Niebezpieczne postawy pilotów

Wszyscy wiedzą, że większość pilotów nosi w sobie pewien poziom arogancji. Ale czy wiesz, że FAA rzeczywiście ma listę pięciu ryzykownych postaw, na które narażeni są piloci? Obejmują one anty-autorytet, impulsywność, niewrażliwość, macho i rezygnację. Postawy te są często niebezpieczne i ważne jest, aby piloci wiedzieli, które z tych ryzykownych postaw mają do czynienia i jak uniknąć wpadnięcia w ich pułapki.

 • 01 Anti-Authority

  Pilot, który nie lubi, gdy mu mówi się, co robić i jak robić rzeczy, ma postawę antyautorytarną. Osobowości antymonopolistyczne mają tendencję do dyskontowania zasad i regulacji jako nieistotnych lub nie mających do nich zastosowania. A ponieważ tak wiele branży lotniczej jest regulowane, ten typ pilota zwykle nie jest zbyt daleko, bez zauważania i korygowania zachowania. Czasami jednak usłyszysz o samolocie, który uderzył w linię energetyczną, pilot, który leciał zbyt blisko budynku, lub ten pilot, który ignoruje wymagania w zakresie odchyleń i widoczności w locie VFR oraz muchy znajdujące się zbyt blisko chmur.

  Nikt nie lubi łamania zasad. Oznacza to, że chyba złamanie zasad jest słuszne. W niektórych rzadkich przypadkach można bezpiecznie zgiąć lub złamać regułę. Zazwyczaj nie wiadomo, kiedy takie przypadki istnieją; sytuacja wyjątkowa jest jednym z przykładów. Na przykład, jeśli ktoś na pokładzie twojego samolotu ma atak serca, prawdopodobnie jest w porządku, aby złamać ograniczenie prędkości, aby jak najszybciej wejść na ziemię.

  W środowisku załogi, CRM powinno być brane pod uwagę, a autorytet kwestionowania jest wspierany, jeśli twoje intencje są dobre i szczerze myślisz, że autorytet jest błędny. Pomysł, że nie powinniśmy kwestionować autorytetu, może wpędzić nas w kłopoty, aw niektórych przypadkach można by uniknąć wypadku, gdyby pierwszy oficer zaufał jego instynktowi i stanął w obronie kapitana.

  Morał z tej historii: nie ignoruj ​​zasad tylko po to, aby zignorować zasady, ale za wszelką cenę przemów, kiedy zobaczysz coś złego!

 • 02 Impulsywność

  Zdjęcie: Getty / Sasha Bell

  Wielu pilotów jest impulsywnych. Kariera pilota przyciąga ludzi, którzy są odważni, nie boją się ryzyka i są impulsywni. Ale w samolocie podejmowanie decyzji bez przemyślenia ich może być szkodliwe, a nawet śmiertelne. Podczas gdy decyzje często muszą być podejmowane szybko w kabinie, warto pamiętać o zwalnianiu i podejmowaniu przemyślanych, skrupulatnych decyzji zamiast odruchowych reakcji.

  Impulsowy pilot robi pierwszą rzecz, która przychodzi szybko do głowy, bez rozważania innych opcji. W środowisku załogi, impulsywny kapitan może zdecydować się na odwrócenie bez konsultacji z innymi członkami załogi lub może nieprawidłowo zidentyfikować uszkodzony silnik i cofnąć niewłaściwą dźwignię ciągu, jeśli działa zbyt szybko i nie zastanawiając się nad tym, co robi.

  Dla osób impulsywnych pomocne jest przypomnienie sobie, że szybkie działanie może być niebezpieczne podczas lotu i że ich pierwsza instynktowna reakcja nie zawsze jest właściwa.

 • 03 Niewrażliwość

  Obraz: Getty / Colin Anderson

  Niezniszczalny pilot myśli, że nic złego mu się nie stanie. Uważa się za nietykalnego i choć zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw i niebezpieczeństw, nigdy nie sądzi, że sam jest zagrożony lub w niebezpieczeństwie.

  Pilot posiadający niewrażliwą cechę osobowości zazwyczaj nie jest zbyt dobry w samoocenie czy ocenie ryzyka , a ponieważ nie rozpoznaje, że jest zagrożony, jest bardziej skłonny do przekraczania osobistych granic siebie i innych. Niezniszczalność jest trudna do rozpoznania, ale piloci, którzy czują się kuloodporni, nie analizują swoich zagrożeń i mogą nawet ignorować obowiązujące protokoły bezpieczeństwa.

 • 04 Macho

  Zdjęcie: Getty / XiXinXing

  Pilot macho lubi się pochwalić i czasami podejmuje niepotrzebne ryzyko, aby zostać zauważonym. Lubią uwagę i są zbyt chętni, aby pokazać swoje umiejętności pilotażowe, więc mogą wystartować w złych warunkach pogodowych lub opóźnić odzyskiwanie spinów, aby spróbować udowodnić swoje umiejętności.

  Osobowości Macho są znane jako głośne i hałaśliwe, ale nie zawsze tak jest. Cichy, nieśmiały pilot może być tak samo jak każdy inny macho. Poznanie - i trzymanie się - osobistych ograniczeń uniemożliwi ci próbę popisania się. Pilot, który jest podatny na typ osobowości macho powinien uważać, aby nie konkurować z innymi, i powinien zdać sobie sprawę, że podejmowanie szans jest często dobrym sposobem na zawstydzenie siebie.

 • 05 Rezygnacja

  Obrazek: Getty / Jamie Grill

  Rezygnacja jest prawdopodobnie najgorszą z niebezpiecznych postaw. Nikt nie chce być w samolocie z pilotem, który po pierwszych oznakach ucisku po prostu rozkłada ramiona i rezygnuje. Rezygnacja lub rezygnacja w nagłym wypadku jest prawdopodobnie najgorszą rzeczą, jaką może zrobić pilot.

  Piloci, którzy mają postawę rezygnacji, poddają się łatwo. Często myślą, że nic nie mogą zrobić, aby zmienić swoją sytuację, więc po co zawracać sobie głowę próbowaniem? Jest to oczywiście dalekie od prawdy, a pilot powinien, z oczywistych przyczyn, nigdy się nie poddawać podczas lotu samolotem.