Dobrowolne osłabienie

Wiele osób nigdy nie uznałoby dobrowolnej degradacji. Ich duma staje na drodze do poprawy sytuacji. Dobrowolna degradacja może być po prostu tym, co pomoże ci rozwinąć swoją karierę.

 • 01 Co to jest dobrowolna degradacja?

  Dobrowolna degradacja to obniżenie rangi, obowiązków lub wynagrodzenia, które pracownik chętnie przyjmuje.

  Czasami organizacje podchodzą do pracowników do podejmowania dobrowolnych degradacji. Głównymi powodami, dla których organizacje to robią, jest to, że pracownik walczy na nowej pozycji, ale rozwijał się na poprzednich pozycjach. Pracownik okazał się być wysokiej jakości, ale nowa rola jest nieodpowiednia dla talentów pracownika. Organizację lepiej obsłużyć, przywracając pracownika do poprzedniej roli.

  Innym razem pracownicy szukają dobrowolnych obniżek. Istnieje wiele osobistych i zawodowych powodów, dla których ktoś mógłby rozważyć dobrowolną degradację.

 • 02 Znaki należy rozważyć dobrowolne osłabienie

  Kiedy pracownicy dążą do dobrowolnych degradacji, zwykle doświadczają jednego z typowych objawów, które powinni zrobić. Podobnie jak wtedy, gdy organizacje poruszają temat dobrowolnych degradacji, pracownicy mogą również odczuć wyraźny spadek ich wydajności. Zwykle oznacza to, że umiejętności i zdolności pracownika nie są zgodne z nową pozycją.

  Innym częstym powodem, dla którego ktoś może uznać dobrowolną degradację, jest równowaga między życiem zawodowym a prywatnym. Wyższe pozycje mają zwykle więcej czasu poza normalnym czasem pracy. Ludzie mogą myśleć, że potrafią poradzić sobie z presją czasu, ale czasami po prostu nie mogą z powodu osobistych obowiązków, które są często ważniejsze niż praca.

  W skrajnych przypadkach takie naciski mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Ludzie, których zdrowie cierpi z powodu stresu zawodowego, powinni w jak największym stopniu łagodzić te stresory. To często oznacza ustąpienie.

  Ludzie mogą również zdawać sobie sprawę, że mieli więcej zabawy w pracy na niższym poziomie. Zwiększona pensja nowej pracy może nie być warta rezygnacji z przyjemniejszej sytuacji.

 • 03 Opcje do rozważenia przed pytaniem o dobrowolną degradację

  Podczas gdy możesz doświadczyć oznak, że powinieneś rozważyć dobrowolną degradację, możesz mieć inne dostępne opcje . Jedną z opcji jest renegocjowanie obowiązków służbowych. Być może pracujesz w zespole, w którym możesz handlować wokół obowiązków, aby zmaksymalizować mocne strony każdej osoby.

  Inną opcją jest realizacja transferu bocznego. Możesz wyjść z obecnej pracy, zdobyć inne doświadczenie i zachować tę samą pensję.

  Możesz również ubiegać się o inne prace. Możesz zrezygnować z pracy i zdobyć podwyżkę.

 • 04 Jak poprosić o dobrowolne osłabienie

  Prośba o dobrowolną degradację to nic, co należy lekceważyć. Dwa największe klucze do tego sukcesu to uczciwość i słuchanie. Powinieneś wziąć udział w rozmowie gotowej, aby opisać, co czujesz na temat obecnej pracy i tego, co chcesz osiągnąć, ale musisz też chcieć słuchać, co twój menedżer ma do powiedzenia.

  Twój menedżer może wiedzieć o zbliżających się możliwościach w organizacji, które mogą pomóc Ci wydostać się z obecnej pracy i tym, co ci się podoba. Twój menedżer może również wyrazić opinię, w jaki sposób lepiej radzisz sobie z bieżącymi obowiązkami. I to może sprawić, że różnica między pozostaniem w obecnej roli a demotowaniem na inną.