Poznaj podstawy otwierania księgarni

Dla wielu księgarzy otwarcie księgarni wydaje się wymarzoną pracą. Niezależni księgarze czerpią przyjemność z bycia częścią społeczności, zachęcając do czytania przyjemności z czytania i dorastania wśród dzieci.

Otwieranie księgarni

Oczywiście, jak w każdym biznesie, realia otwarcia księgarni są o wiele bardziej skomplikowane niż marzenie o księgarstwie. Jeśli rozważasz zakup lub założenie księgarni, oto kilka faktów na temat sprzedaży książek.

Sprzedaż książek to handel detaliczny

Dla niezależnych księgarzy otwarcie księgarskiego biznesu koncentruje się głównie na sprzedaży drukowanych książek. Podobnie jak w przypadku wszystkich sprzedawców "cegieł i zapraw", udana sprzedaż książek wymaga:

Sprzedaż książek ma tendencję do bycia biznesem o niskiej marży

Zyski księgarskie są generalnie bardziej smukłe niż w wielu innych przedsiębiorstwach handlu detalicznego. Niektórzy księgarze uważają, że ich "pomocnicze" materiały sprzedażowe, koszulki, kubki, prezenty - i, w rzeczy samej - ich kawiarniane sieci mają większy zysk na metr kwadratowy niż rzeczywista sprzedaż książek. Chociaż wielu początkujących księgarz wszedł do biznesu z powodu ich zamiłowania do książek i czytania, miłość do księgowości i finansów to wspaniałe cechy, które ma dla księgarza. Jeśli nie posiadasz tych umiejętności, ważne jest, aby księgarz kontraktował się z kompetentnymi ludźmi w tej dziedzinie.

Bookselling to konkurencyjna firma

Nawet jeśli nie masz konkurencji w pobliżu z innych sklepów z cegłami , zawsze rywalizują ze sobą sprzedawcy online zarówno książek drukowanych, jak i książek elektronicznych, takich jak Amazon.com, bn.com, Apple iBookstore, a nawet wielu wydawców którzy sprzedają swoje książki bezpośrednio opinii publicznej.

Oprócz bycia na bieżąco z bestsellerami, aby pozostać konkurencyjnym, niezależny księgarz musi być na bieżąco z szybko zmieniającymi się technologiami zamawiania online, czytników e-booków i e-booków oraz urządzeń i możliwości drukowania na żądanie.

Oprócz technologii dostarczania tekstu, pozostawanie w kontakcie z technologiami marketingu mediów społecznościowych utrzymuje księgarnia połączoną z jego klientami. Strona Facebooka dla księgarni, regularne biuletyny elektroniczne dla klientów (takie jak te napisane przez właściciela RJ Julia), a nawet strumienie na Twitterze mogą być równie ważne dla promocji księgarskich, jak tradycyjne rezerwacje książek i inne wydarzenia w sklepie.

Jeśli podniecają cię wszystkie elementy działalności detalicznej, a pomysł pracy z książkami przynosi ci radość, to posiadanie księgarni może być dla ciebie właściwą karierą.

Przeczytaj o zasobach, które będą pomocne, jeśli myślisz o otwarciu księgarni.