Przykłady podziękowań dla pracowników

Czy chcesz podziękować pracownikowi za dobrze wykonaną pracę? Co powiesz na kolegę, który pomógł ci w pracy? List z podziękowaniami to świetny sposób, by okazać wdzięczność za kogoś w pracy.

Oto szereg przykładów podziękowań dla pracowników, które można edytować, dostosowując je do osobistych i zawodowych okoliczności. Przeczytaj także poniżej wskazówki, jak wysłać odpowiedni list z podziękowaniami.

Wskazówki dotyczące pisania i wysyłania listów z podziękowaniami

Wybierz metodę. Twoje podziękowania można przesłać w formie pisemnego listu, podziękowania lub e-maila z podziękowaniami.

Wszystkie trzy są odpowiednie. Pismo jest najbardziej formalne, notatka z podziękowaniami jest bardziej osobista, a wiadomość e-mail to świetny pomysł, gdy czas jest najważniejszy.

Użyj wyraźnego tematu. Gdy wysyłasz e-mail, dziękuję list do pracownika lub współpracownika, temat wiadomości e-mail może po prostu powiedzieć "Dziękuję".

Rozważ pismo odręczne. Odręczne podziękowania zawsze robią naprawdę dobre wrażenie. Jest bardziej osobisty niż list maszynowy lub e-mail.

Niech to będzie krótkie. Nie pisz wyjątkowo długiej wiadomości. Zachowaj to krótko i słodko - po prostu wyjaśnij, za co im dziękujesz i wyrażaj swoją wdzięczność.

Wyślij raczej wcześniej niż później. Zawsze dobrze jest wysłać wiadomość z podziękowaniami tak szybko, jak to możliwe, a wydarzenie jest świeże w głowie. Oczywiście wysyłanie wiadomości z podziękowaniami za późno jest lepsze niż nigdy nie wysyłanie ich w ogóle.

Edytuj, edytuj, edytuj. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić swój list pod kątem błędów ortograficznych lub gramatycznych.

To wciąż jest profesjonalna wiadomość, więc chcesz ją wypolerować.

Wyślij to! Jeśli masz wątpliwości, powiedz dziękuję. Nigdy nie jest jednak niestosowne, by podziękować, choćby z drobnego powodu. Ludzie lubią wiedzieć, że są doceniani, zwłaszcza w miejscu pracy.

Przykłady podziękowań dla pracowników

Zapoznaj się z przykładami listów i wiadomości e-mail z podziękowaniami dla pracowników. Poniżej znajdziesz więcej przykładów, jak wyrazić swoje uznanie i podziękować.

Przykładowy pracownik dziękuję List # 1

Twoje imię
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Drogi Teodor,

Dziękuję bardzo za pomoc podczas przeprowadzki w naszym biurze. Ty i twoi pracownicy naprawdę doszliście, udowadniając, co to znaczy być "graczem zespołowym". Dodatkowy wysiłek, który wszyscy włożyliście, był naprawdę doceniony.

W przyszłym tygodniu zaplanuj dzień na lunch w Chez Alvin na koncie firmowym, aby podziękować wszystkim za ciężką pracę.

Naprawdę doceniam wszystko, co robisz, aby pomóc firmie odnieść sukces.

Pozdrowienia,

Podpis (list w formie papierowej)

Jonas

Przykładowy pracownik Dziękuję List # 2

Twoje imię
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Drogie imię,

Dziękujemy za całą pomoc w naszej ostatniej restrukturyzacji całej firmy. Bardzo pomocny był twój wkład, ponieważ przeszedłeś podobną reorganizację w poprzedniej firmie. Cieszę się, że jesteś częścią tego zespołu. W krótkim czasie byłeś tutaj, naprawdę pomógłeś, aby wszystko przebiegało sprawnie.

Naprawdę doceniam twoją chęć pomocy tam, gdzie jest to potrzebne. To taka elastyczność i poświęcenie, które pomogą tej firmie w pełni rozwinąć swój potencjał.

Z poważaniem,

Podpis (list w formie papierowej)

Twoje imię

Przykładowy pracownik Wiadomość e-mail z podziękowaniami

Subject line: Thanks!

Droga Wendy,

Naprawdę doceniam twoją pomoc w przygotowaniu restauracji na nasze wielkie ponowne otwarcie. Cieszę się, że zdecydowałeś pozostać z nami w tym czasie zmian i wydajesz się, że nie możesz się doczekać szans, jakie przyniesie to nowe przedsięwzięcie.

Twoje pozytywne nastawienie zrobiło wielką różnicę w sposobie, w jaki reszta personelu patrzyła na nadchodzące zmiany i naprawdę doceniam twoje wsparcie.

Twoje zdrowie,

Pion

Przykładowa wiadomość e-mail z podziękowaniem dla pracownika za pokrycie urlopu macierzyńskiego

Temat: Dziękuję

Cześć Mary Anne,

Dziękuję bardzo za pomoc, podczas gdy Janice wychodzi na urlop macierzyński. Naprawdę doceniam, że oferujesz więcej godzin pracy i pomagasz z dodatkowymi rzeczami, które miała do tej pory.

Naprawdę doceniam twoją pomoc. Trudno jest w małym biznesie, gdy jeden z nas jest nieobecny przez długi czas, a to pracownicy tacy jak Ty pomagają w jego działaniu.

Najlepiej,

Beth

Więcej podziękowań i sugestii na temat wiadomości

Wskazówki dotyczące pisania Dziękujemy

Biznesowe listy z podziękowaniami
Dziękuję Ci listów za miejsce pracy
10 najlepszych wskazówek pisania listów