Jak się rozwijać po mimowolnej degradacji

Podejmowanie przymusowej degradacji to traumatyczne przeżycie. Niezależnie od tego, czy posunięcie jest wynikiem złej pracy zawodowej, czy spowodowane przyczynami pozostającymi poza kontrolą pracownika, uporanie się ze schematem organizacyjnym wymaga metaforycznego odkurzania i posuwania się naprzód.

Nieumyślna degradacja nie musi być pierwszym krokiem w dół spirali. To może być początek nowego początku. Możesz spojrzeć na to za pięć lat później i zobaczyć punkt zwrotny w swojej karierze, który doprowadził Cię do wyższego poziomu sukcesu, niż mógłbyś sobie wyobrazić.

Wykonaj następujące czynności, aby pomóc Ci rozwinąć się po przymusowym obniżeniu.

Oceń, co się stało

Mimowolne demotions nie zdarzają się nie na niebiesko. I rzadko istnieje tylko jeden powód. Często jest to zestaw kilku okoliczności, które współdziałają lub występują jednocześnie, aby napędzić organizację lub menedżera, aby zdegradować kogoś. Kiedy zostaniesz zdegradowany, musisz ocenić, co się stało.

Chociaż istnieje wiele czynników, które prowadzą do mimowolnej degradacji, można je ogólnie podzielić na dwie kategorie: czynniki wydajności i sytuacyjne. Mimowolne obniżenie wydajności jest bezpośrednio związane z tym, jak zdegradowany pracownik wykonywał swoją pracę. Pracownik nie spełniał oczekiwań menedżera, ale menedżer nie uznał pracownika za całkowitą stratę dla organizacji.

Jedną z typowych sytuacji, w których znajdują się organizacje, jest sytuacja, w której gwiezdny pracownik zostaje awansowany z funkcji nieobowiązkowej na nadzorczą.

Jeśli pracownik jest złym przełożonym, zespół traci najwybitniejszego wykonawcę i zyskuje złego przełożonego. Jeśli organizacje uznają i naprawią błąd w promowaniu tego wspaniałego pracownika, pomagają wszystkim zaangażowanym. Może żądlić pracownika, który jest przyzwyczajony do sukcesu, ale lepiej jest nastawić tę osobę na ciągły sukces, niż pozostawić osobę w nieodpowiedniej roli.

Czasami pracownik jest samoświadomy na tyle, aby dobrowolnie zdegradować.

Czynniki sytuacyjne są poza kontrolą pracownika. Być może organizacja ma zbyt wielu ludzi w jednym rodzaju pracy, ale potrzebują więcej pracy na niższym poziomie. Być może organizacja doświadcza cięć budżetowych i po prostu nie może sobie pozwolić na utrzymanie tej samej liczby pracowników na poziomie, na jakim się znajdują. Organizacja może wprowadzić plan redukcji siły , który przeniesie mniej oddelegowanych menedżerów z powrotem na stanowiska poszczególnych kontrybutorów. Te rzeczy zdarzają się w prywatnych organizacjach, organizacjach non-profit i na wszystkich szczeblach administracji .

Znajdź lekcje

Po poznaniu faktów dotyczących degradacji, przeanalizuj je, aby znaleźć lekcje, które możesz zastosować teraz i w przyszłości. Robiąc to, zwiększasz szanse, że nie znajdziesz się w podobnej sytuacji w przyszłości.

Jeśli zostałeś zdegradowany z powodu osiągów, uzyskaj jak najwięcej informacji zwrotnych na temat tego, dlaczego nie obniżyłeś go na starej pozycji. Pokusą jest cofnięcie się i milczeć na temat tego doświadczenia. Walcz z tym popędem i bądź wystarczająco odważny, by zadawać niewygodne pytania. Jak to się mówi, jedyne głupie pytanie to pytanie, które nie jest zadawane.

Może ta praca była twoją wymarzoną pracą, a ty nadal chcesz być w tej roli.

Jeśli chcesz kiedyś wrócić do tej pracy, musisz zmodyfikować swoje zachowanie lub umiejętności i ostatecznie pokazać, że jesteś w innym miejscu zawodowo. Jakie są dwie lub trzy rzeczy, które możesz teraz zrobić inaczej, aby dostać się tam, gdzie chcesz być w przyszłości?

Jeśli zostałeś zdegradowany z powodu czynników pozostających poza Twoją kontrolą, poszukaj znaków, które mogłeś przegapić. Kiedy patrzysz wstecz, mogą być rzeczy, które są teraz jasne, a które wtedy były zasłonięte. Jakich znaków możesz szukać w przyszłości, które mogą wskazywać na kłopoty? Jeśli twoja organizacja jest stale rzucana w wir przez siły zewnętrzne, być może nadszedł czas, aby znaleźć bardziej stabilne miejsce do pracy.

Dostosuj swój budżet osobisty

Mimowolne demotions zwykle pochodzą z redukcji wynagrodzeń. Wprowadź odpowiednie korekty do osobistego budżetu. Nie można utrzymać tego samego stylu życia za mniej pieniędzy.

Wprowadź niezbędne zmiany budżetu natychmiast. Nieprzestrzeganie tego tylko zwiększy stres. Nie ma potrzeby, aby próbować utrzymać standard życia, który już minął.

Zrób dobrą robotę

Poniosłeś porażkę w karierze. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić samemu w tym momencie, jest dobra praca na stanowisku, w którym zostałeś umieszczony. Pokaż, że nadal jesteś wartościowym współpracownikiem i możesz toczyć się z ciosami. Gdy szansa na promocję otworzy się w przyszłości, twoje dojrzałe traktowanie przymusowej degradacji i solidnego wkładu może zadziałać tylko na twoją korzyść.

Ponownie oceń swoje cele zawodowe

W związku ze zmianą pracy musisz ponownie ocenić swoje cele zawodowe. Mogą być takie same jak przedtem, ale musisz przejść przez proces myślowy, aby się upewnić. Chociaż możesz być gotowy na awans w przyszłości, to po prostu może nie być w twoich kartach.

Jeśli jesteś zdecydowany awansować do góry, mimowolna degradacja może być niewielkim spadkiem w 30-letniej trajektorii. Ale obecnie nie wiesz, który z nich będzie. Może być gdzieś pośrodku. Bądź uczciwy wobec siebie i nie trać serca.