Najlepsze firmy księgowe (50 największych firm księgowych Vault)

Rachunkowość Vault 50 jest szeroko stosowanym i raportowanym corocznym rankingiem opartym na ankietach wśród pracowników i osób poszukujących pracy w dziedzinie rachunkowości . Najważniejsze 10 w wydaniu tej ankiety w 2016 roku to:
 1. PricewaterhouseCoopers LLP
 2. Deloitte LLP
 3. Ernst & Young LLP
 4. KPMG LLP
 5. Grant Thornton LLP
 6. BDO USA LLP
 7. RSM US LLP
 8. Plante Moran
 9. Moss Adams LLP
 10. Crowe Horwath LLP

Skorzystaj z linków, aby uzyskać więcej informacji na temat 4, z których wszystkie są członkami prestiżowych i cenionych firm z zakresu szeroko pojętej rachunkowości publicznej .

Miniaturowe szkice kolejnych 6 firm na liście znajdują się poniżej. Wszystkie te firmy mają grupy zajmujące się audytem , podatkami i doradztwem.

Grant Thornton ma siedzibę w Chicago w stanie Illinois. Zatrudnia 6500 osób w USA i jest szóstą co do wielkości firmą księgową w USA pod względem przychodów. Ma szeroką międzynarodową obecność.

BDO USA LLP był wcześniej znany jako BDO Seidman. Jest to amerykańska firma BDO International Ltd. z siedzibą w Chicago w stanie Illinois. Ma 50 biur i 5000 pracowników w USA, a także 1 328 biur w 152 innych krajach.

McGladrey LLP z siedzibą w Chicago w stanie Illinois jest członkiem RSM International, międzynarodowej sieci niezależnych firm księgowych i konsultingowych. Ma 8000 pracowników w 80 biurach w USA

Plante Moran ma siedzibę w Southfield w stanie Michigan. Ma 23 biura i zatrudnia 2200 pracowników w Michigan, Ohio i Illinois. Ma także międzynarodowe biura w Meksyku, Chinach i Indiach.

Moss Adams LLP z siedzibą w Seattle w stanie Waszyngton ma 24 biura w zachodnich Stanach Zjednoczonych i zatrudnia 2000 osób. Jest to 15 co do wielkości amerykańska firma księgowa według przychodów. Jest członkiem-założycielem Praxity, AISBL, sojuszu ponad 100 niezależnych firm księgowych i audytorskich z ponad 97 krajów i terytoriów.

Crowe Horwath LLP ma siedzibę w Chicago w stanie Illinois i zatrudnia 3000 pracowników w 28 biurach rozsianych po całym kraju. Według przychodów zajmuje 8 miejsce wśród amerykańskich firm księgowych.

Metodologia klasyfikacji i oceny

Respondenci ankiety Vault.com ocenili firmy księgowe na podstawie tych siedmiu wymiarów lub atrybutów (w celu uzyskania ogólnego rankingu stosowane są odsetki w nawiasach):

 1. Prestiż (40%)
 2. Kultura firmy (20%)
 3. Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym (10%)
 4. Kompensacja (10%)
 5. Ogólna satysfakcja z pracy (10%)
 6. Perspektywy biznesowe (5%)
 7. Formalne programy szkoleniowe (5%)

Dodatkowe kryteria

Mimo że nie uwzględniają one ogólnych ocen, Vault.com uwzględnia również te kryteria oceny w swoich ankietach:

Mierzona jest również różnorodność wzdłuż każdego z tych wymiarów:

Ograniczenia rankingów

Chociaż metodologia oceny i rankingu stosowana przez Vault.com jest bardzo szczegółowa, stanowi jednak podsumowanie osobistych opinii ankietowanych. W rezultacie jest zasadniczo wysoce subiektywny.

W związku z tym rankingi te mogą być lub nie być reprezentatywne dla twoich własnych preferencji przy wyborze pracodawców, sytuacji w pracy i ścieżek kariery. Kolejne otwarte pytanie dotyczy tego, jak bardzo grupa respondentów faktycznie reprezentuje opinie wszystkich pracowników.

Mimo, że Wielka Czwórka wypełnia wszystkie 4 najlepsze miejsca, regularnie notują dużo niższe (zazwyczaj na 20. miejscu lub poniżej) wymiary, które najbardziej wskazują na ich atrakcyjność jako miejsca pracy, w szczególności na silną kulturę, równowagę między pracą a życiem prywatnym oraz pracę zadowolenie. Bycie w czołówce 4 w prestiżu, który ma najwyższą wagę, odpowiada za ich wysoką lokatę. Sugeruje to, że Wielka Czwórka może być bardziej pożądana jako punkt wyjścia do budowy życiowej kariery w ścieżce kariery wskazanej gdzie indziej niż jako długoterminowy cel kariery.

W badaniu z 2013 r. BDO i McGladrey zajęły odpowiednio 29. i 28. pozycję.

W następnym roku obaj znaleźli się w pierwszej dziesiątce, gdzie pozostali. Taki dramatyczny ruch budzi wątpliwości co do solidności i jakości próbek ankiet.

Informacje o Vault

Założona w 1996 r. I mająca siedzibę w Nowym Jorku, Vault.com stara się informować osoby poszukujące pracy o tym, jak to jest pracować w konkretnej branży, firmie lub zawodzie, oraz o tym, co jest potrzebne, aby uzyskać te miejsca pracy. Baza zawiera prawie 5000 firm w ponad 120 branżach, a także ponad 840 zawodów.

Najbardziej znane są rankingi, oceny i recenzje najlepszych pracodawców według branży oraz setki programów stażowych , oparte na ukierunkowanych ankietach aktywnych pracowników i zapisanych studentów. Vault umożliwia także osobom nieuczestniczącym w swoich skierowanych ankietach przesyłanie recenzji online ich doświadczeń, wynagrodzeń, wywiadów itp. Rankingi i oceny są cytowane w najważniejszych publikacjach, takich jak The New York Times , The Wall Street Journal , Bloomberg BusinessWeek , Forbes , Fortuna i pieniądze .