki dla nowej biblioteki na Uniwersytecie w Oxfordzie.

Ale handel wydawniczy we Frankfurcie zaczął hamować ruch religijny katolickiej kontrreformacji, kiedy cenzura była "... zinstytucjonalizowana w formie Indeksu zakazanych książek [i] objętości literatury zostały teraz uznane za nieodpowiednie dla publicznej konsumpcji. " W połowie XVII wieku uprzywilejowana pozycja Frankfurter Messe jako centrum handlu publikacjami wydawała się wyblakła, gdy zdominowane przez protestantów miasto Lipsk stało się centrum przemysłu książkowego.

Frankfurt odnowił swoją znakomitą historię targową we wrześniu 1949 roku, gdy 205 niemieckich wystawców zorganizowało pierwsze targi książki po II wojnie światowej.

Od tego czasu Targi Książki we Frankfurcie rozrosły się do wielkiego międzynarodowego wydarzenia wydawniczego, jakim jest dzisiaj.

Cechy Frankfurckich Targów Książki Present ... and Future

Targi Książki we Frankfurcie obejmują ogromną liczbę publikacji wydawniczych. Oprócz publikacji branżowych , targi każdego rodzaju publikacji z dużej części wydawców edukacyjnych i akademickich spoglądają wstecz na książki z przeszłości, w ich antykwarycznych księgarniach. Wydarzenie oferuje seminaria edukacyjne poświęcone najnowszym osiągnięciom w zakresie samodzielnego publikowania , publikacji elektronicznych i wpływu mediów społecznościowych na publikowanie.

Wraz z pojawieniem się nowych platform książek, metod opowiadania historii i towarzyszących im modeli biznesowych, negocjowanie praw do treści jest coraz ważniejsze. Targi potwierdzają to dzięki Frankfurt SPARKS, Digital Initiative na Frankfurckich Targach Książki.

Frankfurt SPARKS został pomyślany nie tylko jako rynek dla praw medialnych i koprodukcji wielosektorowych, ale także jako miejsce do oglądania trendów, ale oferuje kursy mistrzowskie i intensywne szkolenia dla udanego biznesu cross-i transmedialnego.