Który rodzaj certyfikatu medycznego lotnictwa powinien otrzymać?

Obraz: Getty / Joe Raedle

Istnieją trzy rodzaje lotniczych certyfikatów medycznych, które pilot może uzyskać: certyfikat pierwszej klasy, drugiej klasy i certyfikat trzeciej klasy. Rodzaj latania pilotem, lub zamierza zrobić, określi kategorię lotniczego egzaminu medycznego, którego będzie potrzebować. Ważne jest, aby upewnić się, że uzyskano prawidłowy certyfikat medyczny dla danego typu lotu.

Każdy może ubiegać się o jeden z trzech typów certyfikatów medycznych.

Przykładowo, zaświadczenie lekarskie pierwszej klasy jest konieczne tylko dla pilotów linii lotniczych i kilku innych pilotów komercyjnych; jednak uczeń-pilot, który chce rozpocząć karierę w lotnictwie, może chcieć uzyskać zaświadczenie lekarskie pierwszej klasy, aby upewnić się, że spełnia on wymagane standardy, zanim poświęci czas i pieniądze na szkolenie w locie.

Rodzaj zaświadczenia lekarskiego opiera się na typach uprawnień lotnika, z których pilot chce skorzystać. Na przykład prywatny pilot z certyfikatem medycznym pierwszej klasy będzie mógł korzystać z przywilejów pierwszej klasy zaświadczenia lekarskiego do czasu wygaśnięcia, po czym będzie mógł korzystać z tego samego zaświadczenia lekarskiego, ale zostanie obniżony do drugiej lub trzeciej klasy medycznej przywileje.

Świadectwo medyczne pierwszej klasy

Kto jej potrzebuje?

Jaki jest okres trwania?

Certyfikat medyczny drugiej klasy

Kto jej potrzebuje?

Jaki jest okres trwania?

Certyfikat medyczny trzeciej klasy

Kto jej potrzebuje?

Jaki jest okres trwania?

Certyfikaty medyczne nie są wymagane

Świadectwa zdrowia lotniczego niewymagane dla następujących osób i operacji: