O kurtkach książki

Przegląd procesu tworzenia Jacket Book

Większość czytelników rzeczywiście ocenia książkę przynajmniej częściowo ze względu na jej okładkę, dlatego też najwięksi wydawcy książek mają całe działy i wiele, wiele spotkań poświęconych ich tworzeniu.

Ocenianie książki po okładce - znaczenie marynarki do sprzedaży książek

Kurtka do książki jest narzędziem sprzedaży, zapraszającym czytelników do tekstu, informującą o tym, co znajdą na stronach między okładkami. Pomimo powiedzenia, kurtka z książkami na ogół nadaje konsumentowi wiele informacji o książce, najlepiej rzucając ją w najlepsze możliwe światło, aby przyciągnąć czytelników.

Niezależnie od tego, czy jest to gatunek powieści tajemnej, poważny tom z literatury faktu, romans czy książka kucharska, czytelnik powinien być w stanie ustalić rodzaj książki i ton książki, by szybko sięgnąć do przodu z okładki książki. Oczywiście, potencjalny czytelnik powinien również być w stanie jasno przeczytać tytuł książki.

Przeczytaj wszystkie tytuły książek, począwszy od tego, co sprawia, że ​​dobry tytuł książki

Oprócz tego, co zwykle znajduje się na okładce, szczegóły fabuły, pomysł na to, co inni myślą o książce, biografia autora to dodatkowe informacje, które można znaleźć w innych częściach okładki książki. tył i klapy - gdy książka zostanie podniesiona z półki (lub kliknięta).

Tworzenie kurtek z książkami - proces w skrócie

W tradycyjnym wydawnictwie proces projektowania marynarki książkowej zwykle odbywa się w parze z większością procesów redakcyjnych i produkcyjnych książki i rozpoczyna się miesiącami, a nawet rokiem lub dłużej - przed publikacją.

Dzieje się tak dlatego, że kurtka do książek musi być zawarta w sezonowych lub specjalistycznych materiałach sprzedażowych wydawcy książki, takich jak katalogi (które są używane przez przedstawicieli handlowych do sprzedaży książki w księgarniach, sklepach z pamiątkami, bibliotekach itp.) Lub BLADs lub ARCs . Z katalogu wynika, że ​​nie ma rozwiązania problemu z okładką do książki - na stronie książki będzie puste pole z tytułem książki lub dużym zdjęciem portretowym autora.

(Biorąc pod uwagę znaczenie kurtki dla nabywców książek polecających, nie jest to sytuacja pożądana).

W tradycyjnym wydawcy projektant personelu w dziale okładek lub niezależny projektant, który został zaangażowany w ten cel, uzyskuje wczesny dostęp do wszelkich informacji lub materiałów dostępnych w książce (manuskrypt, streszczenie itp.). Z tych materiałów i dyskusji z edytorem książki, projektant opracowuje koncepcje okładki.

Następnie redaktor książki, redaktor i wydawca zajmą się różnymi koncepcjami i zawężą wybór. Często odbywa się cotygodniowe spotkanie z okładkami, w którym dział sztuki przedstawia koncepcje marynarskie i zaprasza do dyskusji na temat kilkuset książek, które są produkowane przez cały rok.

Jeśli jesteś autorem opublikowanym przez tradycyjne wydawnictwo, nie licz na to, że masz dużo do powiedzenia na temat swojej okładki. Większość redaktorów chce, aby ich autorzy wykupili swój własny projekt okładki książki, abyś mógł się z tobą zapoznać w pewnym momencie procesu. Ale jest to zazwyczaj uprzejmość rozszerzona przez przemyślanego i odpowiedzialnego redaktora. Jeśli nie jesteś autorem bestsellerów lub autorytetów, Twoja umowa prawdopodobnie nie będzie uprawniała Cię do zatwierdzenia, a ostateczny tytuł na temat projektu marynarki będzie należał do wydawcy lub kogoś z redakcji lub redakcji.Po tym, jak prawie każdy jest zadowolony z tej koncepcji, kurtka jest w pełni zaprojektowana i wydana w celu promocji w internetowych witrynach księgarskich (takich jak Amazon.com, która pobiera informacje o książkach przed publikacją), sezonowych katalogach wydawców itp.

Nierzadko zdarza się, że kurtka zmienia się po pokazaniu projektów, lub gdy książka zostaje ogłoszona w katalogu. Gdy książka jest "sprzedawana" do sklepów przed publikacją, opinie kupujących księgarnie mogą w znacznym stopniu wpłynąć na zmianę wydawcy. Ponieważ kupujący - zwłaszcza kupujący z dużych kont, takich jak Barnes & Noble - są bardzo dobrze zorientowani w tym, na co zazwyczaj reagują ich klienci, mogą mieć silną opinię na temat kurtki, zwłaszcza jeśli są wysokie oczekiwania co do sprzedaży książki. Kupujący ma dużą siłę przebicia, więc nie jest niczym niezwykłym modyfikacja kurtki, ponieważ kupujący zareagowali negatywnie na pierwotną koncepcję.