Boeing ogłasza program szkolenia lotniczego Ab Initio

Boeing mówi, że rozpoczyna się program szkolenia w locie ab initio, zwany Programem Rozwoju Pilotażowego Boeinga, który zabiera pilotów od zerowych godzin pilotażowych do uzyskania oceny typu w samolocie Boeinga i prawdopodobnie jest gotowy do kariery w linii lotniczej. Firma ogłosiła nowy program podczas wydarzenia EAA AirVenture Oshkosh w 2014 r., Zaraz po wydaniu pilotażowego i technicznego programu pilotażowego Boeing 2014

Zapotrzebowanie na pilota

Perspektywy pilotów i techników przewidują zapotrzebowanie na 533,000 nowych pilotów na całym świecie w ciągu najbliższych 20 lat.

Szacuje się, że potrzeba 27 tysięcy nowych pilotów rocznie. Większość tego popytu - 216 000 pilotów - znajdzie się w Azji, a za Europą i Ameryką Północną. W związku z dużą liczbą nowych dostaw odrzutowych w połączeniu z odejściem pilotażowym i zwiększeniem liczby wymaganych godzin wymaganych przez FAA dla certyfikatu pilota linii lotniczej, Boeing uważa, że ​​potrzebujemy nowego sposobu szkolenia pilotów. "Prognozujemy blisko 36 800 nowych samolotów o wartości 5,2 tryliona dolarów - całkiem niesamowity rynek" - powiedział Shary Carbary, wiceprezes Boeinga ds. Usług lotniczych w EAA AirVenture w Oshkosh w stanie Wisconsin.

"Jest wiele dyskusji na temat niedoboru pilotów" - powiedział Carbary. "Boeing prognozuje popyt, a sugerujemy, że aby nie było to problemem, musimy zjednoczyć się jako branża, jako rządy i organy regulacyjne na całym świecie i jako środowisko akademickie, aby pomóc że nie stanie się to krytycznym problemem i że możemy rozwiązać ten problem. "

Program lotów

Program lotu ab initio pomoże złagodzić cios każdego zbliżającego się niedoboru pilotów, według Boeinga, z pomocą partnerów lotniczych. W typowym programie ab initio, linia lotnicza sponsoruje ucznia-pilota od początku szkolenia, opiekuje się nim podczas szkolenia pilotów i zatrudnia pilota po uzyskaniu przez niego certyfikatu typu i certyfikatu.

Program sprawdził się w innych krajach, ale zgodnie z przepisami FAA, ludzie są sceptyczni, że będą działać tak samo w USA

Program rozwoju pilotów Boeing zostanie wdrożony przez Jeppesen, firmę zależną od Boeinga, i będzie dostosowywany do potrzeb linii lotniczych i przepisów obowiązujących w danym kraju.

Program zapewni uczniom podstawowe kursy, takie jak matematyka i fizyka, a także umiejętności pilotażowe specyficzne dla komercyjnych linii lotniczych, które mogą je sponsorować, a także zajęcia z zarządzania zasobami załogi i procedurami operacyjnymi linii lotniczych. Student będzie szkolony w ośrodkach szkoleniowych Boeinga w jednej z licznych lokalizacji na całym świecie.

Wymagania wstępne

Wymagania wstępne dla pilotów studenckich wchodzących w skład programu ab initio to: badanie przesiewowe, czytanie, pisanie i mówienie po angielsku, pierwsza klasa medyczna i wizy. Studenci zostaną starannie dobrani, aby zapobiec wysokim wskaźnikom wymywania.

David Wright, dyrektor Boeing Pilot Development Program, powiedział również: "Aby sprostać temu oszałamiającemu zapotrzebowaniu na dziesiątki tysięcy płatowców na rynku w ciągu najbliższych dwudziestu lat, z niecierpliwością oczekujemy ogłoszenia rozwoju pilotażowego programu rozwoju. . "

"Nasz program jest projektowany na skalę globalną.

Chcemy wspierać wszystkich naszych klientów na całym świecie ", powiedział Wright. "Boeing buduje samoloty od prawie 100 lat. Jeppesen trenuje od lat czterdziestych. Łącząc te dwie marki, oferujemy unikalny produkt i wyjątkową usługę dla naszych klientów linii lotniczych. "

Program będzie szkolił studentów "od ulicy do lewej", zabierając ucznia o zerowym czasie lotu i przeprowadzając go przez naukę w klasie, szkolenie w locie, program odrzutowy i program szkolenia na typ, kończący się potencjalnym zatrudnieniem w linii lotniczej.

Wright powiedział, że program może kosztować od 100 000 do 150 000 USD, a jego ukończenie zajmie około 12 miesięcy. "Przeciętny uczeń wyjdzie z programu z 200 do 250 godzin", według Wrighta - wciąż za mało, aby zostać zatrudnionym jako pilot linii lotniczych w Stanach Zjednoczonych.

Wright i Carbary zadawali pytania z tłumu podczas briefingu medialnego, w tym, w jaki sposób uczniowie otrzymywali od 250 godzin do magii 1500 godzin, które FAA potrzebuje na certyfikat ATP. Carbary powiedział, że spodziewają się, że studenci w USA będą musieli podążać podobną ścieżką kariery, jak teraz, najprawdopodobniej pracując jako instruktor lotów .

AB w Europie i Azji

W Europie i Azji podobny program ab initio często prowadzi bezpośrednio do kabiny pilota. Ameryka jest nieco w tyle pod tym względem i będzie musiała stawić czoła wyzwaniom związanym z regułą ATP 1500 godzin FAA. Jednak według Wrighta, pilotaż jest dobry, nawet na rynku amerykańskim, i oczekuje się, że linie lotnicze wezmą udział w programie, potencjalnie zachęcając FAA do ponownej oceny zasad jeszcze raz.

Inne wyzwanie jest finansowe. Aktualnym problemem związanym z kształceniem w locie jest to, że kosztem 100 000 USD lub więcej, taka szkoła opuści absolwenta z dużymi pożyczkami i bardzo niskimi dochodami. Mając niewiele więcej niż 20 000 USD dochodu z pilotażowej regionalnej linii pilotów, trudno jest zachęcić kogokolwiek do podjęcia decyzji o zostaniu pilotem linii lotniczych, nie mówiąc już o zachęceniu ich do wydawania ponad 100 000 USD. Jeśli program mógłby być finansowany przez linie lotnicze, lub może oferować jakąś pomoc finansową, mógłby być cenny - powiedział jeden z uczestników. Według Wrighta linie lotnicze nie są przeciwne takiemu programowi.

Carbary powiedział, że branża nie jest teraz w świetnym miejscu dla regionalnego pilota. Ostatecznie podaż i popyt będą się normalizować, a to będzie oznaczać wzrost płac we wszystkich dziedzinach, choć Stany Zjednoczone pozostają w tyle. "Rzeczywistość jest taka, że ​​podaż i popyt, aw Stanach Zjednoczonych od długiego czasu mieliśmy dużo podbitych pilotów" - powiedział Carbary. Zostali teraz wciągnięci na Bliskim Wschodzie i azjatyckich klientów, więc nie musimy już tego robić. Już zaczynamy dostrzegać wzrost płac. "

Na razie Boeing mówi, że program pilotażowy jest samofinansowany - przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

W międzyczasie firma Boeing kontynuuje program szkoleniowy, otwierając wiele centrów szkoleniowych, dodając symulatory i instruktorów zatrudniających do 19 ośrodków szkoleniowych na całym świecie. Firma jest w trakcie otwierania nowego centrum szkoleniowego w Rosji, dodała symulatory w Londynie Gatwick iw Singapurze, aby sprostać wymaganiom szkoleniowym.