Jak pracować jako krytyk sztuki

Począwszy od 2011 roku, wiele amerykańskich biur gazetowych wycinało budżety swoich funkcji , więc wielu krytyków sztuki i tańca, filmów i krytyków teatralnych zostało zwolnionych. Czy w tak ponurym środowisku wydawniczym można nawet pracować jako krytyk sztuki? Jednym słowem - TAK.

Mimo że gazeta może wkrótce stać się przestarzała, istnieje mnóstwo internetowych publikacji o sztuce, o których można pisać, więc dobrze zapracowany krytyk sztuki może mieć udaną karierę artystyczną.

Oto jak.

Zostań ekspertem

Aby odnieść sukces, musisz najpierw być ekspertem w swojej dziedzinie. Jeśli jesteś krytykiem sztuki piszącym o rzeźbie, musisz dowiedzieć się wszystkiego o rzeźbie: jej historii, znaczeniu, trendach, kluczowych postaciach, technikach rzeźbiarskich itp.

Pozostań ciekawy

Sztuka jest subiektywnym biznesem, dlatego ważne jest zachowanie ciekawości i otwartości. Odkryj nowe dzieła sztuki lub przyjrzyj się starszym pracom na nowe sposoby. Ciągle czytany w szerokim zakresie tematów. Bądźcie otwarci na świat, ponieważ będzie to źródłem waszej krytyki artystycznej.

Być aktywnym

Odwiedź wystawy sztuki. Idź zobaczyć eksponaty sztuki. Czy wspominałem o odwiedzaniu galerii sztuki, targów sztuki, muzeów i biennale? Aby odnieść sukces jako krytyk sztuki, musisz zobaczyć dużo sztuki.

Jednym z typowych zadań szkoły artystycznej jest studiowanie dzieła sztuki w muzeum przez całą godzinę. Będziesz zaskoczony tym, co odkryjesz w tym czasie.

Pisz, pisz i edytuj

Zanotuj notatki (przez notatnik lub Blackberry lub ..) podczas odwiedzania wystawy sztuki.

Następnie napisz recenzje. Im więcej piszesz, tym więcej poprawisz. Edytuj swoje recenzje.

Pitch Your Story Pomysły

Znalezienie redaktora czasopisma lub gazety, który zgodziłby się na twój pomysł na historię, nie jest najłatwiejszym rozwiązaniem. Przewodnik do pisania Freelance zawiera porady na temat edytowania tekstu i tworzenia dynamicznych listów zapytań.

Bądź przedsiębiorczy

Jeśli redaktorzy nie od razu podają ci swoją własną cotygodniową kolumnę ze sztuką, a następnie skonfiguruj własny blog krytyków sztuki. Skontaktuj się z galeriami, muzeami i artystami bezpośrednio o pisaniu recenzji. Myśl poza polem, aby znaleźć sposób na pracę jako krytyk sztuki.

Publikować

Pisz broszury, eseje katalogowe, przewodniki turystyczne i książki. Zdobądź krytykę sztuki opublikowaną przez galerie sztuki, artystów, instytucje artystyczne.

Nie poddawaj się

Podobnie jak w przypadku każdej kariery artystycznej, NIE MUSISZ się poddawać. Wytrwałość i ciężki wysiłek opłacają się w końcu.

Zbuduj swoją reputację

Krytyka sztuki sprawi, że szybko zyskasz następującą pozycję, ponieważ czytelnicy pokochają lub nienawidzą tego, co napisałeś. Jeśli Twoja krytyka artystyczna pomaga czytelnikom zdobyć zrozumienie w dziele sztuki, to twoje możliwości pisania na pewno wzrosną, ponieważ kluczem jest dobra reputacja krytyka.