Bookstore Basics - Marketing i Merchandising

Księgarnie muszą sprzedawać się jak każdy inny sprzedawca, aby przyciągnąć klientów do drzwi. Oto kilka popularnych materiałów promocyjnych i innych promocji oferowanych przez księgarnie.

Torby

Torby na księgarnie, wydrukowane pod nazwą i / lub logo sklepu i jego lokalizacją, są w zasadzie detaliczne 101. Kiedy konsument opuszcza sklep z torbą, staje się pojazdem promocyjnym dla sklepu - co ma na względzie projektowanie toreb sklepowych .

Nie muszą być drogie, ale ponieważ kosztują, powinni starać się odpowiednio przedstawić sklep.

Blog

Oprogramowanie do blogów jest świetne i dość łatwe do aktualizacji, więc wpisy na blogach są świetne do ogłaszania wydarzeń w księgarniach lub publikowania zdjęć później. Blogi jednak zobowiązaniem - blog bez często odświeżanych treści sprawia, że ​​sklep wydaje się spokojny.

Zakładki

Wciąż niezwykle przydatne narzędzie dla drukowanego czytnika książek, zakładki służą również do celów "wizytówki" promocyjnej dla swoich sklepów, adresu aukcyjnego, godzin sklepowych, strony internetowej itp. Zakładki powinny odzwierciedlać markę sklepu nie tylko z logo, ale również z " atmosfera "sklepu. Na przykład, dziwaczna zakładka Bienville Books pokazuje aligatora zapełnionego na pierwszym planie z budynkami miejskimi Mobile, AL w tle.

Wyświetlanie książki

Sprzedaż wizualna w sklepach ma oczywiście kluczowe znaczenie dla każdego sprzedawcy. Rozmieszczenie książek, sezonowe promocje książek, wyświetlanie książek według tematu lub kategorii, umieszczanie kuponów pod wpływem impulsów, gdy klienci ustawiają się w kolejce i przy kasie - nawet to, czy książka jest odkryta, czy wykrojona - wszystko to może pomóc w zwiększeniu sprzedaży nabywcy książek.

Przeczytaj więcej o visual merchandisingu .

Odczyty książkowe i podpisy

Chociaż są one nastawione na sprzedaż konkretnej książki lub książek przez jednego autora, przyciągają one ludzi do drzwi - a więcej osób oznacza większą sprzedaż książek (i cappuccino).

Wydarzenia w sklepie

Oprócz czytania i podpisywania, udział w wydarzeniach takich jak Independent Bookstore Day pomaga promować cały sklep.

Biuletyn

Biuletyny są dobrym narzędziem informowania klientów o autorskich odczytach i podpisach oraz innych wydarzeniach w sklepie i wyróżniania polecanych książek w różnych kategoriach, takich jak fikcja ogólna lub konkretne gatunki (tajemnica, romans, gotowanie, dzieci itp.)

Biuletyny sklepowe mogą pojawiać się w wielu formatach - jednoczęściowej lub wielostronicowej publikacji w formie gazet. Podobnie jak blogi, biuletyny potrzebują treści i zwykle stają się ich zwierzętami, więc wskazane jest, aby księgarz rozpoczął tworzenie biuletynu, aby utworzyć szablon, format i harmonogram, a następnie wyznaczył personelowi odpowiedni czas i terminy, aby pomóc wypełnić to dzieło.

Biuletyny e-mailowe powinny być bardziej "newsowe" lub służyć nawet jako przypomnienia, a nie zastępować papierowe egzemplarze do użytku w sklepie, biorąc pod uwagę krótki czas koncentracji większości czytników e-maili.

Półka Gaduła

Te kawałki kartonu, które zwisają z półki, mogą zwrócić uwagę na książki z różnych powodów. Niezależnie od tego, czy pozwalają one personelowi być poetyckim w ulubionym czytaniu (patrz "Wybór pracowników" poniżej), czy też ostrzegają konsumenta o regionalnym bestsellerze lub dobrym doborze grupy czytelniczej, są to niedrogie sposoby na wyróżnienie wybranych książek.

Personel zaleca (na bok)

Tam, gdzie hand-selling spotyka się z ustami: przemyślnie napisany, pełen uczuć i szczery "Staff Recommend" lub "Staff Pick" może zachęcić potencjalnego czytelnika do obejrzenia podwójnej - a może nawet - rekomendowanej książki.

Mogą one przybrać postać rozmówcy umieszczonego w pobliżu książki lub zgrupowanych regularnie w miesięcznym lub sezonowym biuletynie.

Markowe towary "Store".

Koszulki, kubki, pojemniki na książki wielokrotnego użytku - to przedmioty, które można sprzedać za pewną cenę i służą dwóm celom promowania sklepu przynosząc trochę dochodów. Projekt się liczy - coś wyjątkowego, a książka lub czytelnik koncentruje się lepiej niż zwykły przedmiot z marką sklepu. Ceny towarów zależą od tego, która strona linii promocyjno-reklamowej spada. Księgarnie z dużą i zapaloną bazą fanów lub przyciągające wielu turystów lub turystów mogą chcieć wycenić przedmioty bardziej zgodnie z pamiątkami w okolicy, aby uzyskać maksymalny zysk, podczas gdy inne sklepy mogą chcieć atrakcyjniej wycenić towar dla kupujących. aby zmaksymalizować lokalną wartość promocyjną.

Stronie internetowej

Sklepy potrzebują stron internetowych, kropka. Co najmniej strona powinna zawierać wszystkie istotne informacje dotyczące sprzedaży detalicznej - lokalizację (z linkiem do wskazówek dojazdu), godziny i numer telefonu oraz najlepsze strony internetowe, aby upewnić się, że te informacje znajdują się na każdej stronie, aby potencjalny klient nie miał pracować, aby go znaleźć.

Strona na Facebooku jest dobrą obecnością w drugorzędnych witrynach internetowych, ale powinieneś mieć witrynę z adresem URL specyficznym dla sklepu. Strona internetowa może, ale nie musi zawierać bloga (patrz poniżej).

Dowiedz się więcej o bardziej niezależnych zasobach księgarni .