Dwa tygodnie zwróciły uwagę na próbę rezygnacji

Podaj dwa tygodnie z tymi przykładami rezygnacji

Jeśli zdecydowałeś się zrezygnować z pracy , zazwyczaj masz dwa tygodnie na zawiadomienie swojego pracodawcy. Bez względu na powód twojego odejścia, dwa tygodnie dają pracodawcy wystarczająco dużo czasu, by wymyślić plany na pokrycie twojej nieobecności. Na przykład pracodawca może potrzebować czasu na zatrudnienie kogoś do obsadzenia stanowiska lub może potrzebować czasu na przeniesienie zadań do innych pracowników.

Zasady obowiązujące w firmie różnią się, a niektórzy pracodawcy będą prosić o opuszczenie zakładu niezwłocznie po otrzymaniu rezygnacji.

Większość jednak doceni, że możesz zostać na kilka tygodni, aby pomóc w przejściu. To może być również korzystne dla ciebie, oferując ci możliwość wykazania się profesjonalizmem i pozytywną pracę.

Poniżej znajdują się wskazówki, jak napisać list z rezygnacją, w którym poinformujesz pracodawcę z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Następnie przeczytaj przykładowe listy rezygnacji i przykładowy e-mail z rezygnacją. Użyj tych próbek jako szablonów do własnej litery.

Wskazówki dotyczące pisania listu z rezygnacją przez dwa tygodnie

Użyj formatu listu biznesowego. Użyj formatu listu biznesowego , aby Twój list wyglądał profesjonalnie. U góry listu wpisz swoje dane kontaktowe, datę i dane kontaktowe pracodawcy.

Podaj datę. Najważniejszą rzeczą, którą musisz powiedzieć w swoim liście, jest to, kiedy opuścisz firmę. Możesz podać konkretną datę, którą opuścisz, lub powiedzieć, że opuszczasz dwa tygodnie od bieżącej daty.

Niech to będzie krótkie. Nie musisz podawać więcej informacji niż fakt, że opuszczasz i kiedy będzie ostatni dzień pracy.

Zastanów się, mówiąc: dziękuję. Jeśli chcesz, możesz również podziękować za dostarczoną okazję i doświadczenie zdobyte podczas pracy z firmą.

Bądź pozytywnie nastawiony. Podobnie jak w przypadku wszystkich listów rezygnacyjnych, zwięzłość jest korzystna i najlepiej jest unikać wymieniania jakichkolwiek negatywnych informacji na temat pracodawcy lub współpracowników.

Utrzymujcie profesjonalizm z każdym, zawsze. Nigdy nie wiesz, czyja ścieżka może przekroczyć twoją drogę w przyszłości.

Zaproponuj pomoc. Rozważ zaoferowanie pomocy w procesie przejścia. Możesz zaoferować coś konkretnego - na przykład pomóc w szkoleniu nowego pracownika - lub możesz po prostu zaoferować swoją ogólną pomoc.

Wyślij list odpowiednim osobom. Wyślij ten list zarówno do swojego pracodawcy, jak i do działu zasobów ludzkich (HR), tak aby dział HR miał w nim kopię.

Rozważ e-mail z rezygnacją. Możesz również wysłać wiadomość e-mail z rezygnacją zamiast listu. Treść wiadomości e-mail będzie podobna do litery. W temacie maila podaj swoje imię i słowo "rezygnacja".

Czytaj próbki liter. Aby pomóc Ci napisać własny list, sprawdź kilka próbek rezygnacji lub próbek wiadomości z rezygnacją , w zależności od tego, jak planujesz wysłać wiadomość. Edytuj próbki, aby dopasować je do osobistych okoliczności.

Dwa tygodnie Zawiadomienie o odstąpieniu 1

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Piszę, aby zgłosić moją rezygnację z nazwy firmy, obowiązującą dwa tygodnie od tej daty.

To nie była łatwa decyzja.

Ostatnie dziesięć lat było bardzo satysfakcjonujące. Z przyjemnością pracuję dla Ciebie i zarządzam bardzo udanym zespołem, który poświęcony jest wysokiej jakości produktowi dostarczonemu na czas.

Dziękuję za możliwości rozwoju, które mi dałeś. Życzę tobie i całej firmie wszystkiego najlepszego. Jeśli mogę pomóc podczas przejścia, proszę, nie wahaj się zapytać.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Dwa tygodnie Zawiadomienie o wymianie listu 2

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Piszę, aby powiadomić Cię o mojej rezygnacji z mojej pracy jako analityk w firmie ABC. Mój ostatni dzień będzie 20 sierpnia 20XX.

Proszę dać mi znać, jak mogę służyć w ciągu ostatnich dwóch tygodni w firmie.

Jestem bardziej niż szczęśliwy mogąc przeszkolić nowego pracownika lub pomóc w przejściu w inny sposób.

Dziękuję za wszystkie możliwości zawodowe, które mi zapewniłeś przez ostatnie trzy lata. Życzę tobie i całej firmie wszystkiego najlepszego.

Pozdrowienia,

Twój podpis (drukowany list)

Twoja nazwa wpisana

Dwa tygodnie Zawiadomienie o wymianie wiadomości e-mail

Temat: Rezygnacja - Imię Nazwisko

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko,

Przyjmij to jako moje formalne zawiadomienie o rezygnacji ze strony firmy XYZ. Mój ostatni dzień będzie 14 września 20XX, dwa tygodnie od dzisiaj.

Doceniam twoje wsparcie podczas mojej kadencji tutaj, i biorę ze sobą cenne doświadczenia, które zdobyłem przez ostatnie sześć lat. Praca z Tobą i zespołem była przyjemnością.

Proszę dać mi znać, w jaki sposób mogę pomóc w trakcie tego przejścia. Życzę ci wszystkiego najlepszego, ponieważ firma nadal się rozwija.

Z poważaniem,

Imię Nazwisko

Czytaj więcej: Więcej próbek listów rezygnacji | Przesłane wiadomości e-mail Przykłady | Rezygnacja Do i zakazów